Skip to content

W końcu Mel Gibson nie będzie zeznawał w procesie Harveya Weinsteina o gwałt w Los Angeles

17 de listopad de 2022
Mel Gibson Harvey Weinstein

Mel Gibson nie weźmie udziału w procesie Harveya Weinsteina o gwałt.

Prokuratorzy nie ujawniliby dzisiaj na sali sądowej w Los Angeles sędzi Lisy Lench, dlaczego zdecydowali się mimo wszystko nie zeznawać zdobywczyni Oscara. Jednak zastępcy prokuratorów okręgowych Paul Thompson i Marlene Martinez dali jasno do zrozumienia, że ​​Gibson nie będzie wędrował do Clara Shortridge Foltz Criminal Justice Center. Biuro prokuratora okręgowego nie odpowiedziało na prośbę Wszykina o więcej szczegółów na temat tego, dlaczego Gibson nie będzie zeznawał.

Długo na liście świadków w tej sprawie, Gibson miał przemawiać w imieniu Jane Doe # 3. W ubiegłorocznej rozmowie ze śledczymi ds Męka Pańska i nagrodzony Oscarem Waleczne serce reżyser powiedział, że kiedy przypadkowo wspomniał imię Weinsteina Jane Doe # 3 podczas masażu, wyraźnie się spięła i zdenerwowała. Ta „reakcja na zespół stresu pourazowego”, jak nazwał to Gibson, sprawiła, że ​​pomyślał, że jego przyjaciel mógł zostać zaatakowany przez Pulp Fiction producent.

Dokumenty sądowe i późniejsze zeznania twierdzą, że Weinstein dokonał napaści na masażystę w hotelu hrabstwa Los Angeles w 2010 roku. „Był pierwszą osobą, z którą w końcu otworzyłam się na temat tego, co się stało”, powiedziała Jane Doe # 3 na sali sądowej DTLA na początku tego miesiąca. jej rozmowy z Gibsonem lata później. — Powiedziałem mu to [Weinstein] wykorzystał mnie seksualnie, ale nie chciałem wchodzić w szczegóły. Byłem zawstydzony i upokorzony”.

Sędzia Lench podczas przesłuchania przedprocesowego 14 października zezwolił prokuraturze na przesłuchanie byłego Mad Maxa jako świadka. W tym kontekście obrona wydawała się również mieć na celu podkreślenie postrzeganej wrogości między Gibsonem a Weinsteinem w oparciu o Perspektywy Męki Pańskiej, książka wydana przez tego ostatniego na temat udanego, ale kontrowersyjnego i wyraźnego dramatu biblijnego z 2004 roku.

Teraz to wszystko nie ma znaczenia, kiedy Gibson jest wolny.

W rzeczywistości, opierając się na istotnych i czasami palących zeznaniach Jane Doe #4/Jennifer Siebel Newsom i innych rzekomych ofiar napaści Weinsteina, prokuratura zamierza zakończyć sprawę przeciwko byłemu potentatowi jutro lub w piątek. Dzisiaj, w ramach ostatnich etapów tej sprawy, Louisette Geiss stanęła przed ławą przysięgłych, by powiedzieć ławie przysięgłych, że dowiedziała się od Siebel Newsom, że została rzekomo zgwałcona przez Weinsteina w 2005 roku. z „bardzo znanym z kręcenia dobrze znanych filmów” producentem w Cannes w 2007 roku.

Opierając się na wypełnionym szlochem zeznaniu współmałżonka niedawno ponownie wybranego gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma we wtorek, producenta, autora tekstów i byłego Dwóch i pół aktorka Geiss została przesłuchana przez prawnika obrony Marka Werksmana, kiedy w 2017 roku faktycznie odkryła domniemany gwałt Weinsteina i co powiedziała LAPD w wywiadzie Zoom 2020 na ten temat. „Nienawidzę tego mówić, ale myślę, że to po prostu prawdopodobne, że przydarzyło jej się to więcej niż raz z wieloma osobami” — transkrypcja mówi Geiss o Siebel Newsom podczas tego spotkania z policją.

Geiss, która w 2017 roku szczegółowo opisała swoje spotkanie na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2008 roku z masturbującym się Weinsteinem, powróci w czwartek na trybunę, aby przeprowadzić dalsze przesłuchania przez obronę. W związku z protestami obrony ze strony Werksmana, na którego patrzył jego klient Weinstein, dzisiaj sędzia Lench zezwolił prokuratorom na zmianę ich sprawy w odniesieniu do Jane Doe # 4 w oparciu o parametry przedawnienia i miejsce zamieszkania Weinsteina.

Obrona wyznaczyła 28 listopada jako początek swojej części sprawy, mając nadzieję, że zajmie to tylko kilka dni, zanim przejdzie do końcowych argumentów. 15 listopada prokuratorzy wycofali cztery zarzuty ze sprawy związanej z Jane Doe # 5. Oznacza to, że 70-letni Weinstein, który obecnie odsiaduje 23-letni wyrok za przestępstwa seksualne w Nowym Jorku w 2020 r., stoi teraz w obliczu dwóch zarzutów gwałtu i pięciu zarzutów napaści na tle seksualnym w sprawie West Coat.

Rozpoczynając apelację od wyroku skazującego na Wschodnim Wybrzeżu, Weinstein może zostać skazany na karę więzienia od 60 lat do dożywocia, jeśli zostanie skazany za siedem pozostałych zarzutów tutaj w Los Angeles

Czy ten post był pomocny?