Skip to content

Tajemnicza dziewczyna X sezon 2 – data premiery: wznowiona czy anulowana?

8 de wrzesień de 2022
MGFX

Nazo no Kanojo Xlepiej znany jako Tajemnicza dziewczyna Xjest seinen manga napisana i zilustrowana przez artystę Riichi Ueshibę, opublikowana przez japoński magazyn Wieczór i dystrybuowane w formacie tankōbon przez Kōdansha. Rozpoczęła się jako jednorazowa praca w 2004 roku, a następnie pojawiła się w odcinkach, począwszy od 2006 roku. Seria opowiada ewolucję historii miłosnej, która rozwija się między Akirą Tsubaki, uczniem liceum w Tokio, a jego kolegą z klasy, Mikoto Urabe, introwertykiem i tajemnicza dziewczyna. Oboje nawiązują niezwykłą więź, która pozwala im komunikować swoje uczucia lub nastroje poprzez ślinę. Adaptacja anime Hoods Entertainment była emitowana od 7 kwietnia 2012 r. do 30 czerwca 2012 r., a OVA ukazała się 23 sierpnia 2012 r. Pierwszy sezon miał premierę kilka lat temu, a w tym artykule powiemy Ci, czy możesz się spodziewać drugi sezon Tajemnicza dziewczyna X w najbliższym czasie.

Drugi sezon Tajemnicza dziewczyna X nadal nie został jeszcze potwierdzony lub anulowany. Pierwszy sezon wyemitowany dziesięć lat temu i podczaswciąż jest trochę materiału do adaptacji z oryginalnej serii mangi, nie licząc możliwych oryginalnych historiidrugi sezon jest wciąż niepewny. Powiedziawszy to wszystko, Tajemnicza dziewczyna X był całkiem intrygująca seria i opierając się na wszystkich znanych faktach, drugi sezon nie jest niemożliwy, chociaż jest to mało prawdopodobne.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz wszystkie znane i nieznane informacje związane z potencjalnym drugim sezonem Tajemnicza dziewczyna X. Dowiesz się o potencjalnej dacie premiery, czy jest zwiastun, o czym może być historia i wiele więcej o tej intrygującej serii anime, której przyszłość wciąż jest bardzo niepewna.

Co wiemy o sezonie 2 z Tajemnicza dziewczyna X?

Po tym, jak Riichi Ueshiba skończył mangę Yume Tsukai, zaczął rozwijać pracę uzupełniającą, która początkowo była bardzo podobna do tej. Tak więc w oryginalnych szkicach nadal miał motyw okultystyczny, a historia opowiadała o dziewczynie ze starej rodziny o szczególnej krwi i chłopcu, który się w niej zakochuje. Po tym, jak redaktorzy wydawnictwa sprzeciwili się, że ta struktura nie jest konieczna, ponieważ same dziewczyny są dla chłopców tajemnicą, Ueshiba rozwinął wątek Nazo no Kanojo X.

Zasadniczym tematem było dla niego dojrzewanie, a także przedstawienie nieseksualnego związku między nastolatkami, o czym świadczy również fakt, że Tsubaki i Urabe nie całują się ani nawet nie wychodzą poza nią oraz „wymiana śliny” służy jako substytut. Oprócz niezwykłej fabuły, Jason Thompson, autor Manga: Kompletny przewodnikpodkreślono także czasami surrealistyczne rysunki mangi.

Praca po raz pierwszy pojawiła się jako jednorazowa wersja w numerze 10/2004 (sierpień 2004) magazynu manga Kodansha Wieczór. Następnie rozwinął to w serię, która rozpoczęła się w numerze 5/2006 (25 marca 2006) tego samego magazynu i zakończyła się w numerze 11/2014 (25 września 2014). Ta seria i jedno ujęcie – zwane wówczas rozdziałem 0 – zostały połączone w 12 tankōbon wolumeny.

Poszczególne tomy są regularnie wznawiane: 13. wydanie pierwszego tomu ukazało się 24 lutego 2012 roku. Tom ósmy ukazał się również w edycji limitowanej, która zawierała bonusową płytę CD z odtwarzaniem audio, która służyła również jako promocja dla wydawanych później anime, ponieważ użyto identycznych aktorów głosowych. Z drugiej strony limitowana edycja tomu 9 zawierała jako bonus OVA, czyli nowy odcinek anime.

