Skip to content

Uwagi dotyczące sezonu: Ostatnie wezwanie do Emmy Voters, Academy Museum Honors, Courtney B. Vance’s Powerful Words for America

24 de czerwiec de 2022
BCK 0056

Kolumna kronikująca wydarzenia i wywiady na obwodzie nagród.

W tym tygodniu jest to ostatnia szansa, aby wyborcy Emmy zostali wysłuchani, gdy zbliżają się terminy głosowania, wyróżnienie w Muzeum Filmów Akademii, które doceniło nie tylko weterana azjatyckiej potęgi filmowej, ale także społeczność przemysłu Azji i Pacyfiku, a także wywiad z dwoma -czasowa zdobywczyni nagrody Emmy Courtney B. Vance, która w ciągu jednego dnia zastanawia się nad stanem tego kraju, wielu martwi się o jego przyszłość.

Dla wszystkich marudnych wyborców Emmy, zbierzcie się w czyn. Masz ostatni weekend, aby dostać te karty do głosowania (do poniedziałku wieczorem) i wygląda na to, że nikt nie odpuszcza swoich kampanii. Ciągle przychodzą telefony: „Cześć, wygląda na to, że jakiś czas otwarty w harmonogramie Milesa Tellera. Wiem, że to strzał z daleka, ale…”. lub „Czy nadal można przeprowadzić wywiad dla Annie na żywo!?

Hulu zjadł w środę lunch w The London z producentami Tylko Morderstwa w Budynku, a następnie „toast” z gwiazdami Martinem Shortem i Seleną Gomez. Showtime Żółte kurtki kontynuował kampanię, aby przejąć uwagę bardziej zakorzenionych rywali, wysyłając brązową skórzaną torbę Cluci z zestawem przetrwania na wędrówki w środku, co może się przydać, jeśli te długie sezony Emmy się wydłużą. I jeszcze inne Wersja z reklamami FYC Magazyn Emmy Właśnie przybyłem pełen przypomnień, w tym rozbudowaną broszurę z wieloma stronami szczegółowo opisującymi każdy odcinek serialu komediowego Apple TV+ Afterparty.

Cóż, masz pomysł. Nominacje zostaną ogłoszone 12 lipca, ani chwili za wcześnie.

JANET YANG ZDOBYWA SWÓJ FILAR W MUZEUM AKADEMII

We wtorek wieczorem zrobiłem sobie przerwę od całej akcji Emmy i wybrałem się do Akademii Muzeum Filmów Filmowych na ceremonię odsłonięcia i kolację na dachu (oczywiście chińską) w imieniu doświadczonej niezłomnej branży Janet Yang, która między innymi służy na Rada Gubernatorów Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Pozornie starając się wydobyć każdy cal muzeum w poszukiwaniu możliwości nazewnictwa (i dlaczego nie?), rzeczywiste filary dawnego budynku May Co z 1939 r. są poświęcone różnym znanym osobom w branży, w tym najnowszym Yangowi na trzecim miejscu piętro naprzeciwko filaru Christophera Nolana i Emmy Thomas. Te historycznie chronione filary zostały wypalone w projektach architekta muzealnego Renzo Piano w celu przekształcenia w Muzeum Akademii od dawna w ciąży, a oprócz Yang i Nolana istnieją inne filary poświęcone m.in. Barbrze Streisand, Miky Lee, JJ Abrams i Katie McGrath, Jeff Skoll, Lauren i Jason Blum, Bob Iger i Willow Bay oraz Tom Hanks i Rita Wilson, wszyscy główni zwolennicy. Utrzymujący się w sezonie Yang jest laureatem nagrody Emmy, a także jednym z najbardziej znanych chińskich Amerykanów w branży, w tym jako założyciel Gold House, kolektywu non-profit indywidualnych liderów kultury azjatyckiej i wielu innych. Krążą pogłoski wśród nazwisk, które mogą kandydować na stanowisko kolejnego prezesa AMPAS, kiedy kadencja Davida Rubina dobiegnie końca tego lata. Z pewnością jest to czas wielkich zmian w Akademii i spotkałem się z dyrektorem muzeum i prezesem oraz nadchodzącym dyrektorem generalnym AMPAS Billem Kramerem, który formalnie przejmie stanowisko zajmowane przez Dawn Hudson przez ostatnie 11 lat (Hudson miał być wydarzenie ku czci Yang, ale uderzył go pozytywny wynik testu Covid (był tam Rubin). Kramer jest wyraźnie pełen pomysłów i entuzjazmu do swojej nowej pracy, już robi przygotowania, aby być gotowym na pierwszy dzień, a jednocześnie nadal zajmuje się wszystkimi sprawami Muzeum w tym samym czasie. To był trafny wybór dla Zarządu Acad, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wagę przyszłego sukcesu Muzeum. Któż lepiej miałby być w nowej pracy, która również nadzoruje Muzeum? Podobno od otwarcia ostatniej jesieni ponad pół miliona odwiedzających weszło do tamtejszych drzwi.

