Skip to content

Thor kontra Lü Bu: kto wygrał walkę i czy naprawdę jest silniejszy?

21 de marzec de 2023
TvLB

Zapis Ragnaroku jest seinen manga napisana przez Shinyę Umemurę i Takumi Fukui i narysowana przez Ajichika. Adaptacja serialu animowanego wyprodukowana przez studio Graphinica została wyprodukowana przez Netflix w 2021 r., a drugi sezon zostanie wydany w styczniu 2023 r. W tym artykule porozmawiamy o jednym zestawie dwóch postaci z serialu, postaciach, które spotkały się ze sobą drugi w pierwszej rundzie turnieju Ragnarok – Thor po stronie Bogów i Lü Bu po stronie ludzi. W tym artykule przeanalizujemy tę walkę i powiemy, kto wygrał i czy zwycięzca jest rzeczywiście silniejszy.

Walka pierwszej rundy pomiędzy Thorem a Lü Bu zakończyła się zwycięstwem Thora po 16 minutach i 28 sekundach. Był to pierwszy mecz z serii i zgodnie z oczekiwaniami Thor wygrał. To było epickie starcie między dwoma prawdziwymi wojownikami, ale technika Przebudzonego Młota Piorunów Thora wystarczyła, by dać Bogom zasłużoną przewagę w tym starciu, ponieważ Thor jest rzeczywiście silniejszy niż Lu Bu.

Ten artykuł zostanie podzielony na dwie części. Najpierw przedstawimy przegląd bitwy między Thorem i Lü Bu, a po drugie powiemy ci, czy Thor jest naprawdę silniejszy, porównując ich moce i umiejętności. Postacie są dość intrygujące i jest o czym mówić, ale oprócz krótkiego wprowadzenia skupimy się wyłącznie na tym, jak potężni są.

Walka pomiędzy Thorem i Lü Bu

Lü Bu przybył na arenę Walhalli całkowicie owinięty bandażami, jadąc na swoim koniu „Czerwonym Zającem” i został przedstawiony przez Heimdalla jako pierwszy wojownik walczący o ludzkość w obliczu boga Thora. Gdy Lü Bu wejdzie na arenę walki, zerwie bandaże, które go owinęły, aby zejść z wierzchowca Czerwonego Zająca. Po rozpoczęciu walki zarówno Lü Bu, jak i Thor na chwilę opuszczają broń i zaczynają iść razem. do siebie, gdy są wystarczająco blisko, Lü Bu jest pierwszym, który zadaje pierwszy cios, ale Thor z łatwością blokuje atak i odrzuca Lü Bu pchnięciem młota. Wtedy bóg przystąpiłby do ataku, ale ku jego zaskoczeniu, jego cios również zostałby zablokowany.

Kiedy ponownie zderzają się ze sobą bronią, obaj się uśmiechają, ponieważ przeciwnik przed nimi był pierwszym od dłuższego czasu, który był w stanie przetrwać swój pierwszy atak. Następnie Thor przyjmuje postawę bojową i zaczyna generować energię elektryczną ze swoich rąk do Mjölnira. Gdy młot jest w pełni nasycony elektrycznością, bóg przystępuje do wykonania potężnego ataku, który powoduje wielkie uderzenie, ale ku jego zaskoczeniu Lü Bu udaje się uciec bez szwanku. Widząc, jak potężny jest Thor, wojownik uśmiecha się ze szczęścia i zaczyna go ranić, przecinając mu klatkę piersiową. Zarówno człowiek, jak i bóg byli bardzo szczęśliwi, że walczą z kimś naprawdę silnym, więc nie tracąc więcej czasu wznowili walkę.

Po wymianie ataków broń Lü Bu zaczyna świecić, ponieważ jego specjalna zdolność została aktywowana, udało się zniszczyć Járngreipr Thora, powodując, że ten ostatni na chwilę uwolnił swojego Mjölnira, widząc to, bogowie są zaskoczeni, że człowiek był w stanie zniszczyć boski przedmiot. Ze swojej strony Lü Bu nadal atakuje Thora i udaje mu się przeciąć mu ramię, ale w tym momencie zarówno on, jak i Thor zdają sobie sprawę, że coś się dzieje z Mjölnirem. Odwracając się, aby zobaczyć, co się dzieje, bóg zdaje sobie sprawę, że młot „budzi się”, zaraz potem zdejmuje drugą rękawicę Járngreipr i postanawia wziąć Mjölnira gołymi rękami.

