Skip to content

Thorfinn kontra Snake: Kto jest silniejszy i kto wygrałby walkę?

22 de marzec de 2023
TvS

Saga Winlandzka to historyczna manga napisana i narysowana przez mangakę Makoto Yukimurę. Seria została opublikowana przez Kōdansha w Tygodniowy magazyn Shōnen w kwietniu 2005 r., zanim został przeniesiony do miesięcznika Popołudnie w grudniu 2005. Kilka islandzkich sag inspiruje mangę. W tym artykule dokonamy porównania zaczerpniętego ze stron mangi, ponieważ powiemy ci, kto wygrałby w walce między głównym bohaterem serii, Thorfinnem, a potężnym wojownikiem Snake. Obaj mieli krótką potyczkę w mandze, a my powiemy ci, kto jest silniejszy z tej dwójki.

Zakłada się, że Thorfinn byłby w stanie pokonać Snake’a. Snake jest potężnym wojownikiem, a jego prędkość prawie dorównuje Thorfinnowi. Mimo to, jako bohater i postać z największą przestrzenią do rozwoju, Thorfinn ostatecznie byłby w stanie przewyższyć Snake’a. Jednak z pewnością byłaby to bardzo ciekawa i emocjonująca walka do samego końca.

Teraz, gdy masz już skróconą wersję odpowiedzi, przedstawimy Ci szczegółową analizę problemu kategoria po kategorii, przedstawiając Ci postacie w pytaniach i podając analizę punkt po punkcie, która będzie aby pomóc ci zrozumieć, dlaczego Thorffin byłby w stanie pokonać Snake’a w uczciwej walce jeden na jednego.

Walka Thorfinna ze Snake’em w mandze

Jeśli zastanawialiście się, czy Snake kiedykolwiek walczył z Thorfinnem w serialu, to tak. Obaj starli się krótko podczas Niewolniczej Arki nad Arnheidem i Gardarem. Mianowicie, Gardarowi udało się uciec z niewoli w pobliskiej wiosce i znalazł Gardara; Thorfinn następnie chciał pomóc dwóm uciec razem, ale Snake nie chciał, aby tak się stało. Nie widząc innego sposobu, by pomóc Arnheidowi i Gardarowi, Thorfinn przeciwstawił się Snake’owi i walczył, aby Arnheid i Gardar mogli wykorzystać rozproszenie i uciec.

Snake nie zdołał pokonać Thorfinna, ale potknął się podczas walki i upadł, czego Snake użył do przebicia Gardara przez klatkę piersiową; chociaż Gardar skoczył i prawie udusił Snake’a, został zatrzymany przez Arnheida, który powiedział mu, że muszą odejść. I wyjechali. Udało im się uciec, ale rana Gardara była zbyt głęboka i niestety zmarł po drodze. Teraz, gdy ci to powiedzieliśmy, porównajmy Thorfinna i Snake’a.

Siła i trwałość

Thorfinn ma duże doświadczenie, ponieważ praktycznie urodził się na polu bitwy i przeżył je po śmierci ojca. Szybko rozwinął się w wysoce kompetentnego wojownika, który z łatwością mógł pokonywać walczących dwa razy starszych. Thorfinn opracował zwinne podejście, które kładzie nacisk na szybkość, ponieważ jego bijatyki koncentrują się na uderzaniu w kluczowe miejsca, a nie na krojeniu przeciwników mieczami.

Wojownicy tacy jak Thorkell Wysoki, który wierzy, że ma wszystko, czego potrzeba, by odnieść sukces jako kolejny wódz Jomsvikings, uznają potęgę Thorfinna. Mimo że rzadko bierze udział w walce wręcz, Thorfinn jest w stanie wytrzymać silne ciosy z wystarczającą ilością czasu na przygotowanie (i nie, nie jest Batmanem, nie martw się). Uzyskuje dostęp do Canute po przyjęciu łącznie 100 trafień od Drotta, aby ujawnić tę umiejętność. Jednak nieprzygotowany na wściekły atak Ylfy, stracił przytomność.

POWIĄZANY:

Czy Thorfinn kiedykolwiek przewyższy Thorsa w Vinland Saga?

Jeśli chodzi o Snake’a, tak naprawdę niewiele wiemy o jego ogólnych mocach i umiejętnościach, ponieważ nie podano żadnych dokładnych informacji na ten temat. Wiemy, że Snake jest potężny i silny, ale z powodu braku informacji nie da się tego dokładnie określić w odniesieniu do innych postaci. Gardar był w stanie go udusić i prawie zabić, jeśli to było coś warte, ale okoliczności tego zdarzenia były dość specyficzne.

Biorąc pod uwagę fakt, że Snake nie był w stanie pokonać Thorfinna, a Gardar prawie go udusił, zakładamy, że jest nieco słabszy od Thorfinna w tej kategorii.

Punkty: Thorfinn 1, Wąż 0

Szybkość i zwinność

Uważa się, że główną zaletą Thorfinna w walce jest jego szybkość. Przegrał z Thorkellem w bitwie, ale zyskał podziw Thorkella podczas inwazji na Londyn. Unikał i reagował na nieoczekiwane uderzenia, takie jak Snake’s Drawing, dzięki swojemu szybkiemu refleksowi. Mimo to nie był w stanie uniknąć włóczni Garma. Thorfinn został zraniony przez Garma, który okazał się szybszy od niego, ale nadal mógł go unikać, unikając jego ruchów spojrzeniem. Zanim jego prześladowcy w Jomsburgu zdali sobie sprawę, że przed nimi uciekł, mógł przebyć kilka metrów.

