Skip to content

Warner Bros. Discovery mianuje szefa marketingu transmisji strumieniowej w regionie EMEA; ITV uruchamia Akademię Umiejętności; „To grzech” zadebiutować w Afryce w Showmax; Wypożyczalnia filmów See-Saw; Duńska firma CPH:DOX prezentuje film otwierający – Global Briefs

2 de luty de 2023
Rebecca Rormark0001

Warner Bros. Discovery mianuje szefa marketingu transmisji strumieniowej w regionie EMEA

Warner Bros. Discovery wyznaczył szefa marketingu ds. streamingu w regionie EMEA. Rebecca Rørmark będzie nadzorować marketing streamerów Discovery+ i HBO Max oraz połączonego SVoD HBO Max Discovery, który zostanie wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej jeszcze w tym roku, a w przyszłym roku w Europie. Dyrektor z Oslo będzie kierował ewolucją marek streamingowych, wzrostem bazy abonentów i przygotowaniami marketingowymi do uruchomienia. Jest związana z WBD (wcześniej Discovery) od prawie dekady, od 2015 roku prowadzi marketing skandynawskiego streamera Dplay i nadzoruje niedawną rebranding tej platformy Discovery+. W przeszłości współpracowała z takimi markami jak Netflix, Fox, National Geographic, Nickelodeon i MTV. „Konsumenci pragną świetnych treści, łatwości i konsolidacji, a ja wierzę, że dostarczymy im to, czego szukają dzięki naszemu ulepszonemu produktowi” — powiedział Rørmark.

ITV uruchamia Akademię, aby pomóc w niedoborach umiejętności

ITV uruchomiło akademię, aby zaradzić niedoborom umiejętności w brytyjskim sektorze telewizyjnym. Nadawca powiedział, że Akademia ITV pomoże wypełnić luki w rolach, takich jak kierownik lokalizacji (i asystent), kierownik scenariusza, księgowy produkcji, koordynator produkcji / sekretarz i Grip. Ustali priorytety i plany z partnerami, w tym ScreenSkills, National Film and TV School i Creative Access, aby wypełnić te i przyszłe luki w umiejętnościach, jednocześnie konsolidując wszystkie te działania i inne inicjatywy w całej ITV, aby ułatwić ludziom dostęp i ubieganie się o miejsca pracy, szkolenia i rozwój. Akademia ITV jest kierowana przez Sonny’ego Hanleya, który pełnił różne role w pubcasterze przez ostatnie dwie dekady. „Akademia ITV pomoże nam skuteczniej zaradzić tym niedoborom i zapewni większą koncentrację i koordynację w zakresie szkoleń i rozwoju” — powiedziała Carolyn McCall, dyrektor generalny ITV. Ogólnokrajowy niedobór umiejętności dotknął sektor telewizyjny w Wielkiej Brytanii od czasu, gdy minęła najgorsza pandemia Covid-19, a setki programów wracają do produkcji, z których wiele jest kręconych w miejscach w Wielkiej Brytanii, gdzie istnieje mniejsza baza umiejętności. Streamerzy przenieśli również wiele programów do Wielkiej Brytanii, aby skorzystać z dobrze prosperującego sektora i ulg podatkowych.

„To grzech” zadebiutować w Afryce w Showmax

Przełomowa seria Russella T. Daviesa To jest grzech po raz pierwszy udaje się do Afryki. M-Net kupił dramat o epidemii AIDS od Red Production Company wyłącznie dla usługi transmisji strumieniowej Showtime, która działa na kilku terytoriach. Szersza umowa pakietowa między M-Net i firmą macierzystą Showmax MultiChoice oraz dystrybutorem All3Media International obejmie programy takie jak: Życie na wysokim poziomie, ob-doc Channel 4 o wpływowych młodych Brytyjczykach z Afryki Zachodniej mieszkających w Londynie; Westernowy dramat Emily Blunt Angielski; Turysta; Andżelika Czarna; Pokój kontrolny; Świadek numer 3 oraz Fever Pitch: Bitwa o Premier League.

See-Saw Films Zrywanie etykiet Scabs Signs Exec Producent

Wytwórnia See-Saw Films, Picking Scabs, zatrudniła szefową ds. rozwoju firmy Screen Australia, Louise Gough, jako producenta wykonawczego. Etykieta jest prowadzona przez Moc psa niezależny See-Saw ze scenarzystką / showrunnerką Samanthą Strauss. Gough pomoże rozwijać i realizować projekty w australijskim biurze firmy See-Saw. Realizowała projekty w Australii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Europie, a przed Screen Australia była szefem ds. rozwoju w Arenamedia. „Instynkt fabularny Louise Gough nie ma sobie równych” — powiedział Strauss. „Po każdej sesji scenariuszowej mam wrażenie, że otworzyłem głowę i zmieniłem swoje życie”. Jej zatrudnienie jest świeżo po przeprowadzce See-Saw z potrójnym kierownictwem, do której dołączyli Moss Barclay, Ann Phillips i Julian Stevens w zeszłym roku.

Duńska stacja CPH:DOX ujawnia film otwierający

Grenlandzko-duński film Lin Alluny Dwukrotnie skolonizowany o znanym inuickim prawniku Aaju Peter otworzy edycję 2023 CPH:Dox, która będzie prezentowana w Kopenhadze od 15 do 26 marca. Peter przez całe życie prowadził walkę o prawa rdzennej ludności Grenlandii. Film śledzi pracę Petera i bada niszczycielski wpływ białej dominacji na społeczności Eskimosów na Grenlandii, a także na jego własne życie. Film został wyprodukowany przez Emile’a Hertlinga Péronarda (Ánorâk Film) w koprodukcji z Aletheą Arnaquq-Baril i Stacey Aglok MacDonald (Red Marrow Media) oraz Bobem Moore’em (EyeSteelFilm).

Czy ten post był pomocny?