Skip to content
TV

Ulica Sezamkowa: Prawdziwy powód, dla którego Oscar The Grouch, oryginalny aktor głosowy, został zastąpiony

17 de czerwiec de 2023
l intro 1686770395

Telewizja

Oskar patrzy

„Ulica Sezamkowa” jest stałym elementem telewizyjnego krajobrazu dłużej niż wielu widzów żyje. Edukacyjna seria dla dzieci rozpoczęła się w 1969 roku, a w ciągu ostatnich pięciu dekad wyemitowano ponad 50 sezonów tego ukochanego programu, oferując po drodze ponad 4600 odcinków.

Oczywiście wiele pamiętnych postaci z serii przez tyle lat trafiało do serc fanów. Chociaż Elmo, Grover, Wielki Ptak i Ciasteczkowy Potwór należą do najbardziej znanych, jest jeden zielony zrzęda, który od samego początku wpatruje się w „Ulicę Sezamkową”.

Oscar the Grouch ma postawę, jakiej można się spodziewać po gościu mieszkającym w śmietniku, dzięki czemu stał się łatwym wyróżnikiem na „Ulicy Sezamkowej”. Przez 50 lat Caroll Spinney głosił tę postać, zanim przeszedł na emeryturę w październiku 2018 r. Aktor – który również udzielił głosu Big Bird – zmarł na dystonię nieco ponad rok później, w grudniu 2019 r.

Oscar the Grouch i Big Bird żyją dzięki Ericowi Jacobsenowi

Caroll Spinney użyczyła głosu dwóm kultowym postaciom nie tylko w „Ulicy Sezamkowej”; był także lalkarzem stojącym za ich ruchami, nawet jeśli potrzebował niewielkiej pomocy, gdy obie postacie były razem w scenie. Podczas gdy Matt Vogel przejął rolę wykonawcy Big Bird w 2015 roku, Spinney nieco dłużej trzymał się postaci Oscara Groucha.

Eric Jacobson pracował jako dubler Spinneya do tej roli cztery lata przed jego śmiercią i dzięki temu wiele się nauczył o pracy wykonawcy. W związku z tym Jacobson bezproblemowo przejął rolę Spinneya, pozwalając Oscarowi Grouchowi nadal pojawiać się w „Ulicy Sezamkowej”.

Jacobson przez lata udzielał głosu innym kultowym postaciom, takim jak Miss Piggy, Fozzy Bear, Bert i Grover, co oznacza, że ​​był więcej niż gotowy na zadanie zmierzenia się z Oscarem Grouchem. Podczas gdy wykonawcy stojący za tymi ukochanymi postaciami mogą niestety zniknąć z czasem, „Ulica Sezamkowa” zawsze będzie dobrze zaludnionym miejscem, o ile istnieją utalentowane osoby takie jak on, które wkroczą i przejmą.

Czy ten post był pomocny?