Skip to content

Whis kontra Beerus: kto wygrałby w walce?

12 de sierpień de 2022
WvB

Smocza kula to franczyza, która w dużej mierze opiera się na sztukach walki i jako taka oferuje wiele świetnych materiałów porównawczych. Zrobiliśmy już wiele Smocza kulaoparte na porównaniach i w tym artykule postanowiliśmy zrobić jeszcze jedno, skupiając się na dwóch bardzo potężnych postaciach. Jednym z nich jest Whis, anielska istota, która jest pomocnikiem Beerusa, a drugim jest, cóż, Beerus, Bóg Zniszczenia, którego pomocnikiem jest Whis. Zobaczmy, który z nich wygra.

Według oficjalnych informacji, choć Whis jest pomocnikiem Beerusa, jest silniejszy od Boga Zniszczenia. Jego (nie)sławny jednorazowy Beerus kolanem, ale można argumentować, że Beerus został tam złapany z tropu. Mimo to zarówno Toriyama (poza wszechświatem), jak i Beerus (we wszechświecie) potwierdzili, że Whis jest silniejszy niż Bóg Zniszczenia.

Pozostała część artykułu będzie dotyczyła porównania dwóch wybranych postaci z Smocza kula. Dowiesz się, kim są Whis i Beerus, a także jakie są ich dokładne moce i umiejętności. W końcu, na podstawie tego, co przedstawiliśmy wcześniej, wydamy ostateczny werdykt, kto jest silniejszy.

Whis i jego moce

Whis jest jednym z synów Wielkiego Ministra, młodszym bratem Vados, Korn i Kus. Jest aniołem-przewodnikiem odpowiedzialnym za asystowanie i służenie jako nauczyciel Boga Zniszczenia Wszechświata 7, Beerusa. Miał swój pierwszy występ w filmie Dragon Ball Z: Bitwa Bogów i jest powtarzającą się postacią w Dragon Ball Super anime i manga.

Jako nauczyciel sztuk walki Beerusa, Whis jest niezwykle potężny. Jego poziom mocy jest znacznie wyższy niż poziom mocy Beerusa, co czyni go najsilniejszą istotą we Wszechświecie 7, jak stwierdził sam Beerus w Dragon Ball Z: Battle of Gods. Jego moc okazała się wystarczająco duża, aby z łatwością pokonać Beerusa w szalejącym szale z pojedynczą raną szyi, podczas gdy Super Saiyan God Goku ledwo dorównał Beerusowi, używając mniej niż 70% jego pełnej mocy.

Podczas filmu Dragon Ball Z: Resurrection „F”, Whis był przedstawiany jako tak intensywnie szybki (i na podstawie jego wyjaśnień po treningu z Goku i Vegetą), że mógł reagować i walczyć szybciej niż synapsy przeciwników nie mogły dotrzeć do ich mózgów , nakazując reszcie ciała reagowanie na jego ruchy.

Wykazano również, że jest wystarczająco potężny, aby zmierzyć się i grać z Goku i Vegetą swobodnie i bez wysiłku podczas ich treningu, pokazując umiejętność swobodnego unikania wszystkich ciosów z rękami za plecami. Mógł to zrobić nawet ciosami jednym palcem, a wszystkie ciosy Goku i Vegety w każdą stronę jedną ręką.

W Dragon Ball Super: Broly Whis gra z wrogiem przeciwko Super Saiyanowi Broly’emu i z łatwością unika wszystkich ataków Broly’ego, nie poruszając się szybko i wykonując zwykłe ruchy, nawet jeśli Broly próbuje zaskoczyć Whisa.

W Dragon Ball Super Whis mówi, że jest najszybszy we wszechświecie, odkąd pokazano mu i potwierdzono, że poruszał się swobodnie przez mgławice (jak wtedy, gdy dostał obiad z 65. Mgławicy), a także duże części wszechświata. Po walce Beerusa z Goku w kosmosie, Beerus ujawnia, że ​​Whis jest jego nauczycielem i silniejszy od niego.

