Skip to content

Festiwal Filmowy Morza Czerwonego w Arabii Saudyjskiej przedstawia jury; Warner Bros. Discovery mianuje prezydenta Chin i szefa handlowego na Zachodnim Pacyfiku; Screen Scotland Hire – Global Briefs

24 de listopad de 2022
Red Sea Jury

Festiwal Filmowy Morza Czerwonego w Arabii Saudyjskiej przedstawia jury

Egipska gwiazda Nelly Karim, najbardziej znana na całym świecie z roli w Niebieski słoń oraz Starcietunezyjski nominowany do Oscara Człowiek, który sprzedał swoją skórę reżyser Kaouther Ben Hania, gruziński reżyser filmowy Levan Koguashvili (Brighton 4) i palestyński aktor Ali Suleiman (Salon Hudy, 200 metrów) zostali ogłoszeni jako członkowie jury nadchodzącej drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Morza Czerwonego w Arabii Saudyjskiej (1-10 grudnia). Dołączają do ogłoszonego wcześniej przewodniczącego jury Olivera Stone’a. Jury wyłoni zwycięzcę głównego konkursu fabularnego poświęconego kinu świata arabskiego, azjatyckiego i afrykańskiego. W zeszłym roku Koguashvili zdobył inauguracyjną nagrodę za Brighton 4.

Warner Bros. Discovery mianuje prezydenta Chin i szefa handlowego na Zachodnim Pacyfiku

Warner Bros. Discovery był bliski uzupełnienia swojej międzynarodowej struktury przywództwa poprzez ustanowienie dwóch kluczowych ról kierowniczych w zespole na Zachodnim Pacyfiku, mianując prezesa Chin i starszego wiceprezesa, szefa handlu na Zachodnim Pacyfiku, który będzie podlegał szefowi Zachodniego Pacyfiku, Jamesowi Gibbonsowi. Weteran Gillian Zhao zmierzy się z tym pierwszym, a Tony Qiu z drugim. Zhao, który ma ponad 20-letnie doświadczenie, będzie kierował strategicznym rozwojem dystrybucji kinowej, telewizyjnej i rozrywki domowej w regionie, podczas gdy Qiu zajmie się produktami konsumenckimi, sprzedażą reklam i zarządzaniem grami na nowo utworzonym stanowisku. Większość międzynarodowych ról WBD została ustalona od czasu fuzji. Gibbons, który prowadził Discovery w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Skandynawii, w czerwcu przedstawił swoje przywództwo w Japonii, Australii i Nowej Zelandii. „Połączenie aktywów na rynkach zachodniego Pacyfiku stwarza znaczące możliwości twórcze i handlowe w naszym zróżnicowanym portfolio WBD” — powiedział. „Gillian i Tony wnoszą do tych ról wyjątkowe lokalne i międzynarodowe doświadczenie; ich przywództwo będzie kluczowe, gdy będziemy dążyć do dalszego zarabiania i skalowania naszej działalności”.

Screen Scotland Signs Szef Komisji Ekranowej

Firma Screen Scotland zatrudniła starszego dyrektora Screen NSW Australia, który będzie kierował jej Screen Commission. Cheryl Conway rozpocznie działalność w nowym roku, zapewniając możliwości produkcyjne dla Szkocji, promując szkocką kreatywność i koordynując partnerów agencji publicznych i graczy branżowych. Obecnie jest kierownikiem działu Production Attraction w Screen NSW w Sydney. Dyrektor wykonawczy Screen Scotland, Isabel Davis, powiedziała: „Rozwój szkockich studiów i zwiększone inwestycje w umiejętności rzemieślnicze i techniczne pomagają sprostać nowemu zapotrzebowaniu, a nominacja Cheryl oznacza, że ​​jesteśmy w stanie utrzymać i nabrać rozpędu oraz promować naszą szybko rozwijającą się ofertę. globalnym klientom produkcyjnym”.

Czy ten post był pomocny?