Skip to content

Universal Crosses 3 mld USD w 2022 Global Box Office; Pierwsze studio do kamienia milowego od 2019 roku

14 de sierpień de 2022
universal three billion

EKSKLUZYWNY: Uwzględniając dzisiejszą działalność, Universal Pictures przekracza jak dotąd granicę 3 miliardów dolarów w globalnym kasie w 2022 roku, stając się pierwszym studiem, które osiągnęło kamień milowy od 2019 roku. 1,74 mld USD w kasie międzynarodowej i 1,281 mld USD w kraju. To już ósmy raz, kiedy Uni przekroczyło 3 miliardy dolarów na całym świecie.

Prowadząc największe tegoroczne wydawnictwa studia, Jurassic World Dominion jest obecnie w 974,5 mln USD globalnie (601,4 mln USD za granicą / 373,1 mln USD w kraju). W roli głównej Chris Pratt/Bryce Dallas Howard jest drugim najbardziej dochodowym filmem roku na świecie i jednym z zaledwie ośmiu hollywoodzkich filmów, które podczas pandemii przekroczyły 500 milionów dolarów na całym świecie. W 2022 roku jest to jeden z zaledwie czterech filmów studyjnych, z którymi można się tam dostać Top Gun: Maverick, Doctor Strange 2 oraz Batman.

JWD również właśnie zakończył swój bieg w Chinach, gdzie jest największym importem roku z ostatecznym sumą 157,6 miliona dolarów (ogólnie, tytuły Uni stanowią pięć z 10 najlepszych importowanych filmów na rynku podczas pandemii: F9, JWD, Nie ma czasu na śmierć, Krudowie: nowa era, źli faceci). W Ameryce Łacińskiej jest to 4. najbardziej dochodowy film od czasu wybuchu pandemii i 4. najbardziej dochodowy film wszechczasów Universalu przy dzisiejszych kursach wymiany.

Tymczasem, Minionki: Powstanie Gru teraz zarobił 790,4 mln USD globalnie, w tym 446,7 mln USD na morzu i 343,7 mln USD na rynku krajowym. Tytuł Illumination jest już największym filmem animowanym pandemii i w najbliższy weekend trafi do Chin.

Historia początków była szeroka w lipcu i dała ośmiu rynkom największy animowany weekend otwarcia w historii, podczas gdy 52 rynki miały największe animowane premiery pandemii. W Ameryce Łacińskiej film jest trzecim najbardziej dochodowym filmem od początku pandemii, a przy dzisiejszych dolarach jest drugim co do wielkości filmem animowanym wszechczasów. Również w zeszłym miesiącu stał się pierwszym filmem animowanym, który podczas pandemii osiągnął 300 milionów dolarów w kraju i popchnął Nikczemny ja franczyza na całym świecie o wartości 4 miliardów dolarów.

Inne najważniejsze wydarzenia tego roku to również DreamWorks Animation Źli faceci z globalnym cume z 246,8 mln USD (150,1 mln USD na morzu / 96,7 mln USD w kraju). Otwarcie nr 1 w Ameryce Północnej w kwietniu, toon pozostawał w Top 10 przez ponad 10 tygodni. W Chinach przez trzy tygodnie zajmował świetne miejsce na 1. miejscu i przez dziewięć tygodni znajdował się w pierwszej piątce, ostatecznie zarobił 50 milionów dolarów, stając się największym animowanym obrazem roku na rynku.

Nadal w wydaniu, Uni ma Blumhouse’s Czarny telefon w 152,7 mln USD światowy. To największy non-sequel horror pandemii, najlepszy horror 2022 roku na arenie międzynarodowej i globalnej, a także trzeci co do wielkości nie-kontynuacyjny film wszechczasów Blumhouse’a Wyjść oraz Aktywność paranormalnatak.

Właśnie w ten weekend zadebiutuje za granicą, Jordan Peele’s Nie zarobił 6,4 mln dolarów na 19 rynkach, w tym na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii, gdzie jest to najszersze wydanie reżysera w historii. W kraju zarobił ponad 100 milionów dolarów, aby Peele był jedynym scenarzystą / reżyserem aktorskim, którego pierwsze trzy oryginalne filmy trafiły w dziesiątkę. Na całym świecie thriller science fiction zarobił 113,9 mln USD do niedzieli.

Wśród filmów, które czekają na Uni w tym roku, są Idris Elba-starrer Bestiakomedia Billy’ego Eichnera braciaSkupiać’ Smoła oraz Czas ArmagedonuBlumhouse’a Halloween się kończyJulia Roberts/George Clooney romcom Bilet do rajuNYT MeToo dramat śledczy PowiedziałaStevena Spielberga Bajkomani i DWA Kot w butach: ostatnie życzenie.

Czy ten post był pomocny?