Skip to content
TV

Wielka zmiana, jaką Neil Gaiman dokonał w odcinku Calliope Sandmana

1 de październik de 2022
l intro 1664642308

Melissanthi Mahut uśmiecha się

Fani „The Sandman” byli zachwyceni, gdy bonusowy odcinek 11 pojawił się na Netflix dwa tygodnie po premierze serialu. Pozwoliło nam to poznać Kaliope (Melissanthi Mahut), matkę Orfeusza, dziecka Dreama (Tom Sturridge). Orfeusz jest niezbędny w powieściach graficznych, a Calliope wydaje się sadzić nasiona na koniec serii. Showrunner Allan Heinberg przyznał Variety, że jeśli sezon 2 zostanie podświetlony na zielono, mają już na myśli aktora. „Nie wiem, czy wolno mi to powiedzieć, ale rozmawialiśmy o kimś, do kogo czujemy się bardzo mocno. Odbyliśmy te rozmowy, a jeśli dostaniemy drugi sezon, bardzo chcielibyśmy móc aby obsadzić tę osobę. Cały sezon wyobrażamy sobie z myślą o tej osobie.

Kiedy przyszło do pokazania trudnej sytuacji Calliope na ekranie, pisarz Neil Gaiman i Heinberg byli zaskoczeni, jak bardzo nie trzeba było aktualizować, a Heinberg ubolewał nad CBR, że „byli trochę smutni, że tak niewiele zmieniło się od 1989 roku w kategoriach o tym, jak świat traktuje kobiety”. Ale tym razem Gaiman była zdeterminowana, że ​​Calliope będzie czymś więcej niż tylko ofiarą własnej historii.

Calliope podejmuje decyzję o skontaktowaniu się z Morfeuszem

Chociaż decyzja została podjęta na początku, że napaść seksualna Calliope w dodatkowym odcinku „The Sandman” nie zostanie pokazana przed kamerą, Neil Gaiman i Allan Heinberg chcieli zrobić więcej, aby pokazać ją jako bohaterkę. Jednym ze sposobów na zrobienie tego było pokazanie jej, że podejmuje własną decyzję o skontaktowaniu się z Morfeuszem, zamiast po prostu pojawiać się, aby ją uratować, tak jak robi to w komiksach.

W krytycznej scenie „Calliope” widzimy, jak Calliope wymyka się ze swojego pokoju i schodzi na dół po tym, jak Richard Madoc (Arthur Darvill) odbiera telefon. Zanim Madoc zdaje sobie sprawę, że odeszła, podeszła do jego biurka i zaczęła pisać na kartce papieru. Nagle Madoc jest obok niej i czyta imię, które napisała: Morfeusz. Ten moment zmienił historię w mały, ale decydujący sposób. „To było jego [Gaiman’s] pomysł na jej próbę ucieczki; to był czysty wynalazek Gaimana” – powiedział Heinberg w wywiadzie dla CBR. [and] Uwielbiam to, że pochodzi bezpośrednio od Neila. To wprowadziło Morfeusza i ideę Morfeusza do historii jeszcze wcześniej i pomogło uczynić z niej niezbędną historię Sandmana w kontekście serii”.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, padło ofiarą napaści na tle seksualnym, dostępna jest pomoc. Odwiedzić Witryna sieci National Network dotycząca gwałtu, nadużyć i kazirodztwa lub skontaktuj się z krajową infolinią RAINN pod numerem 1-800-656-HOPE (4673).

Czy ten post był pomocny?