Kiedy Goku zaczął trenować pod Whisem, pomagając Vegecie zmienić pościel Beerusa, Goku teleportował jedną z klepsydr Beerusa do Whisa, zanim mogła eksplodować. Choć zaskoczony, Whis wyszedł praktycznie niewzruszony po ogromnej eksplozji, jedynie śmiejąc się z wydarzenia. Podczas Turnieju Mocy, Super Saiyan Blue Goku był wciąż znacznie słabszy niż Whis, który z łatwością unikał i blokował ciosy Goku jednym palcem.

Równie dobrze mógłby odepchnąć Goku, trzymając Saiyanina w uścisku, z którego Goku może uciec tylko przez ugryzienie Whisa, który wciąż z wdziękiem ląduje po niekonwencjonalnym ataku Goku. Ponadto, chociaż bitwa treningowa odbyła się w komorze grawitacyjnej Vegety, zmiana grawitacji nie miała na Whisa żadnego wpływu.

ZWIĄZANE Z:

Najsilniejsi Bogowie Zniszczenia w Dragon Ball Z/Super (Ranking)

Gdy Vados, starsza siostra Whisa, wyjaśnia Goku i Vegecie, że jest silniejsza od Whisa, Whis sprzeciwia się jej i mówi jej, że minęło tysiąclecie, odkąd razem trenowali, co sugeruje, że jej starsza siostra w tym czasie była silniejsza od niego.

Obecnie Whis jest przekonany, że są sobie równi, chociaż Vados był przekonany, że może udowodnić, że jest jeszcze silniejsza od niego. Jak zademonstrowano w niedawnej Bitwie Bogów między Beerusem a Champą, Whis jest wystarczająco potężny, by pokonać Beerusa jednym ciosem w szyję.

Podczas ostatecznej walki pomiędzy Goku i Moro, Whis udowodnił, że jest w stanie powstrzymać cios Moro jednym palcem bez patrzenia lub zmuszania do łączenia się z ziemią, że nawet Goku, w swoim stanie Perfected Ultra Instinct, był nękany. Trenując z Goku w stanie Ultra Instinct, Whisowi udaje się łatwo pokonać swoje klony i przewidzieć ruchy Goku, po części dlatego, że Goku naśladuje styl anioła. Whis może również śledzić i unikać wszystkich ataków Goku, a Saiyan nie jest w stanie zadać żadnych decydujących ciosów.

Whis przyznaje, że jego władza blednie w porównaniu z jego ojcem, Wielkim Ministrem. Jest również mocno zdeklasowany przez Zenona i Future Zeno, więc powinien zawsze traktować ich z szacunkiem.

Beerus i jego moce

Beerus jest najlepiej znany jako Bóg Zniszczenia Wszechświata 7. Po raz pierwszy pojawia się jako główny antagonista w filmie Dragon Ball Z: Bitwa Bogów a następnie staje się główną postacią w Dragon Ball Super serial, choć niekoniecznie jako złoczyńca.

Fizycznie przypomina dużego antropomorficznego kota, który ma fioletowy kolor i królicze uszy. Z dość dziecinnym temperamentem może łatwo wpaść w złość i stać się bardzo agresywnym, jeśli nie dostanie tego, czego chce.

Whis kontra Beerus: kto wygrałby w walce?

Nie będąc z planety Ziemia, dzieli ze swoim mistrzem Whisem fascynację jedzeniem, które obfituje na planecie, zwłaszcza lokalnymi deserami, takimi jak lody, flany, puddingi i truskawki. Mimo wszystko wciąż jest ktoś pobłażliwy, gotów podać gąbkę każdemu, kto zrobi coś głupiego.

Mówi Goku, aby go zmotywować, aby trenował do turnieju, w którym walczy z jego bratem bliźniakiem Champą, Bogiem Zniszczenia Wszechświata 6. Według jego mistrza Whisa, podczas ich walki używał tylko 70% swojej mocy, i że inni ludzie byliby jeszcze silniejsi we wszechświatach innych niż ten.

Jako Bóg Zniszczenia pozostaje neutralny w konfliktach swojego wszechświata, jak to ma miejsce podczas starcia Golden Frieza i Son Goku, nie opowiadając się ani po jednej, ani po drugiej stronie. Kiedy Frieza niszczy Ziemię, Beerus wskazuje Son Goku, że wszystko to jest wynikiem jego nadmiernej łaski i że powinien był wyeliminować Friezę, gdy był na jego łasce.

