Skip to content

Podsumowanie i zakończenie odcinka „Vinland Saga: Sezon 2”: Witamy na farmie Ketila

17 de styczeń de 2023
Screenshot 2023 01 16 at 13 01 14 Netflix

Witamy w wyjaśnieniu podsumowania i zakończenia Sagi Vinland: sezon 2, odcinek 2. Drugi odcinek nowego sezonu, wyprodukowany przez Mappę i dostępny w Crunchyroll i Netflix na niektórych terytoriach, nosi tytuł „Ketil’s Farm”. Bardzo ważne miejsce w drugiej części historii, które od teraz będzie kształtować naszych głównych bohaterów, Thorfinna i Einara. W poprzednim odcinku powiedziano nam o losie Thorfinna po zakończeniu sezonu 1 i widzimy go teraz przemienionego w niewolnika pracującego na farmie.

Zostaliśmy również przedstawieni nowemu głównemu bohaterowi, imieniem Einar. Od teraz Einar będzie odgrywał bardzo ważną rolę w historii i przez resztę historii będzie parował z Thorfinnem. Einar pochodzi z północnej Anglii i jest przedstawiany jako bardzo normalna osoba. Jest farmerem, więc brakuje mu siły i umiejętności wojownika. Einar dowiedział się również podczas swojego pobytu na targu niewolników, że mężczyzna o imieniu Leif szukał kogoś o imieniu Thorfinn. Czy Einar zapamięta to spotkanie i powie o nim Thorfinnowi?

POWIĄZANY:

Kiedy będzie dubbingowany sezon 2 Vinland Saga? Oto, co wiemy!

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące 2. sezonu Vinland Saga. Czytasz na własne ryzyko.

Na czym polega praca Einara i Thorfinna na farmie Ketila?

Odcinek zaczyna się dokładnie tam, gdzie skończył się poprzedni. Einar zostaje przedstawiony Thorfinnowi przez ich pana, Ketila. Mówi im, że od teraz oczekuje, że będą przyjaciółmi, ponieważ będą razem wykonywać tę samą pracę. Na czym polega ta praca? Cóż, Ketil pyta Einara, co widzi przed sobą, a Einar odpowiada, że ​​widzi las. Ketil mówi, że ma rację w połowie, ponieważ jest to las, który wkrótce stanie się polem pszenicy. Thorfinn i Einar mają ściąć drzewa i przygotować ziemię pod uprawę.

Jest jednak pewien haczyk. Ketil mówi, że wydzierżawi ziemię zarówno Thorfinnowi, jak i Einarowi. Oznacza to, że ich obowiązkiem będzie uprawianie ziemi i zebranie dobrych zbiorów. Ketil kupi od nich pszenicę, a kiedy będą w stanie sprzedać więcej, niż zapłacił za nich Ketil, wtedy mogą stać się wolni. Pater, asystent Ketila, mówi, że w ten sam sposób zapłacił za swoją wolność i życzy im powodzenia. Einar nie może uwierzyć w taką niesamowitą ofertę. Jeśli uda im się dobrze pracować, mogą być wolni za trzy, cztery lata.

Stamtąd spędzamy dużo czasu z Thorfinnem i Einarem. Rozpoczynają prace nad wycinką drzew, ale widzimy, że jest ich dużo, więc przedsięwzięcie może być jeszcze większe, niż spodziewał się Einar. Thorfinn jest dość cichy, a wysiłki Einara w rozmowie często kończą się kilkoma słowami Thorfinna, ale nalegania Einara sprawiają, że Thorfinn staje się bardziej otwarty. Niemniej jednak wydaje się, że życie, które Thorfinn miał w sobie podczas pierwszego sezonu, zostało całkowicie wygaszone.

Kiedy Einar pyta o jedzenie, Thorfinn informuje go, że niektórzy parobkowie dostarczą im jedzenie. Einar jest głodny, ale kiedy przybywają parobcy, jest całkowicie rozczarowany. Parobkowie czują się wyżsi w stosunku do Einara, który jest tylko niewolnikiem, i w końcu jedzą swoje jedzenie, pozostawiając im tylko resztki. Einar jest wściekły, ale Thorfinn rozładowuje sytuację. Einar najwyraźniej nie jest złamany, jeszcze nie, nawet po tym, jak sam został niewolnikiem. Może być dokładnie tym, czego Thorfinn potrzebuje, by znów ożyć.

POWIĄZANY:

Kim jest prawdziwy Iron Fist Ketil w Vinland Saga? Oto, co wiemy

Jak wygląda życie na farmie Ketila.

Pod koniec dnia Einar próbuje zgłosić Ketilowi ​​leniwych i agresywnych parobków, ale wtedy widzi wizje anioła, a dokładniej pięknej kobiety. Jej tożsamość pozostaje nieznana, ale wydaje się, że jest powiązana z Ketilem, gdy podróżują w tym samym kierunku. Może jest jej córką lub innym typem rodziny. Einar od razu się zakochuje i zapomina o swoich oskarżeniach pod adresem parobków. W tym momencie widzimy pierwsze oznaki życia w Thorfinnie, kiedy dokucza Einarowi, że zgubił słowa.

Następnego dnia Einar i Thorfinn pracują w polu, zbierając pszenicę. Einar zastanawia się, jak dziwny jest widok Ketila pracującego razem z innymi. Uważał, że bogaci ludzie nie mają potrzeby pracować w taki sposób. Zastanawia się również nad tym, że biorąc ich wszystkich razem, nie ma dużej różnicy między Duńczykami a Anglikami. Następnie poznajemy Olmara, syna Ketila, i ich trudny związek. Olmar ma zaledwie siedemnaście lat, ale marzy o zostaniu wojownikiem, a nie farmerem.

1673929164 523 Podsumowanie i zakonczenie odcinka Vinland Saga Sezon 2 Witamy na

Widzimy, że Olmar ma energię młodego człowieka, ale brakuje mu jakichkolwiek zdolności. Nie chce pracować na farmie; chce być bohaterem. Jednak jego umiejętności posługiwania się mieczem pozostawiają wiele do życzenia. Widzimy, jak uprawiają seks z córką dzierżawionej rodziny rolników. Ale kiedy rodzice dziewczynki zaczynają rozmawiać po drugiej stronie drzwi, Olmar zdaje sobie sprawę, że po prostu próbują narzucić mu swoją córkę, aby mogli stać się rodziną i wzbogacić się w tym procesie.

Widzimy, jak Olmar ma sprzeczne myśli na temat tego, czego chce, kiedy widzimy, jak spotyka kilku parobków, którzy są wyraźnie pijani i zabierają go gdzieś wbrew jego woli. Po powrocie do lasu widzimy, jak Einar zastanawia się nad tym, jak Olmar nie wie, o czym mówi. Einar mówi, że wojownicy nie są fajni, a ci, którzy walczą na wojnach, to tylko zwierzęta. Opowiada Thorfinnowi, jak stracił całą rodzinę na rzecz żołnierzy. Thorfinn milczy, ale jest wyraźnie wstrząśnięty. Nie tylko dlatego, że w pewnym momencie był jednym z tych zwierząt, ale także dlatego, że był jedną z ich ofiar. Kim tak naprawdę jest Thorfinn?

  • Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystko, co jest związane z opowiadaniem historii. Spędził większość swojego życia studiując narrację, stosowaną we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Jego ulubionym filmem jest Mulholland Drive.

Czy ten post był pomocny?