Gdy Thor ponownie podnosi broń, prosi Lü Bu, aby nie umierał w tym momencie, słysząc to, Lü Bu jest podekscytowany, ale zanim może cokolwiek zrobić, Thor rzuca w niego młotem, pomimo uniku, doznaje lekkich oparzeń z powodu ciepła wytwarzanego przez elektryczność otaczającą Mjölnira, Lü Bu pędzi i zaczyna biec w kierunku Thora, ale zanim będzie mógł spróbować czegokolwiek, zdaje sobie sprawę, że młot wraca w kierunku boga, więc ponownie musi unikać Mjölnira; Po ponownym uniknięciu młota, Lü Bu zbliża się na wystarczającą odległość, aby móc zaatakować Thora, ale ten ostatni otrzymałby to dzięki swojej technice Młota Thora Geirröðra.

Pomimo faktu, że Lü Bu był w stanie go zablokować, skończyło się na roztrzaskaniu kości stóp w wyniku uderzenia. Lü Bu pada na kolana, nie mogąc się ruszyć, ale gdy Thor miał go wykończyć, Czerwony Zając ucieka ze stajni i wkracza na arenę Walhalli, widząc, jak armia Lü Bu i publiczność ludzkości zaczynają kibicować wojownikowi kontynuować walkę. Używając swojego Sky Piercera, Lü Bu udaje się wstać i wsiąść na grzbiet konia, na co Thor może tylko śmiać się ze szczęścia, widząc, że jego przeciwnik jeszcze się nie poddał, gdy Lü Bu jest na szczycie Czerwonego Zająca, zaczyna szybko jeździć wobec Thora, który widząc, że jego rywal zaatakuje go z całej siły, postanowił zareagować w ten sam sposób.

Obaj atakują się swoimi najlepszymi technikami, odpowiednio Młotem Thora Geirröðra i Pożeraczem Niebios. Wpływ tych technik wytwarza wielki błysk, który na krótko oślepia widzów, ale zwycięzcą tego starcia okazuje się Thor, którego atak był tak potężny, że kończy się oderwaniem ręki i nogi Lü Bu, a także zniszczeniem Sky Piercer; broń, w którą stał się Randgríðr, widząc to, Lü Bu zaczyna odrywać zniekształcone ramię, które wciąż wisiało na jego ustach.

Podnosząc wzrok ku niebu, zaczyna się uśmiechać, po czym ponownie jedzie na przeciwnika. Idąc w kierunku Thora, Lü Bu wciąż się uśmiechał; doświadczając uczucia prawdziwego szczęścia, że ​​znalazł godnego rywala, widząc tego Thora, uśmiecha się lekko i swoim Mjölnirem przystępuje do zakończenia życia Lü Bu, odcinając mu głowę jednym ciosem, zdobywając tym pierwsze zwycięstwo Ragnaröka dla bogów .

Porównanie mocy i umiejętności Thora i Lü Bu

Dzięki swojej niesamowitej sile fizycznej, Thor jest w stanie trzymać swój młot Mjölnir w jednej ręce i z łatwością nim manipulować. Wspomniano również, że Thor był w stanie samodzielnie zabić węża Jörmungandra i że był w stanie stawić czoła i całkowicie zniszczyć armię 66 Jötnar samodzielnie i bez żadnej pomocy.

Z drugiej strony Lü Bu był niewiarygodnie silny i z łatwością mógł pokonać dużego wilka. Rozwijając się jako wojownik, był w stanie zniszczyć całe armie, a swoim najsilniejszym atakiem rozproszyć chmury z nieba. Udowodnił podczas bitwy pod Ragnarök, że ma siłę dorównującą Thorowi, odbijając niektóre ciosy boga, a nawet kilka razy go odrzucając.

Ze wszystkiego, co widzieliśmy i czytaliśmy, Thor jest rzeczywiście silniejszy niż Lü Bu. Lü Bu jest utalentowanym i doświadczonym wojownikiem, ale w porównaniu z surową siłą i boską mocą Thora po prostu nie dorównuje nordyckiemu bóstwu i dlatego przegrał walkę.

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?