Skip to content
TV

The Walking Dead: World Beyond Season 2 Odcinek 6 Wyjaśnienie zakończenia

8 de listopad de 2021
l intro 1636303916

W zeszłym tygodniu w „The Walking Dead: World Beyond” napięcie wzrosło, gdy Iris (Aliyah Royale) próbowała zrealizować swój plan, aby wyciągnąć Hope (Alexa Mansour) i Leo (Joe Holt) z bazy badawczej Wojskowej Republiki Obywatelskiej. Odcinek zakończył się zatrzymaniem Silasa (Hal Cumpston), ich kierowcy, który uciekał, i wyglądało na to, że wszystko pójdzie na poważnie. Jednak na początku „Kim jesteś?” dowiadujemy się, że sprawy są jeszcze bardziej skomplikowane, niż się początkowo wydawało.

Po przejrzeniu zakodowanych dzienników, które Huck/Jennifer (Annet Mahendru) dała Leo pod koniec poprzedniego odcinka, załoga Campus Colony postanawia zrezygnować z próby ucieczki, nawet nie zdając sobie sprawy, że została udaremniona. Dzienniki ujawniają, że w rzeczywistości było to „wydarzenie chemiczne na dużą skalę”, które zabiło wszystkich w Omaha i że kolumna pustych pojemników była tylko kozłem ofiarnym. Doprowadzają również Leo do ponurej świadomości, gdy przypomina sobie, że kiedyś widział papiery z dokładnie tym samym logo w kształcie litery V, które były w posiadaniu jego dziewczyny, dr Lyli Belshaw (Natalie Gold).

Grupa opracowuje nowy plan, aby spróbować dotrzeć do sedna tego, czym dokładnie jest CRM i kto w ośrodku badawczym jest zaangażowany. To wysyła przyjaciół, którzy stali się wrogami, Hucka i Felixa (Nico Tortorella) na wspólną misję zbadania laboratorium doktora Belshawa. Ta misja rozpoznawcza komplikuje się jeszcze bardziej przez przybycie starego przyjaciela Hucka, którego fani „The Walking Dead” również rozpoznają: Jadis (Pollyanna McIntosh).

Oto, co wydarzyło się w tym bardzo odkrywczym odcinku „The Walking Dead: World Beyond”.

Jadis spotyka się ze starym przyjacielem

Po tym, jak przedstawiliśmy się na scenie post-kredytów z zeszłego tygodnia, w końcu możemy spędzić trochę czasu z Jadis.

Podczas kilku rozmów z Jennifer przez cały odcinek, Jadis (imię, które przyznaje po upadku cywilizacji) przedstawia nam ważną historię. Mówi Jennifer, że po utworzeniu, a następnie utracie własnej społeczności (Scavengers), została wpuszczona do Republiki Obywatelskiej po tym, jak dała im coś „bardzo cennego”, co możemy założyć, że jest Rick Grimes (Andrew Lincoln). Jennifer trenowała i mentorowała Jadis po tym, jak wstąpiła do wojska, dzięki czemu oboje zostali przyjaciółmi. Jednak, podobnie jak jej przyjaciółka, Jadis jest biegła w sztuce oszustwa.

To ważny kontekst, o którym należy pamiętać, ponieważ Jadis nie jest w ośrodku badawczym CRM podczas rozmowy społecznościowej. Jest tam w ramach oficjalnego śledztwa. Nie wyjaśni jednak, czy Jennifer jest osobą, którą prowadzi śledztwo. Jadis utrzymuje przyjazne interakcje, ale często robi aluzje do chęci pomocy Jennifer w udowodnieniu, że nadal jest lojalistką CRM. „Teatr, który pomaga przetrwać, trudno odpuścić” – przyznaje Jadis z własnego doświadczenia.

Pod koniec odcinka ani widz, ani Jennifer nie wiedzą, gdzie stoi Jadis. Chociaż twierdzi, że jest lojalistką CRM, Jennifer wielokrotnie wskazuje, że Jadis jest ostatecznie „ambitnym ocalałym”. Jeśli Jadis jest zajęty CRM, może to oznaczać duże kłopoty dla Jennifer, która dopuściła się wielu aktów zdrady. Ale jeśli „Śledczy Jadis CRM” jest tylko kolejną postacią w jej teatrze przetrwania, dynamika może okazać się bardziej złożona.

