Skip to content

Wandering Witch: The Journey of Elaina Sezon 2 Data premiery: wznowiona czy anulowana?

15 de październik de 2022
WWE

Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina to lekka powieść napisana przez Shiraishi Jougi i zilustrowana przez Azure. Od kwietnia 2016 roku Square Enix opublikowało 19 tomów. Praca jest adaptowana do serii mangi napisanej przez Shiraishi Jougi i narysowanej przez Nanao Ikki, opublikowanej w Gangan Online od listopada 2018 roku i wydany w oprawionych tomach przez wydawcę Square Enix. Adaptacja serialu anime autorstwa studia C2C emitowana w Japonii od 2 października 2020 do 18 grudnia 2020. Pierwszy sezon zakończył się dwa lata temu, a w tym artykule powiemy Wam, czy możecie spodziewać się drugiego sezonu Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina w najbliższym czasie.

Drugi sezon Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina nadal nie został jeszcze potwierdzony lub anulowany. Pierwszy sezon wyemitowany zaledwie dwa lata temu i podczaswciąż jest dużo materiału do adaptacji z serii light novel, drugi sezon jest wciąż niepewny. Powiedziawszy to wszystko, Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina był dość popularna i dobrze przyjęta seria, i w oparciu o wszystkie znane fakty, drugi sezon nie jest niemożliwy, po prostu nie wiemy, kiedy może się wydarzyć.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz wszystkie znane i nieznane informacje związane z potencjalnym drugim sezonem Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina. Dowiesz się o jego potencjalnej dacie premiery, czy jest zwiastun, o czym może być historia i wiele więcej o tej ciekawej serii anime, której przyszłość jest wciąż bardzo niepewna. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco z serią, musimy Cię ostrzec, że w poniższych akapitach pojawi się znaczna ilość spoilerów.

Co wiemy o sezonie 2 z Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina?

The Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina seria light novel jest wydawana przez SB Creative od 15 kwietnia 2016 roku w Japonii. Dziewiętnaście tomów zostało opublikowanych do 15 października 2022 r. Adaptacja mangi napisana przez Shiraishi Jougi i narysowana przez Nanao Ikki rozpoczęła publikację w Gangan Online i została wydana 29 listopada 2018 r. Wydawnictwo Square Enix publikuje rozdziały w tankōbon format, przy czym pierwszy tom został wydany 12 kwietnia 2019 r. Cztery tomy zostały wydane do 15 października 2022 r.

Adaptację anime ogłoszono 19 października 2019 r. podczas wydarzenia GA Fes 20197. Serial został wyprodukowany przez studio C2C i zawierał łącznie 12 odcinków, które były emitowane od 2 października 2020 r. do 18 grudnia 2020 r. W Japonii kanały nadające serial to AT-X, Tokyo MX, KBS, SUN, BS11 i TVA. Serial był również emitowany poza Japonią przez różnych dystrybutorów. I to wszystko.

Jak widać, przyszłość Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina anime jest dość niepewne, ale nie dlatego, że nie ma zainteresowania lub braku materiału. Seria była dość popularna w tamtych czasach, a minęły zaledwie dwa lata od pierwszego sezonu, który wraz z faktem, że seriale anime zwykle są emitowane, gdy istnieje potrzeba promowania materiałów pisanych, daje nam powody do nadziei.

Oryginalna seria light novel wciąż trwa, co oznacza, że ​​nadal istnieje potrzeba promowania materiałów pisanych; ponieważ pierwszy sezon anime jest stosunkowo nowy, jest to świetny znak na przyszłość Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina Anime. Wszystko to niekoniecznie oznacza, że Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina faktycznie wróci na kolejny sezon, ale szanse nie są takie złe, więc musimy tylko sprawdzić, czy zainteresowanie kontynuacją jest wystarczające, aby dokonać właściwych prognoz dotyczących potencjalnej kontynuacji serii. Pierwszy sezon otrzymał solidne recenzje, ale po prostu nie wiemy wystarczająco dużo, aby przewidywać przyszłość serialu.

