Skip to content
TV

WGA Strike: The Last Of Us podobno wstrzymuje casting na sezon 2

12 de maj de 2023
l intro 1683848633

Telewizja

Joel i Ellie patrzą na żyrafy w The Last of Us

Postapokaliptyczny serial HBO z gatunku survival horror „The Last of Us” odniósł ogromny sukces dla sieci premium, ożywiając ukochany materiał źródłowy gry wideo dla nowej publiczności. Nawet jeśli jego finał rywalizował o miejsce w transmisji jednocześnie z Oscarami 2023, odcinek miał 8,2 miliona par gałek ocznych. W związku z tym szybko rozpoczęto produkcję drugiego sezonu. Ale w związku ze strajkiem Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, dopóki nie zostaną spełnione warunki dotyczące godziwej rekompensaty i bardziej kompleksowej ochrony branżowej, „The Last of Us” to najnowszy serial telewizyjny, który odczuwa skutki i działa w serialu już się skończyło, donosi Variety.

Źródła donoszą publikacji, że sezon 2 „The Last of Us” był w trakcie castingu, gdy produkcja została wstrzymana. Zamiast scenariuszy, których nie ma i których nie można napisać podczas strajku, poproszono aktorów o przeczytanie scen z „The Last of Us Part II”, materiału źródłowego, z którego drugi sezon będzie mocno czerpał. Produkcja ma nadzieję rozpocząć zdjęcia do sezonu 2 na początku 2024 roku, kiedy to, miejmy nadzieję, strajk się zakończy.

Showrunnerzy The Last of Us, obaj scenarzyści, strajkują

Ponieważ „The Last of Us” zamyka produkcję drugiego sezonu z powodu strajku WGA, jego showrunnerzy Craig Mazin i Neil Druckmann solidaryzują się z innymi członkami związku. Mazin został zauważony na linii pikiet WGA w pierwszych dniach strajku. Od początku przerwy w pracy nie był zaangażowany w serial jako scenarzysta ani producent. Druckmann również zaprzestał pracy na obu stanowiskach.

Ponieważ obaj napisali mnóstwo tekstów na temat pierwszego sezonu „The Last of Us”, nie jest zaskoczeniem, że nie ma scenariuszy na sezon 2. Dopóki WGA nie osiągnie porozumienia ze związkiem AMPTP reprezentującym główne studia i streamerów, żadne nowe materiał można napisać. Pisarze zostali mocno dotknięci rozwojem streamingu, a teraz są zagrożeni przez sztuczną inteligencję, domagając się między innymi rozwiązań obu problemów. A strajk WGA może być zapowiedzią kolejnych, ponieważ zarówno SAG-AFTRA, jak i DGA, które reprezentują odpowiednio aktorów i reżyserów, rozpoczynają własne negocjacje kontraktowe ze studiami. Jeśli rozmowy między grupami nie dojdą do skutku, będzie to oznaczać całkowite zamknięcie przemysłu filmowego i telewizyjnego.

Inne programy prowadzone przez scenarzystów, w tym „Stranger Things” Netflix i „Andor” Disney +, zaprzestały produkcji w ostatnich dniach. A w HBO „The Last of Us” nie jest jedyną dużą produkcją, która została wstrzymana. Przy wsparciu wokalnym autora George’a RR Martina spin-offy „Gry o tron” „House of the Dragon” i „The Hedge Knight” zostały wstrzymane.

Czy ten post był pomocny?