Skip to content
TV

To właśnie daje Sakurze przewagę nad Hinatą w Naruto

13 de listopad de 2021
l intro 1636779217

Ponieważ serial często koncentruje się bardziej na swoich dwóch głównych bohaterach, panie z „Naruto” są często pomijane. Jednak seria ma więcej niż sprawiedliwy udział sprawnych kobiet ninja, znanych również jako kunoichi. Jedną z najbardziej szanowanych jest Lady Tsunade Senju, jedna z trzech legendarnych Sanninów, założycielka medycznych ninja i Piąta Hokage z wioski ukrytej w liściach. Jednak nie tylko dorośli kunoichi należą do najlepszych i najjaśniejszych. Nawet z czasów Akademii Ninja dziewczęta z pokolenia Naruto i Sasuke były doskonałe.

Najpopularniejszymi z tych dwóch są bez wątpienia Sakura Haruno i Hinata Hyuga, i to nie tylko dlatego, że służą jako zainteresowania miłosne odpowiednio Sasuke i Naruto. Chociaż seria dotyczy rywalizacji Naruto i Sasuke, zdolności obu ich przyszłych piękności stają się kluczowe dla ostatecznej porażki ostatecznego antagonisty serii.

Jednak jako żona głównego bohatera serii, fani często postrzegają Hinatę jako lepszą kunoichi. Ten argument nie jest bezpodstawny, ponieważ Hinata sama staje się niezwykle potężną shinobi. Jednak istnieje wiele technik i umiejętności, które posiada Sakura, które po prostu dają jej przewagę nad Hinatą w walce.

Delikatna pięść Hinaty jest czymś innym niż

Zanim szczegółowo wyjaśnimy, dlaczego Sakura generalnie góruje nad Hinatą, ważne jest, aby poznać własne możliwości Hinaty. To nie jest tak ciężka walka, że ​​Sakura ucieknie bez zadrapania, a to dlatego, że Hinata jest jedną z najbardziej biegłych ninja w całym jej szanowanym klanie.

Chociaż rozpoczyna swoją podróż zbyt nieśmiało i delikatnie, by zrobić wiele, inspirujący wpływ Naruto zmotywował Hinatę do opanowania technik jej klanu. Jako Hyuga ma dostęp do naturalnego dojutsu klanu, Byakugan, dając jej prawie 360-stopniową wizję. Pozwala jej również widzieć punkty czakry innych. Hinata w pełni wykorzystuje tę umiejętność, opanowując również formę Taijutsu swojego klanu, Delikatną Pięść, która koncentruje się na uderzaniu punktów, aby zakłócić przepływ czakry przeciwników.

Mistrzostwo Hinaty nad Byakuganem i Delikatną Pięścią jest takie, że boskie istoty, takie jak Hamura Otsutsuki, nazwały ją „Księżniczką Byakugan” („Ostatni: film Naruto”) Oczywiście oznacza to, że opanowała najbardziej zaawansowane techniki tego stylu, takie jak Osiem Trygramów, Sześćdziesiąt Cztery Dłonie i Łagodne Bliźniacze Pięści Lwa Krokowego.

Używając tych technik, Hinata walczyła z przeciwnikami na poziomie Jonina i przez lata pozostawała ostra po wycofaniu się z obowiązków ninja. Oprócz mistrzostwa w Delikatnej Pięści, Hinata opanowała również transformacje natury Ognia i Błyskawicy oraz sporo medycznego ninjutsu.

Mimo to Sakura jest niezrównaną potęgą

Jeśli Hinata walczy delikatną pięścią, to pięści Sakury są dokładnie odwrotne. Podczas gdy walka nie była jej mocną stroną w młodości, lata treningu, które przeszła z Tsunade po tym, jak Sasuke opuścił Ukryty Liść, naprawiły ten problem. Podobnie jak Tsunade, Sakura jest w stanie wzmocnić swoje ciosy czystą czakrą. Rzeczy takie jak głazy i budynki nic nie znaczą w obliczu potężnych ciosów Sakury. Tylko jedno dobre uderzenie i Hinata to mięso mielone.

Jednak można śmiało powiedzieć, że Delikatna Pięść Hinaty nadal ma przewagę w walce wręcz. W tym celu Sakura ma kilka rozwiązań, z których wiele zależy od jej umiejętności jako medycznego ninja. Będąc uczennicą Tsunade, Sakura może wyleczyć prawie każdą doznaną ranę. Jednak nawet bez tego Sakura zademonstrowała szerszą gamę umiejętności, które czynią ją bardziej wszechstronną niż Hinata. Jedną z takich umiejętności jest Summoning Jutsu, która pozwala Sakurze przywołać gigantycznego ślimaka. Pod wieloma względami jej ślimak, Katsuyu, pomaga jej leczyć jej towarzyszy. Jednak nie jest to również garb w walce. Nawet jeśli Hinacie uda się to przezwyciężyć, jest jeszcze jedna umiejętność, którą musi przewyższyć.

Oprócz posiadania rezerw czakry dzięki sile setki pieczęci, która z łatwością pozwala jej przetrwać Hinatę, Sakura jest po prostu bardziej taktyczną myślicielką. Walka może nigdy nie była jej specjalnością, ale szybkie myślenie i doskonałość akademicka zawsze tak. Za wszystko, co Hinata musi wygrać, Sakura może wymyślić sposób na pokonanie tego.

Czy ten post był pomocny?