W każdym razie najwcześniej możemy zobaczyć potencjalny drugi sezon pod koniec 2023 roku, ale musielibyśmy uzyskać pewne potwierdzenie przyszłości w 2022 lub łatwo 2023; Rok 2024 również wydaje się dużą możliwością. Fani domagają się nowego sezonu, ale musimy tylko zobaczyć, jak pójdzie; w obecnym stanie rzeczy anulowanie nie zostało potwierdzone, ale nie możemy tego również wykluczyć. Wszystko zależy od przyszłości, więc będziemy musieli poczekać.

Jaka może być fabuła? Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina Sezon 2?

W tej chwili nie wiemy, jak daleko do drugiego sezonu Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina może nas zabrać, ponieważ nie wiemy, ile dodatkowych tomów serii powieści świetlnych mógłby potencjalnie dostosować sezon. Mianowicie, ze względu na ogólny brak informacji, nie mamy absolutnie pojęcia, jak daleko może zajść drugi sezon, jeśli tak się stanie. Poniżej znajduje się przegląd oryginalnego materiału, dzięki czemu możesz z grubsza zorientować się, czego możesz oczekiwać od serii.

Czarownica imieniem Elaina wyrusza w podróż, aby poznać świat. W tej podróży eksploruje różne miejsca i poznaje innych ludzi. Odwiedza więc krainę zamieszkaną przez inne wiedźmy i spotyka między innymi zakochanego w swoich mięśniach olbrzyma. Z każdym spotkaniem Elaine dowiaduje się, że będzie częścią historii życia swoich nowych znajomych i że jej światopogląd będzie się dalej rozwijał.

Co może być obsadą? Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina Sezon 2?

Jest jeszcze za wcześnie, aby omawiać potencjalny drugi sezon Wędrująca Wiedźma: Podróż Elaina pod względem obsady i postaci, po prostu dlatego, że nie wiemy, czy będzie w ogóle drugi sezon. Ale widząc, skąd wiemy, że seria będzie miała mniej więcej stałą obsadę, naprawdę nie spodziewamy się zbyt wielu zmian w strukturze drugiego sezonu, jeśli kiedykolwiek to nastąpi. Teraz główne postacie, które pojawiły się w pierwszym sezonie, prawdopodobnie powrócą w drugim sezonie, to:

 • Elaina
  Japoński głos: Kaede Hondo
  Elaina dorastała, czytając historie o przygodach czarownicy o imieniu Victorica. Została wiedźmą, aby odkrywać świat. Jest znana jako „Popielna Wiedźma”.
 • Fran
  Japoński głos: Kana Hanazawa
  Znana jako „Wiedźma Gwiezdnego Pyłu”. Jest mentorką Elainy. Pod jej niefrasobliwym zachowaniem kryje się niesamowicie potężna i kompetentna wiedźma. Była uczennicą Victoriki. Najważniejszą rzeczą, której nauczyła Elainę, jest stawanie w obronie siebie, a nie tylko przyjmowanie przemocy w nadziei, że wszystko się ułoży.
 • Saya
  Japoński głos: Tomoyo Kurosawa
  To wiedźma uczennica (na początku historii). Bardzo polega na innych i brakuje jej pewności siebie. Ma szaloną miłość do Elainy, do tego stopnia, że ​​poprosiła swojego mentora o imię, które zbliżyłoby ją do wiedźmy z popiołu: podczas jej intronizacji w końcu została nazwana „wiedźmą z węgla”.
 • Sheila
  Japoński głos: Yōko Hikasa
  Znana jako „Nocna Wiedźma”, jest członkiem Stowarzyszenia Magii, które bada nadużycia. Jest mentorką Sayi i Miry. Podobnie jak Fran była uczennicą Victoriki.
 • Mina
  Japoński głos: Minami Takahashi
  To młodsza siostra Sayi. Jest bardzo zła i zdystansowana. Została rozdzielona z Sayą – z którą była bardzo bliska – kiedy dołączyła do Sheili w Magicznym Stowarzyszeniu. Jest zazdrosna o bliskość Sayi i Elainy.

 • Wandering Witch: The Journey of Elaina Sezon 2 Data premiery: wznowiona czy anulowana?

  Artur S. Poe

  Artur S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?