Skip to content

Goku kontra Boruto: Kto jest silniejszy i kto wygrałby walkę?

14 de luty de 2023
SGvBU

Sztuki walki i walka są niezbędnymi elementami wielu serii anime. Niektóre z nich są mniej znane, inne należą do najważniejszych dzieł tego gatunku. Ta ostatnia grupa obejmuje oba Boruta I Smocza kula, dwie najpopularniejsze serie anime w historii; obaj są członkami „Wielkiej Czwórki” (Boruta jako kontynuacja Naruto). Teraz w tym artykule nie będziemy porównywać dwóch serii, ale raczej ich dwóch bohaterów – Son Goku z Dragon Ball i Boruto Uzumaki z Boruta – aby powiedzieć, która postać jest silniejsza.

Dzięki swojemu ogromnemu potencjałowi i niesamowitym wyczynom Son Goku byłby w stanie pokonać Boruto Uzumakiego w bezpośrednim starciu tych tytanów sztuk walki. Son Goku jest prawdziwym bogiem i rośnie w siłę z każdą walką, podczas gdy moce Boruto są ograniczone przez jego wrodzone człowieczeństwo. Goku jest również bardziej doświadczony i walczył i pokonał wrogów znacznie silniejszych niż Boruto. To dlatego Goku wygrywa ten.

Dalsza część artykułu poświęcona będzie porównaniu bohaterów Smocza kula I Boruta. Dowiesz się, kim są Son Goku i Boruto Uzumaki, a także jakie są ich dokładne moce i umiejętności. Na koniec, w oparciu o to, co przedstawiliśmy wcześniej, wydamy ostateczny werdykt, kto jest silniejszy. Zapowiada się zabawna historia, więc czytaj dalej do końca!

Son Goku i jego moce

Son Goku jest głównym bohaterem mangi Smocza kulai ich animowane adaptacje, Smocza kula I Dragon Ball Z / Dragon Ball KaiNastępnie Super Dragon Ball, a także alternatywną animowaną kontynuację dwóch pierwszych serii, Dragon Ball GT. Sierota wygnany z nieistniejącej planety Vegeta trafia na Ziemię, gdzie dorasta wraz ze swoim przybranym dziadkiem. Jego przygoda zaczyna się, gdy poznaje Bulmę, młodą poszukiwaczkę przygód, która zaprasza go na poszukiwanie Smoczych Kul.

Jeśli chodzi o czyste moce, możemy stwierdzić, że Son Goku stał się prawdziwym Saiyanin bóg w miarę rozwoju serii. Nie ma żadnych supermocy, jak niektórzy inni superbohaterowie, ale potrafi wykorzystać swoją budowę ciała i umiejętności walki w taki sposób, że naprawdę wydaje się nadludzki.

Jest stale ewoluującą postacią, która ulepsza swoje umiejętności i potencjał po każdym dużym wyzwaniu, stając się potężniejszym po każdej walce. Pod tym względem jego potencjał jest praktycznie nieograniczony i można śmiało założyć – choć trzeba powtórzyć, że nie ma na to twardych dowodów – że jego potencjał jest nocą nieskończony. Jeśli chodzi o szybkość, cóż, tak naprawdę nie wiemy, jak szybki jest Goku. Wiemy, że jest szybki. Ma genialny refleks i potrafi naprawdę szybko się poruszać. Ale jak on właściwie jest szybki? Nie mamy pojęcia.

POWIĄZANY:

MUI Goku kontra Beerus: Kto wygrywa walkę i jak?

Załóżmy, że skonsultujemy się z Dragon Ball Super, gdzie moce Goku stały się niemal absurdalnie duże i porównamy jego prędkość z ogólną szybkością postaci Dragon Ball Z. W takim przypadku moglibyśmy założyć, że stał się najszybszą postacią w serii. Smutne jest to, że nie mamy na to absolutnie żadnego dowodu, a to prowadzi nas do wspomnianej powyżej kwestii weryfikowalności. To jedno z takich niezweryfikowanych (lub wręcz nieweryfikowalnych) założeń, które można dowolnie interpretować.

Son Goku to wspaniały wojownik, który nigdy się nie męczy i po każdej bitwie staje się lepszy pod względem wytrzymałości. Son Goku jest wyszkolonym mistrzem sztuk walki, co czyni go naturalnie biegłym w walce wręcz; zamiast polegać na swojej sile i umiejętnościach, wykorzystuje swoje talenty i skomplikowane techniki walki. Dodatkowo, ze względu na swoją budowę Saiyanina, może walczyć przez bardzo długi czas – tak długo, że można dyskutować, czy kiedykolwiek się zmęczy – chociaż jest to kolejna niepotwierdzona koncepcja, która jest otwarta na interpretację. Dodatkowo rozwija się i rozszerza po każdej walce, co zwiększa jego wytrzymałość.

Nie jest jednak nieśmiertelny, o czym naszym zdaniem warto w tym momencie wspomnieć. Na koniec chcielibyśmy potwierdzić, że Goku tak naprawdę nie ma żadnych znanych słabości w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jasne, można go pokonać, ale nie ma tajnej broni, której można by użyć w walce z nim. Jeśli jesteś lepszym wojownikiem, wygrasz; jeśli nie, naprawdę nie ma „kodu”, którego można by użyć.