Dr Belshaw pokazuje jej prawdziwe oblicze

W tym odcinku dowiadujemy się dwóch kluczowych szczegółów dotyczących przeszłości dr Belshawa. Pierwszym z nich jest fakt, że pracowała w przemyśle farmaceutycznym, w tym wykonywała testy laboratoryjne na żywych zwierzętach. Po drugie, miała męża i córkę, którzy zmarli wcześnie po upadku cywilizacji. Ze łzami w oczach mówi Leo, że po ich śmierci eksperymentowała na ich ożywionych zwłokach w nadziei na ich wyleczenie. Obie te anegdoty ujawniają, że za ciepłą osobowością dr Belshawa kryje się raczej zimny i wyrachowany naukowy umysł.

Podczas napiętej pierwszej kolacji między dr Belshawem i Bennettami, Iris denerwuje przyznanie się dr Belshaw, że brała udział w eksperymentach na żywych zwierzętach. „Myślę, że ostatecznie sprowadza się to do tego, ile własnego człowieczeństwa… jesteś gotów poświęcić w służbie większego dobra” – mówi w jej obronie dr Belshaw. Jeśli brzmi to znajomo, to dlatego, że Elizabeth powiedziała Hope prawie dokładnie to samo podczas premiery drugiego sezonu, wyjaśniając, dlaczego CRM robi to, co robi.

To wszystko zdaje się potwierdzać, że dr Belshaw nie jest typem Nadziei, który jest krytyczny wobec CRM, ale zdaje sobie sprawę, że w organizacji są ludzie, którzy wykonują dobrą pracę. Jest raczej jak Elżbieta, która postrzega sam CRM jako coś, co ułatwia dobrą pracę i postrzega szkody uboczne potrzebne do utrzymania silnej armii – w tym przypadku ponad 100 000 zabitych Omahijczyków – jako niefortunne poświęcenie, które musi być stworzone dla większego dobra.

Nadal jest wiele rzeczy, których nie wiemy o tym, jak dr Belshaw wpisuje się w rozwijający się spisek, ale teraz jasne jest, że nie jest kimś, komu załoga Campus Colony powinna ufać.

Iris i Hope są w sprzeczności

Po tym, jak podczas kolacji Iris zadziera z dr. Belshawem, Hope odciąga ją na bok, a siostry toczą kolejną napiętą dyskusję, która ilustruje, jak bardzo się podzieliły, jeśli chodzi o ich poglądy na temat CRM. Hope powtarza swoje przekonanie, że nie mogą pominąć wszystkiego, co jest robione w zakładzie, ponieważ wiele z tego może przynieść światu prawdziwe dobro. Ale Iris nic z tego nie ma.

„Zabiłam jednego z nich… żołnierza” – wyznaje Iris. „Zrobiłem to, ponieważ był wrogiem. I zrobiłbym to ponownie, ponieważ tacy są”.

W tej scenie jest wielka ironia, która wydaje się być zagubiona w Iris. Chwilę po upomnieniu dr Belshaw za jej przekonanie, że czasami musimy poświęcić nasze człowieczeństwo dla większego dobra, Iris z dumą wyznaje, że ona również jest gotowa zabijać dla jej sprawy. Jest tak oddana, że ​​wcześniej w odcinku, kiedy miała za zadanie wysłać grupie oczekującej na Perimeter notatkę wyjaśniającą, że opóźniają plan, zamiast tego zostawiła zaszyfrowaną wiadomość ujawniającą jej zamiar dowiedzenia się, co CRM zrobił, a następnie „spalić to miejsce doszczętnie”.

Problem z kolei Iris nie polega na tym, że nie ma uzasadnienia dla jej brutalnych działań. CRM zmasakrował jej przyjaciół i bawił się życiem jej rodziny. Ale gdyby się zatrzymała i naprawdę się nad tym zastanowiła, zdałaby sobie sprawę, że ma więcej wspólnego z doktorem Belshawem i CRM, niż sądzi.

