Skip to content

Werdykt Harveya Weinsteina: Jennifer Siebel Newsom mówi, że producent ją zgwałcił, mimo że jury się z tym nie zgadza; Gavin Newsom mówi „niesamowicie dumny z mojej żony”

20 de grudzień de 2022
jennifer siebel harvey weinstein gavin newsom

Harvey Weinstein jest „seryjnym drapieżnikiem” i gwałcicielem, powiedziała dziś Jennifer Siebel Newsom po tym, jak ława przysięgłych w Los Angeles nie była w stanie dojść do jednomyślnego werdyktu w sprawie winy producenta, który rzekomo zaatakował ją w 2005 roku.

„Harvey Weinstein nigdy nie będzie w stanie zgwałcić innej kobiety” – zapewnił pierwszy partner Kalifornii w oświadczeniu wysłanym w ciągu kilku minut od werdyktu mieszanego w poniedziałek. „Resztę życia spędzi za kratami, gdzie jego miejsce. Harvey Weinstein jest seryjnym drapieżnikiem, a to, co zrobił, było gwałtem”.

Uznany za winnego trzech zarzutów, a teraz skazany na 18-24 lata więzienia stanowego, już uwięziony Weinstein został uniewinniony z innego zarzutu pobicia seksualnego i widział, jak ława przysięgłych utknęła w martwym punkcie w trzech innych zarzutach. Ta ostatnia runda zarzutów dotyczyła Jane Doe #4, znanej jako Siebel Newsom.

Rozmawiając ze stoiskiem w połowie listopada, często emocjonalna Siebel Newsom skrupulatnie przedstawiła szczegóły swoich pierwszych spotkań z niegdyś potężnym Pulp Fictionn producenta prawie dwie dekady temu i domniemany napad na hotel Peninsula w Beverly Hills 17 lat temu, kiedy była stosunkowo początkującą aktorką/filmowcem. „Mogłam powiedzieć, że po prostu potrzebował, był tak zdeterminowany, po prostu taki przerażający, tylko o nim i jego przyjemności, jego potrzebie satysfakcji, więc po prostu to zrobiłam, aby to zatrzymać” – powiedziała ławie przysięgłych Siebel Newsom, sędzia Lisa Lench , prawnicy i obserwatorzy w listopadzie 14 o Weinsteinie i rzekomym gwałcie, który miał miejsce kilka lat przed jej ślubem z ówczesnym burmistrzem San Francisco Gavinem Newsomem „Och, właśnie wydałem kilka dźwięków, aby przyspieszyć wytrysk”, powiedział Siebel Newsom o swojej reakcji później w napaść na masturbującego się Weinsteina po tym, jak włożył w nią swojego „dziwnego i pomieszanego” penisa.

W końcowym wystąpieniu obrony 1 grudnia adwokat Alan Jackson skupił się na zeznaniu Siebela Newsoma, kpiąc z niego jako „teatralnego, nadmiernie udramatyzowanego występu” dla sądu. „Jane Doe nr 4 nie może pogodzić się z myślą, że jest odnoszącą sukcesy, dobrze wykształconą, dobrze wychowaną wyrafinowaną kobietą, która uprawiała seks za obopólną zgodą z Harveyem Weinsteinem w zamian za możliwość i dostęp” – powiedział partner Werksman Jackson & Quinn LLP, podkreślając wagę uzasadnionych wątpliwości panelowi złożonemu z ośmiu mężczyzn i czterech kobiet.

Postrzegana jako kluczowy świadek zarówno przez prokuratorów hrabstwa LA, jak i przez obronę, Siebel Newsom w swoim dzisiejszym oświadczeniu odniosła się do taktyki zespołu Weinsteina.

„Przez cały proces prawnicy Weinsteina stosowali seksizm, mizoginię i taktyki zastraszania, aby zastraszać, poniżać i wyśmiewać nas, którzy przeżyli” – powiedziała. „Ten proces był wyraźnym przypomnieniem, że jako społeczeństwo mamy pracę do wykonania. Do wszystkich ocalałych – widzę was, słyszę was i stoję z wami”.

Wraz z pierwszym partnerem Kalifornii komentującym mieszany werdykt w poniedziałek, gubernator Kalifornii również miał coś do powiedzenia. „Jestem niesamowicie dumny z mojej żony i wszystkich odważnych kobiet, które zgłosiły się, by podzielić się swoją prawdą i podnieść na duchu niezliczone ocalałe, które nie mogą tego zrobić” – powiedział dziś po południu Gavin Newsom. „Ich siła, odwaga i przekonanie są potężnym przykładem i inspiracją dla nas wszystkich. Musimy dalej walczyć, aby osoby, które przeżyły, otrzymały wsparcie i aby ich głos został wysłuchany”.

Grozi mu maksymalnie 60 lat życia plus pięć, jeśli zostanie uznany za winnego, Weinstein został oskarżony o dwa przypadki gwałtu i pięć przypadków napaści na tle seksualnym w incydentach w hrabstwie LA w latach 2004-2013. Po zjadliwym exposé z 2017 r. New York Times i dziesiątki zarzutów na przestrzeni ponad 40 lat, 70-latek Pulp Fiction producent został uznany za winnego i skazany na 23 lata więzienia przez jury na Manhattanie w marcu 2020 roku za wielokrotne przestępstwa seksualne. Ta sprawa jest obecnie rozpatrywana w Empire State.

Ekstradowany do Golden State latem 2021 roku, Weinsteinowi po raz pierwszy groziło 140 lat za kratkami, jeśli zostanie uznany za winnego w sprawie LA. Jednak pierwotne 11 zarzutów o napaść na tle seksualnym z aktów oskarżenia wielkiej ławy przysięgłych w zeszłym roku zostało zmniejszonych 15 listopada, kiedy cztery zarzuty związane z Jane Doe # 5 zostały usunięte ze sprawy. Dzięki zeznaniom ośmiu kobiet, które twierdziły, że Weinstein dokonał na nich napaści seksualnej, w tym Siebel Newsom i trzech innych Jane Does, postępowanie karne na sali sądowej sędziego Sądu Najwyższego Los Angeles Lencha rozpoczęło się 24 października. Sprawa oficjalnie trafiła do ławy przysięgłych na obrady 2 grudnia.

Po jutrzejszym przesłuchaniu w sprawie tego, co biuro prokuratora okręgowego nazywa „czynnikami obciążającymi”, oczekuje się, że Weinstein zostanie skazany w nowym roku.

Armando Tinoco z Wszykina przyczynił się do powstania tego raportu

Czy ten post był pomocny?