Skip to content

Wartość pieniężna Oscara; Gdzie są imprezy The Globes?; Witaj Dolly De Leon; James Corden w „Wielorybie”! – Uwagi dotyczące sezonu

30 de grudzień de 2022
1199136892 1

Kolumna będąca kroniką rozmów i wydarzeń związanych z obwodem nagród

W schyłkowych dniach 2022 roku bierzemy ostatni głęboki oddech, zanim zacznie się szaleństwo, a wydawanie rzeczywistych nagród zmieni się na najwyższych obrotach wraz z początkiem 2023 roku. Zaraz po tym, 5 stycznia, gala wręczenia nagród Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Palm Springs powraca po raz pierwszy od trzech lat, aby odbyć się w tym ogromnym PS Convention Center z tymi wszystkimi pustynnymi szczurami w klejnotach i smokingach, które przybyły, aby rzucić okiem na Cate Blanchett lub Brendan Fraser lub Viola Davis próbujący utrzymać to ogromne trofeum PSIFF rozdaje podczas wygłaszania przemówienia z podziękowaniami, które może posłużyć jako taśma przesłuchań do wielu ceremonii, które nastąpią w ciągu pierwszych dwóch i pół miesiąca nowego roku .

OSZAŁAMIAJĄCA LISTA GAL NAGRÓD

Następnie w krótkich odstępach czasu mamy powrót Złotych Globów 10 stycznia, we wtorek (powiedz co?), gdy oblężone Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, mając nadzieję na nowy restart, świętuje swój 80. doroczny festiwal nagród na temat tego, co może – lub może nie – być ich ostatnią rundą z NBC, która zgodziła się zorganizować transmisję w 2023 roku po odwołaniu jej w zeszłym roku, ale z baczną obserwacją oglądalności i frekwencji gwiazd, aby ustalić, czy opcja zostanie odebrana po tej dacie. Następnie, w krótkich odstępach czasu, 13 stycznia odbędzie się lunch z nagrodami AFI, a w niedzielę 15 stycznia 28. doroczna ceremonia rozdania nagród Critics Choice (chociaż Stowarzyszenie naprawdę rozgrzewaliśmy się fantazyjnymi oddzielnymi nagrodami „Celebrations” honorującymi czarnych, latynoskich i azjatyckie kino i telewizję Pacyfiku, a także galą nowojorską prezentującą najlepsze filmy dokumentalne roku). Wraz z tym wszystkim NYFCC wręcza swoje nagrody 4 stycznia, a National Board of Review 8 stycznia (zwycięzcy dla obu ogłoszono wcześniej).

ELVIS KOŃCZY 88 LAT

Tymczasem wydarzenia związane z kampanią, mające na celu zdobycie Oscara, nabierają rozpędu, a Warner Bros, Mike DeLuca i Pam Abdy świętują 88. pozdrawiając Króla, podczas gdy dokładnie w tym samym czasie Netflix będzie oferować „Toast z okazji uroczystości” nominowanym do różnych nagród w luksusowym nocnym lokalu w Los Angeles. Bez wątpienia będzie ich więcej, zanim wyborcy do Oscara zaczną oznaczać swoje nominacje 12 stycznia, a nominacje do PGA zostaną ogłoszone tego samego dnia, poprzedzone nominacjami do DGA i SAG 11 stycznia. Uff. Tak mało czasu.

GDZIE PODZIAŁY SIĘ WSZYSTKIE IMPREZY GLOBES?

Jednakże nie tak dużo imprezować będzie miasto bezpośrednio po Globes w Beverly Hilton w ten wtorek. Program jest zawsze reklamowany jako „Hollywood Party of the Year” i nadal może tak być, ale tym razem nie będzie to hollywoodzka impreza afterparty roku, a przynajmniej tak się wydaje.

Po pierwsze w tym roku nie jest to niedziela, ponieważ od dziesięcioleci akcja Globes zawsze odbywała się w weekend, więc może to być brane pod uwagę, ale może też jest trochę płochliwości w imieniu studiów, które w okresie przed pandemią, przed skandalem razy zajęli cały hotel na różne wieczory telewizyjne po Globe. Zawsze możesz liczyć na Universal, HBO, Warner Bros-In Style, Netflix, Disney, Sony, Paramount, a w odległej galaktyce The Weinstein Co i Fox, aby zarezerwować miejsca w hotelu Hilton na upragnione świętowanie zwycięstwa . Najwyraźniej nie w tym roku, przynajmniej w chwili, gdy to piszę. Jak dotąd nie słyszeliśmy o żadnym z nich, który zbierałby forsę, z wyjątkiem prawdopodobnie NBC i samych Globes oraz nieoczekiwanego nowicjusza na imprezowej scenie post-GG, Billboard Magazine, który, jak mi powiedziano, ma chwyt (może są zdezorientowani i myślę, że to Grammy, ale publikacja jest bezpośrednio powiązana z dyrektorem generalnym Globes, Toddem Boehly, który również nabył udziały w Beverly Hilton i sąsiednim Waldorfie w 2018 r.). Czekać na dalsze informacje.