Boruto Uzumaki i jego moce

Pochodzący z obu jego potężnych rodów, Boruto Uzumaki jest cudownym dzieckiem, uważanym za zdolnego do osiągnięcia wszystkiego, czego zapragnie w niezwykle krótkim czasie. Odziedziczywszy geniusz dziadka ze strony ojca i nieprzewidywalność ojca, osiągnął najwyższą ocenę w swojej klasie na egzaminach geninów i jest uważany za znacznie lepszego od reszty swojego pokolenia. Jako genin, Boruto jest uważany za elitę, która wyróżnia się we wszystkich obszarach walki. Jego waleczność okazała się kluczowa w pokonaniu potężnych przeciwników, w tym Momoshiki, Urashiki i członków Kary. Jego potencjał jest również postrzegany jako zagrożenie dla klanu Ōtsutsuki.

Goku kontra Boruto Kto jest silniejszy i kto wygralby walke.webp

Dziedzicząc ogromne rezerwy czakry swojego ojca, Boruto jest w stanie stworzyć cztery cieniste klony, nawet po wchłonięciu przez siebie dużej części swojej czakry. On również mocno odziedziczył moc Ōtsutsuki, a ponieważ posiada krew użytkownika Byakugan, komunikował się ze zmarłym duchem Momoshiki Ōtsutsuki. Jego kontrola czakry jest szczególnie zaawansowana, ponieważ mógł wykonywać mudry jedną ręką i skutecznie używać Rasengana już po kilku dniach treningu, zanim instynktownie udoskonalił i ulepszył technikę.

Boruto jest szczególnie szybki, potrafi szybko prześlizgnąć się obok swoich przeciwników niezauważony. Wykazano, że Boruto jest dość wykwalifikowany w taijutsu, zdolny do przeprowadzania nieustępliwych ataków poprzez skoordynowane uderzenia każdą ze swoich kończyn. Jako potomek klanu Hyūga, nauczył się podstawowego użycia Jūkena, chociaż bez Byakugana nie mógł celować w tenketsu wroga. Posiada również znaczną siłę, zdolną do wyprowadzania ciosów wystarczająco potężnych, by rozbić ziemię.

POWIĄZANY:

Czy Boruto będzie następnym Jinchūrikim? Jaki wpływ na to ma śmierć Kuramy?

Przed wejściem do Akademii Boruto mógł stworzyć kilka cienistych klonów, zdolnych do koordynowania swoich ataków ze swoimi klonami, aby utrudnić chûnina, a nawet jônina. Początkowo Boruto potrzebował, aby jego klony były w zasięgu wzroku, aby mogły działać. Nauczył się także różnych seksownych technik od swojego ojca. Choć początkowo nie udało mu się nauczyć Rasengana, Boruto później nauczył się, jak stworzyć jego zmniejszoną wersję między dwiema rękami pod przewodnictwem Konohamaru, a następnie powiększyć go do normalnego rozmiaru za pomocą jednej ręki.

W wieku ośmiu lat Boruto zaczął nieświadomie aktywować Jōgan w prawym oku, zainspirowany proroczym snem danym przez Toneri Ōtsutsuki i pojawieniem się Nue. Pierwotnie oko było instynktownie aktywowane tylko w czasach wielkiego zagrożenia, ponieważ pozostawało uśpione przez długi czas, aż do spotkania z Momoshiki Ōtsutsuki.

Jednak później, w wieku 16 lat, był w stanie aktywować go z własnej woli. To dōjutsu daje mu zdolność wyczuwania rzeczy zwykle niewidocznych gołym okiem. Potrafi dostrzec przepływ czakry, pozwalając Boruto zobaczyć widoczne zmiany w jego czakrze, a także śledzić cel przez jego czakrę. Może również zobaczyć układ czakr krążenia i jego kluczowe punkty oraz przejrzeć niewidzialne bariery łączące wymiary.

Chociaż zwykle beztroski do tego stopnia, że ​​​​jest postrzegany jako leniwy, Boruto jest bardzo spostrzegawczy i doskonale odczytuje sytuację i dostosowuje się do niej. Chociaż przypomina swojego ojca, wykazuje niezwykłą pomysłowość w technice Multi-Cloning dla złożonych strategii. Jednak pokazuje to subtelniej, ponieważ jest ograniczony do czterech klonów.

Preferując bardziej bezpośrednie podejście do walki, dostosował się do różnych złożonych zwodów i błędnych wskazówek, co pozwoliło mu pokonać Iwabee, a nawet Momoshiki. Przystosowuje się również do wykorzystywania wad i słabości, zarówno własnych, jak i wrogów, które leżą u podstaw jego bitew. Wykazano, że potrafi doskonale rozwiązywać zaawansowane problemy własnymi metodami.

POWIĄZANY:

Boruto kontra Kawaki: Kto wygrałby w walce?

Son Goku kontra Boruto Uzumaki: Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Cóż, tak jak w przypadku ojca Boruto, Naruto, Son Goku wyszedłby jako zwycięzca tego pojedynku. Nie ma absolutnie żadnej możliwości, aby Boruto mógł go pokonać. Boruto Uzumaki jest potężny, ale nie jesteśmy pewni, czy nawet przewyższył Naruto pod względem mocy i umiejętności. Z drugiej strony, Goku jest bardzo blisko poziomu mocy Whisa i Smocza kula Fani będą wiedzieć, co to oznacza. Dlatego Goku z łatwością wygrałby ten pojedynek.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?