Skip to content
TV

W karierze Kirstie Alley jedna rola stoi ponad resztą

6 de grudzień de 2022
l intro 1670301825

Kristie Alley uśmiecha się

Niektórzy aktorzy mogą zabrać cię z powrotem do dzieciństwa w momencie, gdy pojawiają się na ekranie. Gwiazdy lat 80. i 90. tworzą najlepsze nostalgiczne uczucia za każdą chwilę spędzoną przed nami. Nie tylko robią to na ekranie, ale czasami robią to, gdy pojawiają się w wiadomościach; niestety może się tak zdarzyć, gdy niespodziewanie przeminą. Niedawne zgony, takie jak śmierć Jasona Davida Franka, Lesliego Jordana, Angeli Lansbury i Robbiego Coltrane’a, cofnęły fanów do czasów, gdy byli dziećmi lub nastolatkami, kiedy oglądali „Mighty Morphin Power Rangers”, „Harry’ego Pottera”, „Murder She Wrote” i „Wola i łaska”.

Niestety, świat obiegła wiadomość, że kolejna ukochana obecność z dzieciństwa odeszła w poniedziałek, kiedy Kirstie Alley zmarła na raka, jak ogłoszono na jej Świergot. Cieszyła się długą karierą przy wczesnych projektach jako Saavik w „Star Trek II: Gniew Khana” oraz przy wielu filmach z Johnem Travoltą (który wyraził swoją zniechęconą reakcję na Instagramie), „Look Who’s Talking”, „Look Who’s Talking Now” i „Dla bogatszych lub biedniejszych”. Po 67 odcinkach serialu „Veronica’s Closet” aktorka miała stosunkowo spokojne lata 2000 z pojedynczymi występami i siedmioma odcinkami „Fat Actress”. Później w swojej karierze podjęła więcej pracy, kiedy dostała własny serial „Kirstie”, w którym była główną bohaterką przez siedem odcinków. Według jej IMDb, jej ostatnie występy to 10 odcinków w „Scream Queens” i jeden nadchodzący projekt.

Jak każdy legendarny aktor, istnieją projekty, które wyróżniają się na tle innych, a dla Alley jest jedna rola, która w jej filmografii wznosi się ponad inne.

Znalazła dom w Cheers

W 1987 roku Kirstie Alley dostała najbardziej kultową rolę w swojej karierze, kiedy została obsadzona jako Rebecca Howe w długo emitowanym serialu telewizyjnym Cheers. Wystąpiła w 148 odcinkach od 6. sezonu do finału serialu. Wystąpiła nawet w jednym odcinku „Wings”, którego akcja toczy się w tym samym wszechświecie. Jest jedyną główną bohaterką serii, która nie pojawiła się w niezwykle popularnym spin-offie Frasier, w którym ponownie wcielił się Kelsey Grammer.

Czas Alley jako Rebeki zaczął się od jej grania niespokojnej antagonistki, która stała się sojusznikiem po tym, jak Sam (Ted Danson) sprzedał bar, aby żeglować dookoła świata, a ona wkroczyła jako menadżer nowych właścicieli. Miała wiele zainteresowań miłosnych podczas serialu, ale jej głównym związkiem był z Samem, posuwając się nawet do tego, że próbowała mieć z nim dziecko przed końcem serii. Umawiała się także z Robinem Colcordem ( Roger Rees ), który pojawił się w 17 odcinkach, zanim ujawniono, że wykorzystywał ją do zdobywania informacji finansowych o właścicielach barów, dopóki nie mógł wyprać od nich pieniędzy. W końcu poszedł do więzienia, a Rebecca zostawiła go przy ołtarzu po odkryciu, że stracił fortunę. Często jest postrzegana jako goniąca za jego pieniędzmi wraz z resztą obsady, która podarła bar, gdy postać wróciła, by zrzucić bombę, którą zostawił schowane wokół niej paski z pieniędzmi.

Pod koniec historii Alley wyszła za mąż za hydraulika, który po zarobieniu milionów w branży ją opuścił. W „Frasier” Sam ujawniła, że ​​wróciła do baru, ale jako stała, a nie jako pracownik. Była w stanie przyjąć swoją rolę i rozpocząć karierę, ale nigdy więcej nie osiągnęła legendarnego poziomu Rebeki.

Czy ten post był pomocny?