Wspaniale było również zobaczyć 93-letniego aktora Jamesa Honga, cieszącego się odrodzeniem kariery z dużym udziałem w niezależnym przeboju Wszystko wszędzie, na raz, wśród silnej frekwencji Yang ze społeczności Azji i Pacyfiku. Hong ma niesamowitą liczbę 453 aktorów na swojej stronie iMDB w karierze sięgającej 68 lat. Nie mówił, ale wielu innych zrobił zasadniczo zamienia nazwę tego filaru w coś przypominającego kolację w ramach nagrody Life Achievement Award, a przy tym wszystkim, co zrobiła dla społeczności azjatyckiej, a także imponującym zestawieniu napisów filmowych reprezentowanych przez plakaty przy wejściu na kolację, jest to w pełni zasłużone.

Na ceremonii odsłonięcia była m.in. świeżo upieczona honorowa zdobywczyni Oscara Diane Warren, która właśnie tego dnia została uznana za jedną z ostatnich grup laureatów Nagród Gubernatorów, a kiedy ją dogoniłem, wciąż kręciła się od tego wszystkiego, mimo że była poinformował 16-go i musiał milczeć, dopóki komunikat prasowy nie wyszedł 21-go. „Nadal chcę kiedyś wygrać jedną dla Najlepszej Piosenki” – śmiał się 13-krotny nominowany – ale to wydaje się być bardzo ważne. Jestem pierwszym autorem piosenek, który kiedykolwiek otrzymał ten zaszczyt.” Rzeczywiście, jest tak, chociaż branża muzyczna miała trzech poprzednich kompozytorów, którzy zabrali do domu honorowe Oscary, w tym Alex North, Lalo Schifrin i Ennio Morricone, ten ostatni w końcu zdobył konkurencyjnego Oscara dla swojego Nienawistna Ósemka gola zaledwie kilka lat po przyznaniu nagrody honorowej. Kilku obecnych gubernatorów było obecnych na uroczystości Yanga, w tym jeden przy moim stole, który powiedział, że proces selekcji do tegorocznych laureatów nagród Governors Awards (w tym Euzhan Palcy, Peter Weir i Jean Hersholt Humanitarian Michael J. Fox) był procesem, w którym praktycznie nie ma konfliktu i dużo porozumienia. Nie zawsze tak jest.

COURTNEY B.VANCE Z POWROTEM NA SALI

Aktor Courtney B. Vance zdobył swoją pierwszą nagrodę Emmy – Najlepszy aktor w serialu limitowanym – grając niesławnego Johnniego Cochrana w Ludzie kontra OJ Simpson. W zeszłym roku wrócił na scenę Emmy, wygrywając gościnnie jako aktor w serialu dramatycznym za Kraj Lovecrafta. A teraz w tym sezonie znów jest szum Emmy za jego powrót na salę sądową jako powieściowy obrońca publiczny Franklin Roberts w uznanej serii AMC 61. ulica który dostanie już nakręcony drugi sezon w terminie do ustalenia. Broni obiecującego młodego sportowca niesłusznie uwikłanego w skorumpowany system prawny Chicago i po raz kolejny przedstawia dość mocne argumenty w serialu, który bada również jego życie osobiste z aktywistką, żoną, graną przez Aunjanue Ellis, która również z nim zagrała w Kraj Lovecrafta, serial HBO, który otrzymał mnóstwo nominacji do Emmy, ale wkrótce potem został odwołany. Vance wciąż jest tym zaskoczony. „To mój drugi, wiesz, wielki show, w którym biorę udział, który kończy się w ten sposób. pamiętam, że tak zrobiliśmy Przeskok do przodui zrobili to samo. Zrobili wielki klif, a potem zostawili nas wiszących, ale taki jest świat, ale my po prostu pchamy, prawda, Pete? – zaśmiał się.