Beerus, który jest nieugięty w kwestii podróży w czasie, pozwala Whis cofnąć się w czasie, aby Son Goku mógł cofnąć swój błąd i wyeliminować tyrana, zanim zniszczy Ziemię. Beerus jest nieco zaniepokojony tym, że jest częściowo odpowiedzialny za uratowanie Ziemi, podczas gdy teoretycznie raczej ma ją zniszczyć.

Nie waha się zbadać prawdziwych intencji Zamasu z Whisem i niszczy go po odkryciu, że ten ostatni planował morderstwo Gowasu. Chociaż jest bogiem, nadal okazuje szacunek innym, nawet pogratuluje Dziesięciu Shin Hanowi i Mistrzowi Roshi za ich waleczność podczas Turnieju Władzy.

Bardzo martwi się, że Son Goku zostanie doceniony przez Zeno, który ma moc niszczenia całych wszechświatów, przekonany, że Wszechświat 7 może zostać zniszczony, jeśli Son Goku popełni nieodwracalny błąd, który może zdenerwować Zeno.

ZWIĄZANE Z:

Ile mocy użył Beerus przeciwko Goku, aby go pokonać?

Wydaje się, że spiera się z Quitelą, Bogiem Zniszczenia Wszechświata 4. Rywalizacja między dwoma postaciami jest namacalna podczas Turnieju Władzy, dwaj bogowie nie wahają się rzucić sobie wyzwania po sporze dotyczącym użycia mafūby przez Mistrz Roszi.

Jest najpotężniejszym przeciwnikiem Son Goku, przewyższając go na każdym poziomie i ogłaszając, że był dopiero drugim we wszechświecie, który mu się przeciwstawił, ponieważ inna osoba już dała Beerusowi ciężkie chwile; jasne jest, że to jego mistrz Whis, jedyna istota we wszechświecie zdolna mu się przeciwstawić.

Jego główna technika nazywa się Zniszczenie (Hakai) i daje mu możliwość zniszczenia absolutnie wszystkiego, czego chce, nawet duszy. Niszczy nawet ducha dr Mashirito, postać z mangi Dr Slumpktóry pojawia się w epizodzie w Dragon Ball Super. Mimo to wierzy, że Son Goku i Vegeta mogą stać się zagrożeniem w pewnej przyszłości, nie wiedząc dlaczego i przeciwko komu.

Whis kontra Beerus: Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, jak wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Ci z was, którzy wiedzą, kim jest Beerus, prawdopodobnie będą się zastanawiać, dlaczego powiedzieliśmy, że Whis jest silniejszy, ale to tylko dlatego, że nie wiecie, kim jest Whis i jak potężny jest ten facet. Mianowicie Whis jest znany jako mentor i nauczyciel Beerusa, więc wszystkiego, co wie Beerus, nauczył się od Whisa. Dobra, musimy być uczciwi i stwierdzić, że Whis nie dał Beerusowi swoich mocy, ale nauczył go wszystkiego, co wie. Co to mówi o Whis?

Cóż, jako syn Wielkiego Ministra, Whis jest niesamowicie potężny, a jako anioł jest o poziom wyżej niż Bóg Zniszczenia. Jasne, Beerus jest najsilniejszym spośród Bogów Zniszczenia i w przeszłości łatwo pokonał Goku (a Goku jest zawsze dobrym punktem odniesienia w tych przypadkach), ale nawet on sam przyznał, że nie może pokonać Whisa. Jest taka słynna scena, w której Beerus pokonuje Goku, a następnie przedstawił go Whisowi, wyjaśniając, że Whis jest nawet silniejszy od niego. Jest to po części powód, dla którego Goku został uczniem Whisa i wkrótce osiągnie poziom umiejętności Beerusa.

Jeśli potrzebujesz dokładnych liczb, po prostu wiedz, kogo: zapytany o poziom mocy Super Saiyanina Goku, Akira Toriyama powiedział, że jeśli przyjmiemy moc Beerusa jako 10, Super Saiyn God będzie 6, podczas gdy Whis będzie a 15. To cały wzrost o 50%, co oznacza, że ​​Whis jest znacznie silniejszy niż Beerus i dlatego właśnie Whis wygrywa ten. Nie możemy przecież sprzeciwiać się osobistym oświadczeniom autora dotyczącym serialu.

Czy ten post był pomocny?