W numerze 2/2012 z Wieczór, wydany 24 grudnia 2011 roku, ogłoszono adaptację mangi jako anime. Adaptacja została wyprodukowana przez Hoods Entertainment i wyreżyserowana przez Ayumu Watanabe, która również pracowała nad Uchū Kyōdai w tym samym czasie. Projekt postaci został wykonany przez Ken’ichi Konishi na podstawie szablonu Ueshiby.

Pierwszy sezon był emitowany na Tokyo MX od 8 kwietnia do 1 lipca 2012 roku po północy (poprzedni dzień telewizji). Tymczasem w ciągu tygodnia TV Kanagawa, Sun TV, Chiba TV, TV Saitama, KBS Kyoto, TV Aichi, AT-X, TV Hokkaidō za pośrednictwem satelity BS11 transmitowały na Nico Nico Channel. 13 odcinków zawiera wybrane rozdziały z pierwszych pięciu tomów. Wersja z angielskimi napisami była emitowana jako simulcast od 8 kwietnia na Crunchyroll pod tytułem Tajemnicza dziewczyna X dla następujących krajów: USA, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Republika Południowej Afryki, Australia, Nowa Zelandia, Dania, Finlandia, Holandia, Norwegia i Szwecja.

Sentai Filmworks posiada licencję na dystrybucję wideo w Ameryce Północnej i będzie transmitować anime 31 dni po Crunchyroll w The Anime Network i Hulu. Limitowana edycja tomu 9, wydana 23 sierpnia 2012 roku, została wzbogacona o DVD z epizodem OVA. Co to wszystko mówi nam o potencjalnym drugim sezonie?

Jak widać, przyszłość Tajemnicza dziewczyna X anime jest dość niepewne, ale nie dlatego, że nie ma zainteresowania lub braku materiału. Seria była dość popularna w tamtych czasach, ale minęło już dziesięć lat, a ponieważ seriale anime zwykle są publikowane, podczas gdy istnieje potrzeba promowania materiałów pisanych, szanse są bardzo małe.

Oryginalna seria manga zakończyła się osiem lat temu i nie ukazał się żaden nowy materiał, dlatego nie ma potrzeby promowania niczego innego. Nie wyklucza to całkowicie możliwości kolejnego sezonu, ale szanse są mniejsze, więc musimy tylko sprawdzić, czy zainteresowanie kontynuacją jest wystarczające, aby właściwie przewidzieć potencjalną kontynuację serii. Pierwszy sezon otrzymał solidne recenzje, ale po prostu nie wiemy wystarczająco dużo, aby przewidywać przyszłość serialu.

W każdym razie najwcześniej możemy zobaczyć potencjalny drugi sezon pod koniec 2023 roku, ale musielibyśmy uzyskać pewne potwierdzenie przyszłości w 2022 lub łatwo 2023; 2024 to także duża szansa. Fani domagają się nowego sezonu, ale musimy tylko zobaczyć, jak pójdzie; w obecnym stanie rzeczy anulowanie nie zostało potwierdzone, ale nie możemy tego również wykluczyć. Wszystko zależy od przyszłości, więc będziemy musieli poczekać.

Co może sezon 2? Tajemnicza dziewczyna X być o?

W tej chwili nie wiemy, jak daleko do drugiego sezonu Tajemnicza dziewczyna X może nas zabrać, ponieważ nie wiemy, ile dodatkowych rozdziałów oryginalnej mangi sezon mógłby potencjalnie dostosować; może to być cała seria lub tylko jej część. Mianowicie, ze względu na ogólny brak informacji, nie mamy absolutnie pojęcia, jak daleko może zajść drugi sezon, jeśli tak się stanie. Poniżej znajduje się przegląd oryginalnego materiału, dzięki czemu można z grubsza zorientować się, czego można się spodziewać po serii, jeśli kiedykolwiek wróci w przyszłości.

Historia zaczyna się wraz z przybyciem Mikoto Urabe, nowego ucznia z innej szkoły, do klasy Akiry Tsubakiego. Mikoto zostaje przydzielone miejsce obok Akiry, która na prośbę nauczyciela będzie miała za zadanie prowadzić ją przez kilka pierwszych dni. Mikoto od razu ujawnia swoją nieśmiałą i introwertyczną postać, a odrzuca wszelkie próby socjalizacji ze strony kolegów z klasy, którzy chcieliby poznać ją lepiej od niej.

W rzeczywistości podczas przerwy przybysz woli odpocząć na swoim biurku niż rozmawiać z innymi uczniami. Po nagłym wybuchu śmiechu w środku klasy, Mikoto jest ostatecznie określana jako dziwna osoba i odrzucana przez wszystkich. Pewnego dnia Akira bawi się do późnego popołudnia z przyjaciółmi na szkolnym boisku; kiedy wraca do klasy po swoje rzeczy i wraca do domu, odkrywa, że ​​Mikoto spała na swoim biurku.