Dobrą wiadomością dla Globes są wszystkie te reklamy For Your Consideration, które po raz kolejny wyraźnie reklamują ich nominacje do Złotego Globu, a także duże billboardy w mieście robiące to samo. Właśnie minąłem jednego na Santa Monica Blvd zeszłej nocy Babilon rozświetlona wiadomością o 5 nominacjach do Globu. Gwiazdy mogą również dostosowywać się do GG, ponieważ przedstawiciele studia, z którymi rozmawialiśmy, są zajęci planowaniem podróży dla kilku nominowanych do udziału w programie, kluczową rzeczą, którą NBC ma nadzieję, że przywróci blask. Zrozumiałe jest, że trudno oprzeć się możliwości wręczenia złotych statuetek w ogólnokrajowym programie telewizyjnym. Moc może być wysoka i prawdopodobnie zostanie przeniesiona do AFI i Critics Choice zaledwie kilka dni później.

OSCARY VS GLOBY: JAKA JEST WARTOŚĆ PIENIĘŻNA?

Mówiąc o globusach, oraz Oscarów, czy zastanawialiście się kiedyś, ile rzeczywista wartość pieniężna jednej z tych statuetek w porównaniu z drugą jest naprawdę warta na wolnym rynku? Otrzymaliśmy dobrą wskazówkę co do tej różnicy tuż przed Bożym Narodzeniem, kiedy 17 grudnia dom aukcyjny z siedzibą w Dallas położył młotek na obie nagrody Edmunda Gwenna, Oscara i Złotego Globu. Jeśli się zastanawiasz, Gwenn, która zmarła w wieku 81 lat w 1959 roku, była bardzo poszukiwanym aktorem charakterystycznym, który do dziś jest jedyną gwiazdą, która zdobyła Oscara za rolę Świętego Mikołaja.

Słynnie wcielił się w rolę Krisa Kringle’a w ukochanym klasyku bożonarodzeniowym z 1947 roku, Cud na 34 ulicy i podbił serca wyborców Oscara i Globe. Jego majątek lub ktoś z powiązaniami z nim i / lub jego pamiątki wystawił na aukcję oba przedmioty wraz z kilkoma innymi przedmiotami, w tym innym Globusem dla Mister 880 z lat 50., a także kostiumem Świętego Mikołaja, który nosił, ten ostatni kosztował 42 500 $.

Ponieważ ten Oscar został zdobyty przed 1950 rokiem, kiedy AMPAS zmienił zasady i zobowiązał zwycięzców do podpisania dokumentów, które gwarantowałyby Akademii pierwszą opcję zapłaty 1 dolara za ich Oscara, gdyby oni – lub ich spadkobiercy – kiedykolwiek zdecydowali się z nim rozstać, nadal jest to rodzaj wolny rynek dla Oscarów zdobytych w ciągu 21 lat wcześniej. Michael Jackson zapłacił 1,5 miliona dolarów za Przeminęło z wiatrem Oscara dla najlepszego filmu w 1999 roku, a Obywatel Kane Scenariusz Oscar Orsona Wellesa sprzedano za 861 542 dolarów w 2011 roku.

Oscar za drugoplanową rolę Edmunda Gwenna (chociaż na grawerunku nie ma informacji o prowadzeniu ani wsparciu) sprzedał się znacznie powyżej swojej ceny początkowej wynoszącej 60 000 dolarów za aż 162 500 dolarów, znacznie więcej niż jego Złoty Glob za Cud na 34 ulicy który kosztował 20 000 $, wciąż znacznie więcej niż jego początkowa oferta 8000 $ (Mister 880 Globe kosztował tylko 9 375,00 $). Czas świąt Bożego Narodzenia mógł odegrać rolę w odwołaniu, ale Oscar zebrał o 142 000 $ więcej niż Globe. Brzmi dobrze. Nawiasem mówiąc, przykład wyjątkowego Brązowego Oscara, który został wykorzystany podczas II wojny światowej w celu zaoszczędzenia na materiałach (ale nie takiego, który otrzymał zwycięzca) został sprzedany za 25 000 dolarów na tej samej aukcji, podobnie jak inny Złoty Glob przyznany Zsa Zsa Gabor za bycie „Najbardziej efektownym Gwiazda z lat 1959, 1960, 1961 i 1962” została sprzedana za 8750,00 USD i jest już dostępna do sprzedaży bezpośredniej przez nowego właściciela za 13 125,00 USD. Jak masz taką kasę to może być Twój. Teraz musisz się zastanawiać, ile Tom Cruise mógł zapłacić za te trzy Złote Globy, które spakował i odesłał pocztą do HFPA?

CZEŚĆ DOLLY!

