Skip to content
TV

Twórca sukcesji, Jesse Armstrong, dokucza możliwości spin-offów we wszechświecie

24 de luty de 2023
l intro 1677218264

Kendall, Shiv i Roman stoją razem

Dramaty rodzinne i thrillery biznesowe to jedne z najbardziej ekscytujących gatunków do oglądania w telewizji. I to może pomóc wyjaśnić zwycięską formułę przebojowego serialu HBO „Sukcesja”, który z powodzeniem łączy te dwa elementy z dodatkową mieszanką czarnej komedii. W końcu otrzymujemy jeden z najczęściej oglądanych seriali telewizyjnych, skupiający się na rodzinie, która prowadzi ogromny konglomerat medialny. W „Sukcesji” jest wiele skandali i proponowanych prób przejęć korporacji, ale dramat wokół rodziny Royów tkwi w mrocznym bijącym sercu serialu.

Logan Roy (Brian Cox) jest kłótliwym patriarchą na szczycie rodzinnego imperium medialnego. Ale jego dzieci spędzają serial walcząc z nim i ze sobą, aby ostatecznie wszystko kontrolować. Ostatnio, po wydarzeniach z zakończenia sezonu 3, jest więcej połączonych wysiłków rodzeństwa Roy przeciwko ich ojcu, co sprawiło, że fani byli bardziej niż gotowi na sezon 4. Jednak w nieoczekiwanym ogłoszeniu twórcy serialu, Jesse Armstronga, sezon 4 będzie przedstawienie jest ostatnie. To zaskakująca wiadomość, biorąc pod uwagę, ile krytyków i nagród zdobyła „Sukcesja” podczas swojej emisji. Ale chociaż główna historia „Sukcesji” może się zakończyć, może to nie oznaczać, że widzieliśmy ostatni z wyjątkowego i bezwzględnego świata, który pokazała seria. W wywiadzie dla The New Yorker Armstrong drażnił się z możliwością spin-offów we wszechświecie.

Jesse Armstong uważa, że ​​może być jeszcze jedna część świata Sukcesji do odkrycia

Główny dramat rodzinny wokół rodziny Royów w „Sukcesji” prawdopodobnie nigdy nie miał trwać wiecznie. Każda historia ma swoje zakończenie, a czasami lepiej jest zakończyć wszystko nagle, zamiast ryzykować, że powitanie Cię zmęczy. W wywiadzie dla New Yorker twórca serialu, Jesse Armstrong, powiedział, że on i jego zespół scenarzystów czują, że nadszedł czas, aby zakończyć sprawy dotyczące „Sukcesji”. Jednak jeśli chodzi o pomysł spin-offu „Sukcesji”, Armstrong zauważył, że jest otwarty na zbadanie tej możliwości.

Armstrong powiedział New Yorkerowi: „Zastrzegłem koniec programu, kiedy rozmawiałem z niektórymi z moich współpracowników, na przykład: Może jest inna część tego świata, do której moglibyśmy wrócić, gdyby był apetyt? Może jest coś można by zrobić jeszcze coś, co wykorzystałoby to, co było dobre w sposobie, w jaki nad tym pracowaliśmy”.

Twórczo „Sukcesja” mogła otworzyć drzwi do większej liczby opowieści o świecie biznesu, które wydają się szekspirowskie w swoich przedstawieniach dramatu i zdrady, ale niekoniecznie obejmują wszystkich lub któregokolwiek z Royów. A biorąc pod uwagę, jak dużą popularnością cieszył się hit „Sukcesja” dla HBO, trudno sobie wyobrazić, że sieć nie byłaby głodna kolejnego projektu Armstronga, nie mówiąc już o czymkolwiek innym osadzonym w uniwersum „Sukcesji”. Finał trzeciego sezonu pobił rekord oglądalności serialu, który obejrzały miliony na wszystkich platformach. Możemy sobie tylko wyobrazić, że liczby te będą nadal rosły, gdy rozpocznie się sezon 4.

Czy ten post był pomocny?