Skip to content
TV

To jest miejsce, w którym widziałeś wcześniej reaktywację obsady Wonder Years

2 de październik de 2021
l intro 1633189712

Klasyk telewizyjny z lat 80., „Cudowne lata”, opowiada o życiu w jednym z najbardziej burzliwych okresów w historii Ameryki — w latach 60. XX wieku. Podczas gdy seria obejmowała niektóre z największych wydarzeń w kraju w tym wieku, była to głównie opowieść o niezręcznych latach młodego chłopca i o tym, jak uczy się radzić sobie z wyzwaniami, takimi jak rodzina, przyjaźń i dziewczyny. Wykorzystujący zarówno przejmujący dramat, jak i powiązany z humorem humor, „Cudowne lata” był jednym z najbardziej udanych programów familijnych w telewizji. Teraz oryginalna sieć programu, ABC, przywróciła go w wielkim stylu dzięki nowemu restartowi. Tym razem seria skupia się na życiu rodziny Blacków mieszkającej na przedmieściach Montgomery w Alabamie w latach 60. XX wieku.

Opowiadany przez Dona Cheadle’a, w „The Wonder Years” ponownie występuje Elisha Williams jako Dean, 12-letni chłopiec próbujący poruszać się po świecie postsegregacji w 1968 roku. Dean patrzy optymistycznie na przyszłość, życząc zarówno białym, jak i czarnym dzieci ze społeczności, aby znaleźć wspólną płaszczyznę. Nie wszyscy się jednak z tym zgadzają, łącznie z ojcem Deana, muzykiem R&B o nazwisku Bill Williams. Wraz z matką, ojcem, starszą siostrą i najlepszymi przyjaciółmi Dean próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie w bardzo niespokojnym czasie.

„The Wonder Years” może pochwalić się znakomitą obsadą, z Williamsem na czele, grającym imponującą rolę Deana. Jednak jest wielu innych utalentowanych członków obsady, którzy zasługują na uznanie i może pamiętasz, że widziałeś ich wcześniej.

Dule Hill jako Bill Williams

Dule Hill gra Billa Williamsa w „The Wonder Years”, super fajnego ojca Deana i odnoszącego sukcesy muzyka. Tam, gdzie Dean (Elisha Williams) ma nadzieję połączyć ze sobą zarówno białe, jak i czarne rodziny społeczności, jego ojciec jest znacznie bardziej sceptyczny co do mieszania dwóch ras. Chociaż jest kochającym ojcem, jest trochę na swoich drogach, ale Dean ma wielką nadzieję, że jego tata w końcu się pojawi.

Fani mogą pamiętać Hilla z roli w filmie Disneya „Dziury” z 2003 roku. Częścią filmu jest historia w historii — a mianowicie historia nikczemnego banity „Kissin’ Kate” Barlow (Patricia Arquette) i jej romans ze sprzedawcą cebuli, Samem (Hill).

Hill odegrał również kluczową rolę w filmie „The West Wing”, grając Charliego Younga. Charlie rozpoczął karierę w Białym Domu jako osobisty doradca prezydenta Josiaha Bartleta (Martin Sheen), a później przeniósł się na stanowisko specjalnego doradcy szefa sztabu Białego Domu, CJ Gregga (Allison Janney).

Być może najpopularniejsza rola Hilla pochodzi z amerykańskiego „Psych”, komediowego serialu detektywistycznego, w którym Hill występuje u boku Jamesa Rodaya Rodrigueza jako Gus i Shawn, dwóch najlepszych przyjaciół, którzy wpadają w różnego rodzaju wybryki, gdy Shawn udaje detektywa o zdolnościach parapsychicznych. Popularność serii zrodziła dwa filmy wyprodukowane dla telewizji, a trzeci ma zostać wydany w 2022 roku na stronie streamingowej Peacock.

Ostatnio Hill wystąpił gościnnie w historycznej czarnej komedii Showtime „Czarny poniedziałek” jako Marcus Duane Wainwright III, szef funduszu stypendialnego Afroamerykanów.

Saycon Sengbloh jako Lillian Williams

Jako matriarcha „Cudownych lat” Lillian Williams jest rzeczową kobietą z dobrą głową na ramionach. Kochająca matka i żona Lillian robi wszystko, co w jej mocy, aby wspierać męża i opiekować się dwójką swoich dzieci. Pomaga Deanowi zebrać drużyny baseballowe dwóch chłopców w odcinku pilotażowym „Cudowne lata”, pomimo protestów jej męża Billa. Później wkracza, aby zakończyć kłótnię między ojcem Deana a trenerem drużyny na meczu baseballowym, udowadniając, że nie boi się wkroczyć i przejąć kontroli nad każdą sytuacją.

Lillian gra Saycon Sengbloh, odnoszący sukcesy piosenkarz i aktor, który występował w wielu hitowych musicalach zarówno na Broadwayu, jak i poza nim. Sengloh przez lata występował także w różnych rolach filmowych i telewizyjnych. Wystąpiła gościnnie w odcinku „Law & Order” z 2008 roku, grając pielęgniarkę Jamie Peltzer w odcinku „Falling” sezonu 19. Wielu fanów zapamięta ją jako dyrektor FBI Angelę Webster w przebojowym serialu Shondaland „Skandal”. Postać Webstera została wprowadzona w sezonie 6, po zabójstwie kandydata na prezydenta, Francisco Vargasa (Ricardo Antonio Chavira). Gdy zagłębiała się w śledztwo, Angela również rozpoczęła romantyczne uwikłanie z Fitzem (Tony Goldwyn). Sengbloh miał powracającą rolę w thrillerze CW „In the Dark” jako Jules Becker. Zagrała także Leah w serialu OWN „Delilah”. Sengloh odegrał także drugoplanową rolę w filmie biograficznym „Respect” z 2021 roku, grając siostrę Arethy Franklin, Ermę.