Powrót do wyścigu ten rok, w którym nowi kandydaci mają nadzieję zdobyć Oscara nie aby wygrać, trzeba wziąć udział w aukcji. Jednym z nich jest urocza mieszkanka Filipin, Dolly De Leon, której udaje się ukraść zdobywcę Złotej Palmy w Cannes Rubena Ostlunda Trójkąt Smutku z zabójczej obsady, niełatwe zadanie. Wciela się w „kierownika toalety” skomplikowanego jachtu, który dzięki okolicznościom i katastrofie statku udaje się wylądować na bezludnej wyspie i odwraca sytuację znacznie bogatszych ocalałych, którzy płyną na tej samej łodzi. Za rolę w dzikiej komedii, którą mam w mojej pierwszej piątce roku, zdobyła już nagrodę LA Film Critics Supporting Performance, ma również szansę na londyńską krytykę filmową i Złoty Glob, a jeśli istnieje jakakolwiek sprawiedliwość, będzie nominowana do SAG i Oscarów dla aktorki drugoplanowej.

Jest tak dobra, ale jak mi niedawno powiedziała, nigdy nie miała pojęcia, że ​​dostanie taką szansę, ale kiedy film miał swoją premierę w Cannes w maju, natychmiast stała się gwiazdą na Croisette, co wydało jej się takie dziwne. „Myślę, że to, co się stało, było tak surrealistyczne. To było niewiarygodne, jak został tam przyjęty. Wcześniej nie miałem nawet agenta. Miałem kiedyś agenta, ale zaledwie trzy lata temu, było to bardzo krótko. Poszedłem na przesłuchanie tylko z bardzo krótkim streszczeniem filmu i stronami filmu, trzema scenami, a potem poszedłem na przesłuchanie z kierownikiem castingu, bo Ruben nie pojechał na Filipiny. Po prostu cieszyłem się chwilą i miałem szczęście, że zostałem wybrany” – mówi skromnie, a teraz myślę, że może mieć „na tyle szczęścia”, że 12 marca pojedzie aż do Dolby Theatre. Koniecznie obejrzyj mój wywiad z Trójkąt Smutku reżyser/scenarzysta Ruben Ostlund, który jest gościem w tym tygodniu w mojej serii wideo Wszykina, Za obiektywem.

JAMES CORDEN W „WIELORYBIE”

Wreszcie Brendan Fraser, podobnie jak Dolly De Leon, jest kolejnym aktorem szukającym pierwszego tańca z Oscarem, ale w przypadku Brendana minęło znacznie więcej czasu, ale w każdym razie zasłużony. Do tej pory był nominowany do niemal każdej nagrody, o jakiej można pomyśleć za ten występ Wieloryb, poruszająca historia Darrena Aronofsky’ego o 600-kilogramowym mężczyźnie desperacko próbującym odnowić kontakt ze swoją nastoletnią córką, zanim będzie za późno. Aronofsky przeprowadził szeroko zakrojone poszukiwania castingowe w ciągu dziesięciu lat, odkąd wybrał sztukę, na której oparty jest film, i dotarcie do punktu, w którym Fraser zbliża się do swojego Oscarowego momentu, miało wiele zwrotów akcji, w tym jedną fascynującą samorodek James Corden wspomniał mi, gdy czekaliśmy na rozpoczęcie niedawnej sesji pytań i odpowiedzi dla jego serii Amazon, Ssaki.

Zapytał, co ostatnio widziałem, co mi się podobało i zdarzyło mi się o tym wspomnieć Wieloryb. Nie widział tego w tym momencie, ale miał połączenie. „Zamierzałem zagrać tę rolę, a Tom Ford miał reżyserować” — powiedział, zauważając, że ostatecznie tak się nie stało, ponieważ Ford chciał mieć pełniejszą kontrolę nad projektem. Corden uważa również, że mógł być za młody, by oddać sprawiedliwość. Następnie powiedział mi, że George Clooney również był w to zaangażowany w pewnym momencie, ale chciał nakręcić film tylko wtedy, gdyby znaleźli rzeczywisty 600 funtów nieznanych do zagrania głównej roli. Komplikacje tego były zbyt duże, jak można sobie wyobrazić, a Clooney nigdy nie angażował się poza tym krótkim flirtem z posiadłością.

Kiedy ostatnio rozmawiałem z Aronofskym, od niechcenia zapytałem go, co powiedział mi Corden, a on wszystko potwierdził. Jamesa Cordena w Wieloryb ? Kto wie, jak by to było? Z pewnością ma związek z „Ssakami”, jak wskazuje tytuł jego aktualnej serii. Jednak po obejrzeniu filmu, który w końcu trafił na ekrany, naprawdę trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek zbliżył się do tego, co Brendan Fraser osiąga w roli swojego życia.

Życzymy wspaniałego Nowego Roku i do zobaczenia ponownie w 2023 roku!

Czy ten post był pomocny?