Gdy brama szkoły ma zostać zamknięta przez dozorcę, budzi dziewczynę, aby ją ostrzec i ze zdziwieniem przyłapuje ją na chwilę na jej ślicznej twarzy, zwykle pokrytej długimi lokami włosów. Po byciu sam, Akira uświadamia sobie, że jej ślina jest pozostawiona na blacie, nieumyślnie pozostawiona przez Mikoto podczas snu, i instynktownie smakuje ją, podając ją do ust.

Zdając sobie sprawę z tego, co zrobił, wraca do domu zakłopotany, a w nocy ma dziwny sen, w którym tańczy ze swoją nową koleżanką z klasy. Kilka dni później, podczas lekcji wychowania fizycznego, Akira nagle czuje się słabo i upada na ziemię; zdiagnozowano u niego normalną grypę, jednak jego gorączka nie wykazuje oznak spadku pomimo upływu dni i opieki starszej siostry Yōko.

Nieoczekiwanie Mikoto postanawia odwiedzić Akirę w domu i pod pretekstem wręczenia mu ważnych szkolnych notatek, udaje jej się samotnie zakraść do jego pokoju. Dziwna dziewczyna pyta Akirę, czy przypadkiem posmakował jej śliny, a po otrzymaniu cichego przyznania się do winy (Akira niezręcznie kiwa głową), zanurza palec w ślinie ust i prosi go, żeby go polizał. W ciągu kilku sekund gorączka spada i Akira czuje się lepiej.

Mikoto następnie wyjaśnia mu, że odkąd posmakował jej śliny kilka dni wcześniej, ogarnęła go „gorączka miłości”, powodując wystąpienie objawów odstawienia; następnie wita się z Akirą, życząc mu, aby wrócił do szkoły już następnego dnia, i wraca do domu, zostawiając go oszołomionego w łóżku. Dzięki nagłemu wyzdrowieniu Akira rzeczywiście jest w stanie wrócić na zajęcia.

Wracając do domu po południu, zastaje Mikoto czekającego na niego po drodze i proponuje wspólny powrót do domu, po czym ponownie otrzymuje swoją „rację” śliny z palca dziewczyny, zanim się z nią oddzieli. Od tego dnia ta tajna rutyna będzie przestrzegana codziennie: dwójka uczniów, w rzeczywistości opuszczając szkołę, idzie różnymi ścieżkami, aby nie być widzianymi razem przez kolegów z klasy i spotykać się na sugestywnym wiaduktu pod gołym niebem, aby następnie ponownie się podzielić i wrócić do swoich domów.

Podczas jednego z tych spotkań, Akira dowiaduje się, że Mikoto zawsze ma w bocznej krawędzi majtek nożyczki, którymi potrafi posługiwać się z niesamowitą precyzją i umiejętnościami, a od których ona prawie nigdy się nie oddziela. W miarę upływu czasu Akira uświadamia sobie, że tak naprawdę jest zakochany w Mikoto, co już wcześniej „zdiagnozowała” dziewczyna, i wyznaje jej swoje uczucia.

Mikoto prosi go, aby udowodnił, że chce stworzyć parę ze specjalnym podejściem: Akira pokazuje jej następnie fotografię, którą trzymał w portfelu, przedstawiającą Aikę Hayakawę, jego koleżankę z liceum, z którą potajemnie się zakochał przez trzy lata, i rozdziera ją nożyczkami Mikoto. Ta demonstracja miłości uderza w serce Mikoto, który chętnie zgadza się zostać jego dziewczyną.

W miarę rozwoju ich związku Akira odkrywa, że ​​szczególna więź, jaka istnieje z Mikoto, pozwala im komunikować swoje uczucia i emocje poprzez ślinę; Wydaje się również, że Mikoto jest w stanie nawiązać rodzaj telepatycznego połączenia z Akirą i postrzegać jego myśli i sny, zawsze za pomocą śliny. Opowieść kontynuuje opis najważniejszych kroków i rozwoju ich życia jako pary, która ewoluuje dzięki porównaniu z innymi kolegami ze szkoły (Ayuko Oka i Kōhei Ueno) i komplikuje powrót Aiki na scenę.

Autor

  • Tajemnicza dziewczyna X sezon 2 – data premiery: wznowiona czy anulowana?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?