Skip to content
TV

The Waltons: Kto grał Johna-Boya?

13 de maj de 2023
l intro 1683907486

Telewizja

John-Boy w niebieskiej koszuli

Fani klasycznych dramatów historycznych najprawdopodobniej znają długo emitowany przez CBS „The Waltons”, który trwał od 1972 do 1981 roku i oba wyrosły z filmu i zrodziły kilka po jego anulowaniu. Przez dziesięciolecia po jego zakończeniu i pół tuzina filmów telewizyjnych, które nastąpiły później, obsada „The Waltons” poszła własnymi drogami, ale dziewięć sezonów, które ich bohaterowie spędzili razem w fikcyjnej Górze Waltona w latach 30. a fakt, że The CW wskrzesił serię w ostatnich latach dzięki filmom tematycznym, takim jak Święto Dziękczynienia Waltonów, sprawia, że ​​współcześni widzowie również mają szansę rozwodzić się nad nostalgią.

W „The Waltons” jest wiele sympatycznych postaci, ale nie można zaprzeczyć, że jedna konkretna osoba stoi w samym centrum. Młody John-Boy Walton jest najstarszym synem rodziny z aspiracjami literackimi, a narracja jego starszej wersji jest instrumentalnym narzędziem do opowiadania historii. Będąc tak centralną postacią w tak popularnym serialu, John-Boy jest oczywiście twarzą, którą nawet zwykli widzowie „The Waltons” doskonale znają… ale kim jest aktor grający popularną postać?

Richard Thomas to znacznie więcej niż John-Boy

Richard Thomas był już doświadczonym aktorem, kiedy dołączył do „The Waltons”, od połowy lat pięćdziesiątych jako aktor dziecięcy. Z pewnością nie zatrzymał się również w swoich dorosłych latach. W rzeczywistości mogłeś go widzieć w niektórych całkiem znanych rolach, niekoniecznie nawet go rozpoznając. Weźmy pod uwagę miniserial ABC „It” z 1990 roku, ten z Timem Currym jako klaunem Pennywise. Tutaj możesz zobaczyć, jak Thomas gra lidera Klubu Frajerów, Billa Denborougha, jako dorosłego — odpowiednia rola, ponieważ zarówno Bill, jak i John-Boy są pisarzami, chociaż same postacie są zupełnie inne. Mówiąc o innych, co powiesz na jego rolę jako zdecydowanie nieprzyjemnego Nathana Davisa w „Ozark”, a może jego rolę jako bigshota FBI Franka Gaada w „Amerykanach”?

Z dziesięcioleciami w biznesie i ponad 120 zasługami aktorskimi na jego nazwisko, nie sposób wymienić tutaj wszystkich znaczących ról Thomasa. Mimo to oddany fan „The Waltons” powinien zawsze rozglądać się za ciężko pracującym aktorem, który może pojawić się na ekranie w najmniej oczekiwanym momencie — czy to w krótkiej, powtarzającej się roli Sanforda Bensingera w „Billions”, czy też szybka gościnna wizyta w „Chicago PD” lub „Law & Order”.

Czy ten post był pomocny?