Skip to content

Umowa z wydawcą Umbrella Academy na atramenty, aby dostarczyć znacznie więcej treści do Netflix

4 de sierpień de 2022
l intro 1659641214

Lester zły otoczony płomieniami

Założona w 1986 roku w Oregonie sieć sklepów z komiksami, Dark Horse Comics jest obecnie trzecim największym wydawcą komiksów w Stanach Zjednoczonych. Firma zajmująca się komiksami rozwijała się wykładniczo przez lata, a od 2019 r. Dark Horse i Netflix ożywiają niektóre z najbardziej ukochanych nieruchomości firmy na małym ekranie.

Pierwszą z tych adaptacji był „Polar”. Wyreżyserowany przez Jonasa Åkerlunda i oparty na komiksie internetowym o tym samym tytule autorstwa Victora Santosa, „Polar” był dopiero początkiem adaptacji Dark Horse Entertainment. W lutym 2019 r. wyczekiwany serial aktorski „Akademia Umbrella”, oparty na komiksach napisanych przez frontmana My Chemical Romance, Gerarda Waya i zilustrowany przez Gabriela Bá, trafił na Netflix. Teraz, w 2022 roku, seria ma za sobą trzy dobrze przyjęte sezony.

Wygląda na to, że oba podmioty chcą jeszcze bardziej wykorzystać ten sukces, biorąc pod uwagę niedawne wiadomości, że Dark Horse Entertainment i Netflix podpisały umowę o przedłużeniu współpracy.

Dark Horse Entertainment i Netflix przedłużyły współpracę

Fani komiksów mają wiele powodów do radości, ponieważ Netflix i Dark Horse Entertainment oficjalnie ogłosiły swoje plany przedłużenia współpracy o nową wieloletnią umowę, zgodnie z Deadline. To nie jedyna ekscytująca wiadomość, ponieważ platforma streamingowa i wydawca komiksów również ogłosił plany rozpoczęcia prac nad dwoma nowymi adaptacjami. Jednym z nich jest „Bang!”, filmowa adaptacja serii komiksów napisanych przez Matta Kindta i zilustrowanych przez Wilfredo Torresa. Idris Elba z „Sonic the Hedgehog 2” i „Pacific Rim” zagra w filmie z Davidem Leitchem jako reżyserem.

Drugi projekt, który ma powstać, to kolejna adaptacja komiksu Matta Kindta „Mind MGMT”. Na pokładzie jako producenci wykonawczy tego serialu są producent „Polar”, Keith Goldberg i Curtis Gwinn, który ma dwie nominacje do nagrody Emmy za pracę nad „Stranger Things”. Podczas gdy fani czekają, aż te dwa projekty trafią na Netflix, inne tytuły Dark Horse dostępne już na platformie to animowany serial „Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” oraz animowany film z 2022 roku „Chickenhare and the Hamster of Darkness”. Ponadto trwa już produkcja do adaptacji „Revenge Inc”. i „Lady Killer”, zgodnie z Ostatecznym terminem.

Chociaż te ogłoszenia nie pomogą tym, którzy nadal są ciekawi osi czasu „Akademii Umbrella” po trzecim sezonie, dają miłośnikom komiksów coś ważnego, na co mogą czekać, ponieważ Dark Horse Entertainment i Netflix przygotowują się do dostarczenia wystarczającej ilości komiksów, aby zadowolić nawet największych wentylatory.

Czy ten post był pomocny?