Skip to content
TV

Vince Gilligan z Breaking Bad powiedział, że Walter White nie ożył aż do tej sceny

15 de kwiecień de 2023
l intro 1681103423

Telewizja

Walt i Elliott rozmawiają na kanapie

Vince Gilligan stworzył „Breaking Bad”, aby przedstawić przemianę Waltera White’a (Bryan Cranston) z potulnego nauczyciela chemii w liceum w morderczego króla metamfetaminy w ciągu 62 odcinków serialu. A według Gilligana jest jeden epizod, w szczególności jedna scena, która doskonale symbolizuje ten wzlot i upadek.

W sezonie 1, odcinku 5, „Gray Matter”, Walt i jego żona Skyler ( Anna Gunn ) biorą udział w przyjęciu urodzinowym jego przyjaciela i byłego partnera biznesowego Elliotta Schwartza ( Adam Godley ). Walt opuścił firmę, którą założyli razem na studiach, biorąc nędzną zapłatę w wysokości 5000 dolarów za swój udział w przedsiębiorstwie wartym obecnie miliardy. Dwaj starzy przyjaciele siedzą i wymieniają stare historie podczas wystawnego przyjęcia urodzinowego Elliotta, kiedy ten zachęca Walta do powrotu do firmy, zachwalając doskonałą opiekę medyczną, jaką mogliby mu zaoferować. Walt rzuca okiem na Skyler, która rozmawia z żoną Elliotta, Gretchen (Jessica Hecht), iw tym momencie zdaje sobie sprawę, że Skyler mogła podzielić się z innymi swoją ostatnią diagnozą raka płuc.

W wywiadzie dla Empire z 2013 roku Gilligan przypomniał swoje pięć ulubionych momentów w serialu. Podkreślił wymianę przyjęć urodzinowych jako krytyczny moment dla bohatera serialu i zespołu scenarzystów, mówiąc: „Zamiast zabrać tę kamizelkę ratunkową, która została mu rzucona, Walt postanawia wrócić do gotowania kryształowej metamfetaminy i to jest jeden z moich ulubionych momentów i jeden z najważniejszych momentów w życiu serialu, ponieważ wcześniej nie sądzę, aby scenarzyści i ja naprawdę zrozumieliśmy … że był stworzeniem o takiej dumie i tak uszkodzonym ego, że wolałby być jego narazić własnego człowieka i narazić życie swojej rodziny, niż brać taką jałmużnę. To taki typ faceta… Wtedy się zepsuł…

Ego Waltera White’a było głównym elementem serialu

Zaraz po przyjęciu Walter White warczy na swoją żonę i ze złością konfrontuje ją, mówiąc: „Nie podoba mi się sposób, w jaki rozmawiasz o naszych prywatnych sprawach z ludźmi, których nawet nie ma już w naszym życiu”. To dla niego bardzo niesympatyczny moment, w którym jego duma i ego przejmują kontrolę i przytłaczają jego zdolność dostrzeżenia, że ​​jego żona i przyjaciele tylko próbują mu pomóc.

Według wywiadu z Empire, prawie wszystkie inne ulubione momenty Vince’a Gilligana z „Breaking Bad” są kroniką kluczowych wydarzeń na dalszych etapach kariery Waltera White’a, od nauczyciela i taty z młyna do krwiożerczego bossa narkotykowego. Gilligan cytuje morderstwa Walta na byłych współpracownikach i powiernikach, Gusa Fringa ( Giancarlo Esposito ) i Mike’a Ehrmantrauta ( Jonathan Banks ), jako niektórych innych swoich ulubionych z serii.

Niezależnie od tego, czy miał do czynienia z rywalizującymi baronami narkotykowymi, czy też pielęgnował stare urazy do przyjaciół ze studiów, ego Waltera White’a było potężną siłą konsekwentnie wplecioną w całą historię. Nawet jego najbliżsi sojusznicy, Jesse Pinkman (Aaron Paul) i Saul Goodman (Bob Odenkirk), wywrócili swoje życie do góry nogami z powodu dojścia do władzy Heisenberga. Jesse został zmuszony do ucieczki na Alaskę, a Goodman został skazany na długi wyrok więzienia.

Czy ten post był pomocny?