Huck i Felix ponownie się łączą

Z całą animozją, która uformowała się między nimi od czasu odkrycia podwójnego życia Hucka/Jennifer, może być trudno pamiętać, że kiedy zaczynało się „The Walking Dead: World Beyond”, Huck i Felix byli dość ciasni. Posmakujemy tej dynamiki ponownie w tym odcinku, gdy pracują razem nad zbadaniem pozornie nieszkodliwego podziemnego obiektu, który dzięki hakerskiej pracy Hucka odkryli, że dr Belshaw regularnie odwiedzał.

Kiedy udają się do placówki, Huck opowiada Felixowi nieco więcej o jej prawdziwej historii, w tym dokładnie, co zrobiła, aby otrzymać tajne zadanie w pierwszej kolejności. Dennis (Maximilian Osinski) prowadził trening, który zwariował, co doprowadziło do podjęcia szybkiej decyzji, w wyniku której kilka osób zostało rannych. Chociaż Huck wierzył, że jego osąd był słuszny, wiedziała również, że pił w tym czasie, co i tak wpędziłoby go w poważne kłopoty. Próbowała go ukryć, mówiąc, że to ona wykonała telefon, a następnie majstrowała przy dowodach, aby ukryć swoje kłamstwo. Kiedy została odkryta, została wysłana do Omaha, aby naprawić swój błąd w ocenie.

Duet rozdziela się, a Huck wyrusza sabotować generatory, aby Felix mógł włamać się do elektronicznie zamkniętych drzwi placówki. Wewnątrz dokonuje zaskakującego odkrycia. Jest pełen nie tylko pustych w chłodni, które mają dowody na eksperymenty, ale także probówek z tym samym symbolem V z gazet Omaha, a także ogromnego magazynu pełnego kanistrów z gazem z tymi samymi oznaczeniami. Felix zauważa, że ​​CRM wciąż zawiera ogromną ilość substancji, której użyli do wyeliminowania populacji Omaha. To nasuwa pytanie: na kim zamierzają go używać w następnej kolejności?

Odcinek kończy się szokującą śmiercią

Podczas gdy inni pracowali za liniami wroga, Elton (Nicolas Cantu) i reszta załogi na obwodzie czekali. Otrzymują notatkę Iris, gdy ciężarówka z zaopatrzeniem CRM przejeżdża przez miasto, a reakcja na brutalny list jest zdecydowanie mieszana. Chociaż Perimeter żyje pod kontrolą CRM, nie wszyscy w radzie kierowniczej są podekscytowani ideą wojny totalnej.

Jak na ironię, to przewodnicząca rady liderów, Indira (Anna Khaja), najmocniej popiera Iris i innych. Jak Elton ujawnia Willowi (Jelani Alladin), Indira ma wiele do stracenia, jeśli Iris dosłownie spali obiekt na ziemię. Oznaczałoby to koniec dostaw leków na nerki dla Indiry i najprawdopodobniej jej śmierć. Podczas gdy Indira nie wydaje się tym zaniepokojona (przynajmniej nie to, co widzimy), Elton z pewnością jest, a jego niechęć do zniszczenia CRM może okazać się kolejną przeszkodą na drodze Iris.

A to nie jedyna potencjalna przeszkoda. Podczas próby włamania się do obiektu, aby nawiązać kontakt z innymi, Will i Dev (Abubakr Ali) zostają złapani przez grupę strażników, a Dev zostaje zastrzelony. Sam Dev nie był najbardziej dynamiczną postacią w serii, ale teraz, gdy jesteśmy już mocno w drugiej połowie sezonu, stawka jest wysoka, a motywacje każdej frakcji są złożone i powiązane. Nawet jeśli Will nadal jest w stanie dostać się do obiektu, nie wiadomo, jaki rodzaj reakcji łańcuchowej spowoduje śmierć Deva przez resztę sezonu.

Czy ten post był pomocny?