Skip to content

Vinland Saga: Czy Thorfinn zabija Askeladd?

23 de grudzień de 2022
thorfinn vs askeladd

Od początku Vinland Saga dowiedzieliśmy się, że cała fabuła kręci się wokół dążenia Thorfinna do zemsty na jednym z pozostałych głównych bohaterów fabuły. Powodem, dla którego Thorfinn w ogóle dołączył do załogi Askeladda, było stać się wystarczająco silnym, by go zabić i zemścić się za śmierć jego ojca, Thorsa, który został bezprawnie zabity w haniebny sposób. Czy Thorfinn kiedykolwiek zabija Askeladd w Vinland Saga?

Thorfinn nie zabija Askeladda, ponieważ nie był wystarczająco silny, aby go zabić, zanim Askeladd został zabity z rąk księcia Kanuta. Stało się to, gdy Askeladd zdradził króla Sweyna i postanowił go zabić, aby uniemożliwić mu inwazję na Walię. Canute zabił go w niespodziewanym ataku.

Fakt, że Thorfinn nie był w stanie spełnić jedynej rzeczy, której najbardziej pragnął w życiu, wpłynął na niego długo po śmierci Askeladda. Chciał tylko zabić człowieka, który zamordował jego ojca, ale nawet to zostało mu odebrane. Pod tym względem śmierć Askeladda z rąk Canute rozwinęła charakter i fabułę Thorfinna. A teraz spójrzmy, jak umiera Askeladd.

Czy Thorfinn zabija Askeladda?

Na początku fabuły Vinland Saga widzieliśmy, jak radosnym dzieckiem był Thorfinn, gdy dorastał z rodziną na Grenlandii. Jego ojciec, Thors, był właściwie szanowanym przywódcą Wikingów w młodości, ale stał się człowiekiem rodzinnym, który chciał opuścić świat grabieży i walk. Niemniej jednak Thors nadal był uważany za najsilniejszego wikinga, jaki kiedykolwiek żył w tamtej epoce, ponieważ król duński poprosił go o pomoc w ich wysiłkach w celu inwazji na Anglię.

Thors zgodził się przyjść z Flokim, z którym kiedyś walczył u boku. Ale Thors nie wiedział, że Thorfinn zakradł się na pokład ich statku, aby dołączyć do ojca w jego ostatniej przygodzie. Nieznany zarówno Thorsowi, jak i Thorfinnowi, Floki faktycznie zlecił usługi najemnika o imieniu Askeladd, aby zabić legendarnego wojownika Wikingów za opuszczenie ich dawno temu.

ZWIĄZANE Z:

Czy manga Vinland Saga jest zakończona?

W związku z tym siły Askeladda starły się z Thorami, gdy dwaj potężni wojownicy walczyli w pojedynkę. Chociaż walka nie trwała długo ze względu na to, jak silny jest Thors, Askeladd niehonorowo zabił Thorsa, używając ukrytej grupy łuczników. Nigdy nie planował honorowego zabicia Thorsa w pojedynku, ponieważ Thorfinn patrzył, jak jego ojciec ginie w najbardziej niehonorowy sposób.

Thorfinn oczywiście poszedł z załogą Askeladda zamiast wracać na Grenlandię razem z Leifem. Powodem, dla którego dołączył do załogi Askeladda, było znalezienie sposobu na zabicie człowieka, który zamordował jego ojca. Jednakże, ponieważ Thors nauczył go, że jedynym honorowym sposobem na zabicie kogoś jest uczciwa bitwa, Thorfinn nigdy nie próbował zabić Askeladda w sposób niehonorowy.

Zamiast tego przez cały czas przebywania z załogą Askeladda regularnie wyzywał przywódcę najemników na pojedynek, aby ten mógł go zabić w uczciwej bitwie. Nigdy nie osiągnął tego celu w młodości, ale nadal walczył u boku załogi Askeladda, ponieważ był to jedyny sposób, aby stać się wystarczająco silnym, by pokonać najemnika. A Thorfinn, jako młody nastolatek, stał się na tyle silny, że pod względem waleczności ustępował jedynie Askeladdowi.

Thorfinn stał się nawet wystarczająco silny, by wywrzeć presję na swojego dziadka, Thorkella, który stał się najsilniejszym Wikingiem na świecie po śmierci Thorsa. Pod tym względem Thorfinn wiedział, że stawał się silniejszy podczas swojego czasu z załogą Askeladda, ponieważ nawet przyłączył się do wojny z Anglią, aby ostatecznie wygrać kolejną bitwę z Askeladdem.