Laura Kariuki jako Kim Williams

„Cudowne lata” opowiadane są głównie z perspektywy Deana Williamsa, ale zawierają też wyczyny jego starszej siostry Kim. W przeciwieństwie do swojego młodszego brata, Kim nie ma problemów z dopasowaniem się. Jest piękna, cheerleaderka i jedna z najpopularniejszych dziewczyn w szkole. Kiedy spotykamy ją po raz pierwszy, widzimy ją całującą chłopca w jego samochodzie przed wejściem do domu, co skłania Deana do gadania na nią rodzicom.

W pilocie serialu jest moment, który wskazuje na możliwe zaangażowanie Kima w ruch Czarnej Pantery, kiedy Dean widzi zdjęcie swojej siostry ubranej na czarno i trzymającej duży karabin. Dean nic nie mówi, ale obaj mają wspólne spojrzenie – takie, które wiele osób z rodzeństwem rozpozna jako niemą prośbę o „nie mów mamie i tacie”. W odcinku 2, „Zielonooki potwór” Kim popełnia błąd, pozwalając Deanowi na spotkanie z Czarną Panterą, ale oboje szybko zdają sobie sprawę, że są w drodze. Dzięki szybkiemu myśleniu Deana rodzeństwo usprawiedliwia się i odchodzi, zanim sprawy wymkną się spod kontroli.

Kim gra Laura Kariuki, dopiero w swojej drugiej zawodowej roli aktorskiej. Jej pierwszym był serial o superbohaterach CW „Czarna Błyskawica”, gdzie wcieliła się w rolę JJ — złego bytu, z którym Jennifer Pierce (aka Lightning) walczyła w Ionosferze i przegrała. JJ następnie przejął ciało Jennifer i jej tożsamość. Jednak w ostatnim odcinku serialu Jennifer walczyła o kontrolę nad swoim ciałem i ostatecznie zniszczyła JJ.

Julian Lerner jako Brad Hitman

W pierwszym odcinku „The Wonders Years” publiczność zostaje przedstawiona dwóm najlepszym przyjaciołom Deana. Pierwszym z nich jest Cory Long (Amari O’Neil), który jest także synem trenera baseballu drużyny Black Boys. Drugi to Brad Hitman, którego Dean nazwał „Pee Wee Reese mojemu Jackie Robinsonowi… to znaczy, gdyby Pee Wee Reese był Żydem, a Jack Robinson nie mógłby złapać piłki w powietrzu”. Ojciec Brada jest trenerem drużyny baseballowej białych chłopców i wraz z Deanem opracowują plan, aby obie drużyny rozegrały razem bójkę.

Młody aktor Julian Lerner gra Brada Hitmana, który w swoim młodym życiu miał zróżnicowaną karierę. Jego pierwszą rolą na ekranie była rola Samuela w filmie „Pottersville” z 2017 roku. Lerner pojawił się również w programach komediowych na żywo, takich jak „Saturday Night Live”, „The Tonight Show with Jimmy Fallon” i „Last Week Tonight with John Oliver”. W 2019 roku wystąpił gościnnie w odcinku czarnej komedii SyFy, „Szczęśliwy!” Fani rodzinnych komedii mogą pamiętać, że widzieli Lernera w oryginalnym filmie Netflix „Tak dzień”. Lerner zagrał w filmie Nando Torresa, chłopca z pasją do nauki i chemii, który czasami wpędza go w kłopotliwe sytuacje – w pewnych sytuacjach Nando i jego rodzina wybierają się na przejażdżkę swojego życia, kiedy mama i tata Torres postanowili wziąć udział w Yes Day – specjalnym dniu, w którym dzieci ustalają wszystkie zasady, a rodzice muszą się z nimi zgodzić. to.

Allen Maldonado jako trener Long

W ramach swoich wysiłków, aby zjednoczyć czarno-białe rodziny Montgomery, Dean i Brad zorganizowali treningowy mecz baseballowy między drużynami dwóch chłopców. Pomysł ten nie jest korzystny dla ojca Deana, Billa — ale po zmianie serca Bill postanawia pokazać się, by wesprzeć syna. Jednak powoduje to walkę woli między Billem i trenerem Deana, panem Longiem, gdy dwaj mężczyźni wydają przeciwne instrukcje Deanowi podczas gry. Mężczyźni w końcu mają to na boisku, a trener Long nalega, aby Bill pozwolił mu wykonywać swoją pracę. Ich konfrontacja zostaje przerwana, gdy otrzymują tragiczną wiadomość o zabójstwie dr. Martina Luthera Kinga Jr.

Allen Maldonado wciela się w rolę trenera Longa. Kariera Maldonado sięga wielu lat wstecz, zaczynając od małej roli w filmie „Piątek po następnym”. Następnie w 2004 roku pojawił się w popularnym mydle „Młodzi i niespokojni” jako Jamal. Maldonado pracował także u boku Denzela Washingtona w thrillerze akcji „The Equalizer” z 2014 roku. Maldonado później grał drugoplanowe role w „Straight Outta Compton” i reboot z 2018 roku, „Superfly”.

Fani „Black-ish” mogą rozpoznać Maldonado jako Curtisa, asystenta Dre Johnsona (Anthony Anderson) w firmie reklamowej. Kontynuował swoją passę komediową, grając Bobby’ego w „The Last OG”, serialu TBS z Tracy Morgan w roli głównej. Maldonado w końcu dostał swoją pierwszą główną rolę jako Devin w serialu komediowym Netflix „Sneakerheads”, a ostatnio zagrał Koguta Robbinsa w serialu Starz „Obcasy”.

Czy ten post był pomocny?