Skip to content

„Vinland Saga: Sezon 2” Podsumowanie i zakończenie odcinka 3: Dokąd ochroniarze zabrali Olmara?

23 de styczeń de 2023
trailer VSS2

Witamy w podsumowaniu i wyjaśnieniu zakończenia Sagi Vinland: sezon 2, odcinek 3, zatytułowany „Wąż”. Odcinek kontynuuje wydarzenia z poprzedniego odcinka. Tam zobaczyliśmy, jak Thorfinn i Einar zostali partnerami przez właściciela farmy. Dostali zadanie uporządkowania lasu i przekształcenia go w gospodarstwo zbożowe. Jeśli uda im się odnieść sukces w swoich zadaniach, mogą odkupić wolność swoją pracą. To dużo pracy, ale możliwość zostania wolnym człowiekiem bardzo ekscytuje Einara.

Widzieliśmy też, jak Einar zakochuje się w kobiecie, którą widział idąc w kierunku domu Ketila, właściciela farmy. Einar zostaje całkowicie oczarowany tą kobietą. Widzieliśmy również, jak Einar mierzy się z realiami bycia niewolnikiem, będąc maltretowanym i wykorzystywanym przez wolnych robotników na farmie. Zostaliśmy również przedstawieni Olmarowi, młodemu 17-letniemu synowi Ketila. W przeciwieństwie do swojego ojca, Olmar wydaje się być skupiony na zostaniu wojownikiem. Jednak jest tylko dzieckiem i nie wie absolutnie nic o życiu i śmierci.

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące Vinland Saga, sezon 2, odcinek 3. Czytasz na własne ryzyko.

Gdzie ochroniarze zabrali Olmara?

W poprzednim odcinku widzieliśmy, jak Olmar był manipulowany przez innych farmerów w celu uprawiania seksu z ich córką. Jest nadzieja, że ​​córka sprawi, że Olmar się w niej zakocha, a następnie wyjdzie za mąż, aby mogli stać się częścią rodziny. Olmar przejrzy ich plan i odchodzi, ale po drodze spotyka kilka postaci o imieniu Fox i Borsuk. Ci dwaj to „Goście”, którzy służą jako ochroniarze na farmie. Wydają się pijani i ciągną ze sobą Olmara i jego konia w nieznane miejsce.

POWIĄZANY:

Dlaczego Canute chciał farmy Ketila w Vinland Saga? Wyjaśniono

Na początku odcinka 3 widzimy, dokąd zabrali Olmara. Widzimy, że zabrali go do jego własnego obozu. Tam widzimy resztę ochroniarzy walczących ze sobą, pijących i jedzących. Wygląda na to, że śmiertelnie się nudzą. Co zawsze pojawia się w fikcji iw rzeczywistości. Armia, która się nudzi, staje się dla siebie niebezpieczna. Olmar jest też mocno pijany i zaczyna narzekać, że nikt nie traktuje go jak dorosłego. Olmar wydaje się być zmęczony byciem traktowanym jak dziecko, ale jego zachowanie tak naprawdę nie pomaga w jego sprawie.

Fox i Borsuk wydają się zaskoczeni zachowaniem młodego człowieka. Twierdzą, że chcieli zaprzyjaźnić się z Olmarem, aby mogli znaleźć się po dobrej stronie jego ojca i być może otrzymać więcej świadczeń. To dość smutna sytuacja dla Olmara. Wygląda na to, że nikt nie chce być jego prawdziwym przyjacielem ani kochankiem. Postrzegają młodego mężczyznę jedynie jako odskocznię do łóżka z ojcem, właścicielem farmy i osobą, która faktycznie dzierży wszystkie pieniądze i całą władzę.

Jeden ze strażników, imieniem Lis, proponuje Olmarowi rozwiązanie jego problemów. Mówi, że jest jeden sposób, aby chłopcy stali się mężczyznami, a tym sposobem jest zabicie osoby. Widzenie kruchości człowieka uczyni go silniejszym, mówi Fox. Olmar daje się przekonać, a kiedy pyta, kto mógłby być osobą, którą by zabił? Fox odpowiada, że ​​łatwiej jest zrobić to z niewolnikiem. Osoba, którą wolno mu zabić bez konsekwencji.

Czy Thorfinn i Einar zostają zabici przez Olmara i ochroniarzy?

Od razu przeskakujemy do budzących się z nocnego snu Thorfinna i Einara. Einar budzi się normalnie, podczas gdy Thorfinn budzi się z krzykiem. Miał koszmary. Einar się boi; nie może sobie wyobrazić, jaki sen mógłby sprawić, że ktoś tak krzyczy. Publiczność wie o przeszłych traumach Thorfinna, więc nie jest zaskakujące, że Thorfinn cierpi na jakąś formę zespołu stresu pourazowego. Po wyjściu do pracy spotykają przy studni kobietę, w której zakochał się Einar. Nazywa się Arnheid i jest całkiem miła. Ujawnia, że ​​jest niewolnicą, tak jak Einar. Jest osobistą asystentką Ketila.

W tym momencie Lis i Borsuk pojawiają się na koniach i proszą Thorfinna i Einara, aby pojechali z nimi. Robią to, ale w drodze Einar wyznaje swoje podejrzenia Thorfinnowi. Wiedząc, że ci faceci są ochroniarzami, Einar nie oczekuje niczego dobrego od pójścia z nimi. Powinni się przygotować. Po przybyciu do obozu widzimy, że Olmar tam jest i przywieźli Einara i Thorfinna do obozu, aby Olmar mógł ich zabić. Olmar się tego boi. Nie chce nikogo zabijać, naprawdę. Ale ochroniarze wciąż go do tego zmuszają. Mówią, że tylko tak może być mężczyzną.

1674514184 971 Vinland Saga Sezon 2 Podsumowanie i zakonczenie odcinka 3 Dokad

Einar wpada w złość i każe Thorfinnowi uciekać. Wskakuje na Olmara i próbuje go ujarzmić. Einar błaga Thorfinna, aby pobiegł i znalazł Ketila i powiedział mu, co się dzieje, podczas gdy on ich powstrzymuje. Thorfinn wydaje się niewzruszony poświęceniem Einara, ale potem mówi, że pozwoli Olmarowi go powalić. To ostrzega wszystkich, a Fox ma z tym problem. Mówi, że wszyscy boją się śmierci. Mówi, że jako żołnierze przynoszą śmierć, a jeśli ktoś teraz boi się śmierci, to dewaluuje jego usługi. Thorfinn mówi, że nie boi się śmierci, ponieważ nie widzi żadnej wartości w życiu.

POWIĄZANY:

Czy Thorfinn spalił wioskę Einara w Vinland Saga?

Ten odcinek wprowadza nas również w bardzo ważną postać. Widzimy tę postać śpiącą w chatce z książką nad głową. Spada z krzesła, a potem krzyczy na kogoś, kogo nazywa „Dziadkiem”. Prosi o śniadanie, ale Dziadek odpowiada, że ​​będzie gotował tylko wtedy, gdy pomoże przy żniwach. Postać odchodzi i przybywa do obozu. Tam widzi, że Thorfinn jest cięty przez Foxa, ale Thorfinn nawet nie mruga. Postać nakazuje Foxowi zatrzymać się i wszyscy na chwilę się boją. Ta postać nazywa się Snake i jest przywódcą ochroniarzy. Uderza Foxa w twarz i łamie mu nos, kończąc odcinek.

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystko, co jest związane z opowiadaniem historii. Spędził większość swojego życia studiując narrację, stosowaną we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Jego ulubionym filmem jest Mulholland Drive.

Czy ten post był pomocny?