Pomimo faktu, że był pod Askeladdem, Thorfinn był w rzeczywistości dość nieposłuszny, ponieważ wiedział, że chciał walczyć u jego boku tylko dla wygody. Thorfinn odegrał kluczową rolę w pomocy królowi Danii Sweynowi w zapewnieniu zwycięstwa nad dużą częścią Anglii podczas ich inwazji na wyspę brytyjską. Ale czy Thorfinn kiedykolwiek zabił Askeladd?

Na nieszczęście dla młodego mężczyzny Thorfinn nigdy nie miał szansy zabić Askeladd w Vinland Saga. To dlatego, że pod koniec sezonu 1 Askeladd zmarł, zanim Thorfinn miał szansę spróbować zabić człowieka, którego nienawidził całym sercem.

Fakt, że nigdy nie zabił Askeladda emocjonalnie i psychicznie, wpłynął na Thorfinna, ponieważ jedynym powodem, dla którego dołączył do swojej załogi najemników zamiast wrócić do domu, do swojej rodziny na Islandii, był fakt, że chciał zabić Askeladda z honorem z zemsty za to, co zrobił swojemu ojcu. A wspomnienie Askeladda nadal nawiedzało sny Thorfinna, aż w końcu zaakceptował fakt, że nic nigdy nie wyjdzie z jego mściwego serca.

Kto zabił Askeladda?

Chociaż celem Thorfinna zawsze było zabicie Askeladda, nigdy nie miał na to szansy, ponieważ Askeladd zginął z rąk kogoś innego. Stało się to podczas uroczystości po zwycięstwie Danii nad siłami angielskimi. Podczas tej uroczystości król Danii Sweyn ogłosił, że w następnej kolejności chce najechać Walię.

Było to ważne dla Askeladd, ponieważ przez całe życie jedynym powodem, dla którego wstąpił do Danii, było znalezienie sposobu na ochronę Walii przed atakami Wikingów. Askeladd był w rzeczywistości potomkiem walijskiej szlachcianki, która została zniewolona dawno temu, kiedy Wikingowie najechali Walię. Ale jedyną rzeczą, o której zawsze myślał Askeladd, było to, że był potomkiem króla Artoriusa z Walii, ponieważ było to coś, co jego załamana psychicznie matka nieustannie powtarzała mu, gdy był jeszcze młody.

ZWIĄZANE Z:

15 najlepszych mang, takich jak Vinland Saga, które musisz przeczytać

W związku z tym, jako najemnik wikingów, Askeladd zaprzyjaźnił się w Walii i starał się upewnić, że królestwo to będzie trzymane z dala od najazdów Wikingów. Bez względu na to, jak zimny i okrutny mógł być Askeladd, cenił Walię bardziej niż cokolwiek innego w swoim życiu, a nawet przyłączył się do sił króla Sweyna, mimo że nigdy nie kochał Duńczyków.

Więc kiedy Askeladd dowiedział się, że król Sweyn zawsze zamierzał najechać Walię, pękł. Próbował przekonać króla, by trzymał się z dala od Walii. Ale król Sweyn dał mu wybór między nim a Walią.

W związku z tym Askeladd nie miał innego wyjścia, jak ogłosić się zaginionym potomkiem legendarnego króla Artoriusa. Zabił króla Sweyna i zmasakrował kilku jego ludzi, aby trzymali się z dala od Walii, ponieważ wierzył, że książę Kanut, potomek króla Sweyna, nie zamierza atakować jego ukochanej ojczyzny.

Po zabiciu niektórych ludzi króla podczas maniakalnego śmiechu, Askeladd w końcu zobaczył swój koniec z rąk księcia Kanuta. Młody książę, który nigdy nie był biegły w posługiwaniu się mieczem i zawsze starał się unikać walki, był tym, który ostatecznie zakończył życie okrutnego przywódcy najemników.

A Thorfinn warknął, widząc śmierć Askeladda, ponieważ zawsze chciał być tym, który go zabije. Stracił cel w życiu, gdy zobaczył, że Kanut zabił jedyną osobę, która nadała jego życiu jakikolwiek sens. To wtedy próbował zaatakować Kanuta, tylko po to, by ludzie nowego króla go ujarzmili.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?