Kiedy Garm zidentyfikował Thorfinna jako jedynego wojownika, który tak szybko uniknął jego włóczni, było to świadectwem jego szybkiego refleksu. Zwinność Thorfinna należy do najszybszych w serii; może wspiąć się na mur fortecy, a nawet przeskoczyć fosę i prześcignąć oddział żołnierzy w ciągu kilku sekund na polu bitwy. Może wykorzystać swoją zwinność, aby uderzyć z kąta podczas walki, aby wykończyć przeciwnika i szybko odzyskać równowagę po trafieniu lub uniku.

Jeśli chodzi o Snake’a, nie wiadomo dokładnie, jak szybki jest, ale mówi się, że jest prawie tak szybki jak Thorfinn, co jest niesamowite, ponieważ szybkość i refleks Thorfinna są po prostu niesamowite. Ale, jak powiedzieliśmy, ogólnie brakuje informacji o Snake’u i jego mocach, z wyjątkiem krótkich scen, które widzieliśmy w mandze, dlatego nie możemy tutaj podać żadnych dodatkowych informacji.

Ten jest dość jasny, ponieważ oficjalnie potwierdzono, że Snake jest prawie tak szybki jak Thorfinn, co oznacza, że ​​Thorfinn jest szybszy z tej dwójki iz łatwością wygrywa w tej kategorii.

Punkty: Thorfinn 2, Wąż 0

POWIĄZANY:

Czy Thorfinn walczy i zabija Canute w Vinland Saga?

Bronie

W technice walki Thorfinna kładzie się nacisk na szybkość, wraz z jednoczesnym użyciem dwóch noży; jeden z tych noży pierwotnie należał do Thorsa. Zwykle potrafił szybko zlikwidować przeciwnika, unikając jego ciosów, skupiając się na jego słabych miejscach i wykorzystując swoją szybkość na swoją korzyść. Noże do rzucania mogą być również dobrze używane przez Thorfinna, chociaż nie używa ich jako swojej głównej broni.

1679451101 322 Thorfinn kontra Snake Kto jest silniejszy i kto wygralby walke.webp

Wydaje się, że Snake był dość biegły w posługiwaniu się mieczem, ale dokładny poziom jego umiejętności posługiwania się bronią jest nieznany. Nie przegrał z Thorfinnem i był w stanie szybko przebić Gardara, więc zakładamy, że jest nieco uzdolniony, ale tak naprawdę nie możemy go z nikim porównać pod tym względem, ponieważ po prostu brakuje nam danych, aby to zrobić.

Wiemy, że Thorfinn jest bardzo biegły w posługiwaniu się mieczem, ale ponieważ nie mógł pokonać Snake’a, chociaż potknął się i upadł, zakładamy, że Snake dorównuje mu w tej kategorii, dlatego podzielimy się punktami .

Punkty: Thorfinn 3, Wąż 1

Hipotetyczny pojedynek Thorfina z Snake’em

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Punkty sugerują, że Thorfinn byłby w stanie pokonać Snake’a w walce; nie udało mu się tego zrobić w mandze, kiedy ta dwójka rzeczywiście się starła, ponieważ potknął się o kamień i kilka liści i upadł. Jednak z tego, co mogliśmy wywnioskować z naszej analizy, byłby w stanie wygrać, gdyby ta dwójka walczyła przez dłuższy czas. Jasne, mamy niewiele lub nie mamy żadnych informacji o mocach i zdolnościach Snake’a, ale nadal uważamy, że Thorfinn byłby w stanie wyjść zwycięsko z tej walki.

Na podstawie tego, co wiemy, Thorfinn jest silniejszy niż przeciętny Wiking i chociaż Snake nie jest kimś, kogo można lekceważyć, nie widzieliśmy niczego, co sugerowałoby, że Snake jest silniejszy od Thorfinna w tym aspekcie. To byłaby prawdopodobnie interesująca walka, ale uważamy, że Thorfinn jest silniejszy niż Snake. Jest również, jak wiemy na pewno, szybszy niż Snake, ponieważ potwierdzono, że Snake jest bliski prędkości Thorfinna, ale nie jest tak szybki jak on, a nawet szybszy; można to łatwo wydedukować, a chociaż Snake jest szybki, tak naprawdę nie mógł dorównać tutaj Thorfinnowi.

POWIĄZANY:

16 najsilniejszych postaci Vinland Saga, ranking

Wreszcie Snake był w stanie zmierzyć się z Thorfinnem w walce na miecze, dlatego podzieliliśmy punkt w tej kategorii. Nadal nie jesteśmy pewni zwycięzcy w tej kategorii ze względu na brak informacji o Snake’u, o którym wspominaliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że Thofrinn mógłby wygrać bezpośrednią walkę ze Snake’em, ale byłoby to wyczerpujące i bardzo interesujące dla fanów, dlatego mamy nadzieję, że rewanż między nimi nastąpi w pewnym momencie w przyszły.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?