Skip to content

Jennifer Siebel Newsom zeznaje w procesie Harveya Weinsteina w Los Angeles; Żona gubernatora Kalifornii ujawniona jako Jane Doe #4

10 de październik de 2022
harvey

Dzisiaj rozpoczyna się wybór ławy przysięgłych na długo opóźniany proces Harveya Weinsteina o przestępstwa na tle seksualnym na Zachodnim Wybrzeżu. Oczekuje się, że kalifornijski pierwszy partner znajdzie się wśród rzekomych ofiar, które będą zeznawać.

Zidentyfikowana jako Jane Doe #4 w zeznaniach sądowych, Jennifer Siebel Newsom zajmie stanowisko w sali sądowej sędziego Sądu Najwyższego w Los Angeles Lisy Lench w ciągu najbliższych 10 tygodni.

„Podobnie jak wiele innych kobiet, moja klientka została wykorzystana seksualnie przez Harveya Weinsteina podczas rzekomego spotkania biznesowego, które okazało się pułapką” – powiedziała w oświadczeniu dla Wszykina prawniczka Siebel Newsom, Elizabeth Fegan. „Zamierza zeznawać na jego procesie, aby uzyskać pewną miarę sprawiedliwości dla ocalałych, a w ramach jej pracy życiowej na rzecz poprawy życia kobiet” – partner założyciel FeganScott, który reprezentował inne ofiary Weinsteina w uregulowanej sprawie cywilnej. pozew, dodał. „Proszę uszanować jej wybór, aby nie omawiać tej sprawy poza salą sądową”.

Weinstein jest oskarżony o gwałt na ówczesnej Jennifer Siebel w hrabstwie Los Angeles między wrześniem 2004 a wrześniem 2005 roku, jak wynika z dokumentów sądowych.

Przedstawiciele Harveya Weinsteina nie mogli uzyskać komentarza. Jeśli i kiedy się z nimi skontaktujemy, zaktualizujemy tę historię. The Los Angeles Times jako pierwszy zgłosił udział Siebel Newsom w procesie Los Angeles Weinsteina.

Długoletnia dokumentalistka, a także aktorka przed ślubem z ówczesnym burmistrzem San Francisco Gavinem Newsomem, Siebel Newsom szczegółowo opisała, jak została zaatakowana i napadnięta przez Pulp Fiction producent Weinstein w artykule z 2017 roku.

Czas opowiedzieć o Harveyu Weinsteinie wraz z wieloma innymi. I nadszedł czas, by inni stanęli po naszej stronie. https://t.co/eKqVi6GGod

— Jennifer Siebel Newsom (@JenSiebelNewsom) 6 października 2017 r.

„Byłem naiwny, nowy w branży i nie wiedziałem, jak radzić sobie z jego agresywnymi zalotami — zaproszeniami do pracy z przyjacielem późnym wieczorem na Festiwalu Filmowym w Toronto, a później zaproszeniem na spotkanie z nim w sprawie roli w filmie Peninsula Hotel, w którym obecni byli pracownicy, a potem nagle zniknęli jak w zegarku, pozostawiając mnie samą z tą niezwykle potężną i zastraszającą hollywoodzką legendą” – napisała 6 października 2017 r. w Huffington Post zaraz po New York Times opublikowała swój żywy obraz na temat dziesięcioleci gwałtów, napaści i nękania kariery Weinsteina, zagrażających karierze aktorki i innych kobiet w przemyśle rozrywkowym.

Weinsteinowi grozi cztery przypadki gwałtu, cztery przypadki przymusowej kopulacji oralnej, jeden przypadek penetracji seksualnej z użyciem siły oraz jeden przypadek pobicia seksualnego przez przymus i pobicie seksualne w incydentach z udziałem pięciu kobiet w hrabstwie LA od 2004 r. do 2013. Skazany na 23 lata więzienia przez ławę przysięgłych na Manhattanie w marcu 2020 r. za wielokrotne przestępstwa seksualne, 70-letni Weinstein grozi 140 lat więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego w LA

Ponieważ wybór ławy przysięgłych ma trwać do dwóch tygodni, właściwy proces prawdopodobnie nie rozpocznie się przed 22 lub 25 października, źródła po obu stronach podają Ostateczny termin. Kiedyś uznano, że jest mniej cyrkiem medialnym niż nowojorski proces Weinstiena o przestępstwa seksualne w 2020 roku, postępowanie w Los Angeles ma trwać co najmniej dwa miesiące, z co najmniej pięcioma oskarżycielami uwięzionego jednorazowego potentata zgodnie z harmonogramem.

W przeciwieństwie do procesu na Manhattanie, Weinstein nie będzie chodził do sądu każdego dnia, przechodząc przez falangę fotografów i reporterów. Przetrzymywany w DTLA’s Twin Towers Correctional Facility przez ponad rok od ekstradycji z więzienia stanowego pod Buffalo latem 2021 roku, Weinstein każdego ranka wślizguje się tylnymi drzwiami, przebiera się w garnitur i idzie prosto do ściśle regulowanej sali sądowej.

Gdy jedna sprawa rozgrywa się na Zachodnim Wybrzeżu, na Wschodnim Wybrzeżu, apelacja tak bardzo oskarżanego Weinsteina zaczęła iść naprzód w przystankach i początkach. Wcześniej tego lata Janet DiFiore, naczelna sędzia Sądu Apelacyjnego stanu Nowy Jork, przyznała Weinsteinowi prawo do odwołania się od jego sprawy w Nowym Jorku. Ustne spory o to, czy producent otrzymał sprawiedliwy proces sądowy dwa lata temu, rozpoczną się na początku 2023 roku, orzekł DiFiore. Co oznacza, że ​​jeśli zostanie przyznany kaucja w sprawie w Nowym Jorku, Harvey Weinstein może nagle zostać zwolniony z więzienia w Los Angeles, gdy jego proces będzie trwał.

Czy ten post był pomocny?