Skip to content

Warner Bros. 100. rocznica wkracza na wysokie obroty z całym kwietniowym programowaniem filmów TCM poświęconym studiu

22 de marzec de 2023
1948 M8DWABR WB004

Turner Classic Movies poświęca cały kwiecień na świętowanie 100. rocznicy swojego właściciela, Warner Bros., udostępniając setki filmów z każdej dekady studia, a także różnorodne reklamy pełnoekranowe, dokumentalne, krótkometrażowe i kreskówki Looney Tunes, a także jako wywiady z gwiazdami i reżyserami skupiające się na kinowym dorobku wielopiętrowej fabryki filmowej.

Widzowie mogli posmakować rocznicowych poczynań dzięki taśmie z hołdem dla najważniejszych wydarzeń z pierwszych 100 lat WB podczas tegorocznego pokazu Oscarów. Ale ta rolka dotyczyła prawie w takim samym stopniu rodzimego dorobku studia, jak i niektórych klasyków, do których nabyła własność poprzez różne transakcje z MGM, New Line Cinema i innymi. W ten sposób widzowie Oscara zobaczyli takie filmy MGM jak Czarnoksiężnik z krainy Oz, Deszczowa piosenka, Ben-Hur I 2001: Odyseja kosmiczna, wraz z behemotami NL, takimi jak the Władca Pierścieni I Austina Powersa franczyzy mieszały się w tym samym garnku co rzeczywisty Warners „produkt” jako Superman, Batman, Casablanca, Buntownik bez powodu, Bez przebaczenia oraz inne znane tytuły stworzone we własnym zakresie przez legendarne studio Burbank. Choć z pewnością zręczny, imponujący i poruszający, krótki hołd spotkał się z krytyką za włączenie filmów, których studio tak naprawdę nie zrobiło robić.

Przeglądając całą 24/7 kwietniową ofertę programów poświęconych pierwszym 100 latom WB, TCM (bardzo inteligentny i cenny kanał kablowy, który faktycznie powstał, gdy Ted Turner wykupił większość klasycznej biblioteki MGM, aby dostać w swoje ręce swój ulubiony Przeminęło z wiatrem wśród innych zasobów) zgromadził to, co nazwałbym czystą i zróżnicowaną kolekcją prawdziwy Osiągnięcia filmowe Warnera jak najbardziej możliwe, nawet jeśli z konieczności jest to naprawdę tylko kropla w morzu tych 100 lat.

Ponadto przez cały kwiecień TCM zaprezentuje premierowe rekonstrukcje i remastery 10 kultowych filmów Warner Bros. z prezentacjami kilku głównych filmowców i ekspertów filmowych w ramach wieloletniej współpracy sieci z The Film Foundation, która jest zaangażowana w finansowanie edukacji i renowację klasyczne filmy. Te konkretne tytuły wyświetlane w TCM to:

wschód Edenu (1955) – renowacja 4k wprowadzona przez filmowców Wesa Andersona i Joannę Hogg
Brawo Rio (1959) – renowacja 4K wprowadzona przez filmowca Martina Scorsese (i jak wcześniej informowano o światowej premierze Wszykina podczas premiery TCM Classic Film Festival 13 kwietnia)
Kraina Faraonów (1955) – remaster Blu-ray HD wprowadzony przez Martina Scorsese
Lew Jest Na Ulicach (1953) – remaster Blu-ray HD wprowadzony przez Daphne Dentz i Robyn
Sklaren z Warner Bros. Discovery Library
Rachela, Rachela (1968) – remaster Blu-ray HD wprowadzony przez filmowca i aktora Ethana Hawke’a
Bezpieczny w piekle (1931) – remaster Blu-ray HD wprowadzony przez filmowca Alexandra Payne’a
Ostrzeżenie o burzy (1951) – remaster Blu-ray HD wprowadzony przez Martina Scorsese
Truskawkowa blondynka (1941) – remaster Blu-ray HD wprowadzony przez Wesa Andersona
Helena Trojańska (1956) – remaster Blu-ray HD
Przejście w jedną stronę (1932) – remaster Blu-ray HD

Aby zapoznać się z kwietniowym harmonogramem TCM, kliknij tutaj.