Jedną z rzeczy, które Vance zawsze robił, jest „naciskanie”. Oprócz Lovecraft był także w innym pretendentem do Emmy w zeszłym roku, grając CL Franklin w Geniusz: Aretha naprzeciwko Cynthii Erivo. Ale jest równie podekscytowany, że może być zaangażowany w 61. ulica który ma wiele do powiedzenia i jest serialem, który, jak mówi, przyjmuje wkład aktorów. Za to chwali showrunnerów Petera Moffata (Twój honor), on sam, były prawnik, i David Shanks, były funkcjonariusz policji, obaj argumentują za autentycznością w tym programie, który analizuje podział między systemami sądowniczymi i policyjnymi oraz dwiema rodzinami w nich uwikłanymi. Kluczem był fakt, że został przypisany.

„I to było dla nas tak ważne, żebyśmy mogli mieć je, aby móc odbijać rzeczy. Wyszli poza granice, jeśli chodzi o docieranie do społeczności, docieranie do społeczności Afroamerykanów, spędzali dużo czasu w tej sali sądowej, w tym sądzie i widząc beżowe, brązowe i czarne twarze owinięte wokół budynku w dół bloku przez ich w zasadzie cztery minuty twarzą w twarz ze swoim publicznym obrońcą, a oni (producenci) spędzili tam czas, dużo czasu tylko po to, aby móc poczuć i ducha desperacji i beznadziejności i bezradność, z którą ci ludzie mają do czynienia lub z którą żyją, a więc wiem, że miała wpływ na pisanie i na doświadczenie, które mieli, i to właśnie chcieli założyć ”- powiedział dumny z tego, co zespół obsadził i załoga była w stanie osiągnąć, a jeszcze więcej. Podkreśla wagę bycia częścią projektów, które mają realne znaczenie dla stanu kraju i świata, projektów jakkolwiek ponurych, które wciąż mogą świecić światłem i dawać nadzieję.

„Ten atak na Kapitol 6 stycznia to dla nas tylko przypomnienie, że musimy uważać. Musimy ze sobą porozmawiać. Musimy zacząć od nowa. Nie możemy iść dalej drogą, którą idziemy, ponieważ to było przerażające” – powiedział. „Aby nasi ludzie zrobili to sobie sami, a potem w tej erze mediów społecznościowych te zdjęcia krążą po całym świecie, a wiesz, jesteśmy pośmiewiskiem… powinno to zmusić nas do spojrzenia na siebie i do zdaj sobie sprawę, że to najdalsza skrajność. Nie możemy tam wrócić ani tam wrócić bez strasznych, tragicznych konsekwencji, a więc muszę mieć nadzieję, ponieważ ten nasz wielki eksperyment zwany demokracją opiera się na nadziei i wierze, i to właśnie musimy zrobić. Zawsze jest coś do zrobienia, a wiecie, przemówienie Martina Luthera Kinga „Mam marzenie” mówi o tym, że jest czek, który przyszli do kasy i że nie może powiedzieć, że fundusze są niewystarczające. Musi być spieniężony.

To są ważne i mocne słowa do przemyślenia w tym konkretnym tygodniu, kiedy komisja 1/6 niemal codziennie ujawnia dość szokujące rewelacje na temat bliskiej utraty demokracji, a Sąd Najwyższy odbiera kobietom prawa do podejmowania decyzji dotyczących ich własnego ciała przez obalenie Roe kontra Wade, podczas gdy dzień wcześniej, bez wyjątku, domagał się każdego prawa do ukrycia i noszenia broni. Interesujące będzie nie tylko zobaczenie, jak to wszystko wpływa polityczny wyborach, ale także show-biznesu z Oscarami i Emmy i jak tych wyborcy zdecydują się, być może, złożyć oświadczenie z tym, co nominują i co wygrywa. Telewizja i filmy zawsze miały bardzo krytyczny głos w poruszaniu igłą. Zobaczmy, dokąd zaprowadzi nas nastrój w 2022 roku i później.

Teraz wyjdź i głosować, ale zacznij od swojej karty do głosowania Emmy.

Czy ten post był pomocny?