„Warner Bros.’ historia to historia TCM” – powiedziała Pola Changnon, dyrektor generalny TCM. „.Gdzie byłaby ta sieć bez filmów takich jak Casablanka, Sokół maltański Lub Rodzi się gwiazda? Cieszymy się, że możemy uhonorować studio, które dostarczyło nam tak wiele kultowych filmów od 1923 roku. Oprócz tej szerokiej gamy filmów, programujemy gobelin ze zwiastunami, archiwalnymi wywiadami i nie tylko, które jeszcze bardziej podkreślą dziedzictwo studia, tak bardzo których nie można znaleźć nigdzie poza TCM”.

Programy na cały miesiąc będą zorganizowane tematycznie i zaprezentują szeroką gamę filmów studia, od klasycznych po współczesne, z kategoriami takimi jak „Warner dołącza do gangu”, „Warner idzie do szkoły”, „Warner zakłada rodzinę”, „Warner zwraca się do zbrodni” ” i więcej. Premierami TCM będą filmy dokumentalne, m.in Jacka L. Warnera (1993), TCM Originals jak Zakochani dżokeje odrzutowi: The Making of Chain Lightning i kultowe filmy, np W pełni metalowa kurtka (1987) wraz ze zdobywcami Oscara za najlepszy film Dziecko za milion dolarów (2004) i Argo (2012).

W przeciwieństwie do miejsca hołdu pokazanego na rozdaniu Oscarów, jedynego nie-generowany film Warners, który zauważyłem w pełnym harmonogramie, to pokaz zdobywcy Oscara za najlepszy film z 1956 roku Dookoła świata w 80 dni, który został przypisany Todd-United Artists w momencie jego wydania, ale znalazł się w bibliotece Warners w wyniku przejęcia w 1983 roku od wdowy po zmarłym producencie Michaelu Toddzie, Elizabeth Taylor. Chociaż studio wydało przywróconą wersję DVD w 2004 roku, pozostaje jednym z niewielu zwycięzców Best Picture, który wciąż nie jest na Blu-ray. Byłoby miło zobaczyć ten gwiazdorski spektakl po renowacji 4K, przynajmniej na wideo.

TCM mówi, że fani mogą angażować się w sieć na różne sposoby, w tym listę Letterboxd podkreślającą program, posty społecznościowe zawierające rzadkie zdjęcia z archiwów Warner Bros., kilkanaście artykułów na TCM.com podkreślających znaczenie programu, oraz film Film 101 YouTube przedstawiający historię filmu gangsterskiego w Warner Bros.

Zwiastują także kolejne rozszerzenie obchodów WB100 TCM, nadchodzące aukcje za pośrednictwem partnerstwa TCM z Julien’s, w tym kwietniową aukcję „Hollywood: Classic & Contemporary”, która obejmie setki fragmentów historii Hollywood, w tym przedmioty z prywatnych kolekcji filmów WB, takich jak siedem różdżki rekwizytowe z Harry’ego Pottera franczyzy, clapperboard używany do produkcji z Nadczłowiek (1978), oryginalny panel tytułowy otwierający WB z Moja Damo (1964), kaptur Batmana Christiana Bale’a z Batman Początek (2005) i scenariusz Darryla Zanucka z Piosenkarka jazzowa (1927). W sierpniu odbędzie się również kolejna aukcja, której tematem będą „Hollywood Legends”.

Ponadto w maju tego roku ukaże się „Warner Bros.: 100 Years of Storytelling”, książka będąca kroniką stuletniej historii studia, napisana przez Marka Vieirę. Wydawany jest przez Running Press we współpracy z TCM i Warner Bros.

Czy ten post był pomocny?