Skip to content
TV

The Walking Dead: World Beyond Season 2 Odcinek 3 Wyjaśnienie zakończenia

18 de październik de 2021
l intro 1634526165

Zawiera spoilery do odcinka „The Walking Dead: World Beyond” „Exit Wounds”

Załoga Campus Colony powoli wraca do siebie. Po tym, jak w zeszłym tygodniu odcinek „The Walking Dead: World Beyond” przywrócił Silasa (Hal Cumpston) na nasze ekrany, w tym tygodniu „Exit Wounds” dał Eltonowi (Nicolas Cantu) debiut w drugim sezonie. I na dokładkę przyprowadził ze sobą nastoletniego oszusta Percy’ego (Ted Sutherland). Odcinek drażnił również znaczące spotkanie wielu głównych bohaterów serialu, ale taki, który może okazać się dość burzliwy.

Na początku odcinka Elton i Percy walczą o samodzielne życie w dziczy, gdy spotykają dwóch dobrze zaopatrzonych młodych ludzi rozbijających obóz na polanie. Elton chce podejść do nich ze szczerymi intencjami i poprosić o trochę ich jedzenia. Z drugiej strony Percy chce wykorzystać sztuczki swojego zawodu, czyli oszustwa i intrygi, aby ukraść zapasy. Para spotyka się gdzieś pośrodku, co nie pasuje do ich nowych przyjaciół.

W bardziej cywilizowanej części stanu Hope osiedla się w swoim nowym życiu w bazie badawczej Wojskowej Republiki Obywatelskiej. Może trochę za wygodnie. Po tym, jak Hope dowiedziała się więcej o cudownych badaniach swojego ojca nad tym, jak powstrzymać rozprzestrzenianie się spacerowiczów, czyli pustych, wydaje się, że nabrała sprzecznych uczuć na temat samego CRM. Nadal są organizacją, która sprawiła jej i jej bliskim ogromną ilość osobistego smutku. Ale praca, którą wykonują, jest dość niezwykła. Jak pogodzi te dwie myśli i, co ważniejsze, jak wyjaśni je Iris (Aliyah Royale)?

Elton i Percy docierają na perymetr

Po tym, jak para młodych ludzi – o których później dowiadujemy się, że nazywają się Asha (Madelyn Kientz) i Dev (Abubakr Ali) – przyłapuje Percy’ego na próbie kradzieży ich zapasów, ścigają go i Eltona do lasu. Zbliża się paczka pustych pojemników i daje Eltonowi i Percy’emu szansę na zgubienie prześladowców. Jednak ich ucieczka jest krótkotrwała. Natykają się na polanę, na której ziemię tworzą puste przestrzenie, które zaczynają się budzić, otrząsać się z porastającego ich mchu i atakować.

Asha i Dev ruszają, by uratować Eltona i Percy’ego, po czym wrzucają ich do wózka i ciągną obok kilku bardzo niepokojących znaków ostrzegających, że wchodzą do toksycznego obszaru. To wszystko jest jednak podstępem, ponieważ Elton i Percy są faktycznie sprowadzani do … Perimeter. Okazuje się, że Asha i Dev są dziećmi Indiry (Anna Khaja). Co więcej, seria znaków ostrzegawczych jest tylko sposobem odstraszania przez społeczność potencjalnych intruzów, a dziwny rytuał zastępowania pustych oczu kwiatami, w których widzimy udział Ashy i Deva na początku odcinka, jest odrobiną nieszkodliwego spirytualizmu (wierzą puste są w rzeczywistości naczyniami i zabicie ich „pomaga [their] soul move on”), a nie alarmujący rytuał w stylu Szeptacza.

W rzeczywistości cały spisek Eltona i Percy’ego na początku tego odcinka był niczym innym jak zabawnym sposobem na sprowadzenie pary na Perymetr, aby mogli ponownie połączyć się z Iris. To, że dowiadujemy się nieco więcej o kolonii artystów, która stała się obozem przetrwania / kolonią artystów, jest wisienką na torcie. Być może między Eltonem a Ashą wisi jakaś szczenięca miłość, co z pewnością dodałoby więcej intrygi do dynamiki na Perimeter.

Iris zyskuje nowego rekruta

Mówiąc o potencjalnym romansie, przybycie Percy’ego na Perimeter daje mu szansę na ponowne rozpalenie flirtu, który zaczął się między nim a Iris w zeszłym sezonie.

Iris ma szeroki uśmiech na twarzy, kiedy oczyszcza ranę postrzałową, którą Percy ma na ramieniu dzięki uprzejmości Hucka/Jennifer (Annet Mahendru). Podczas gdy oni rozmawiają, zauważa: „Wydajesz się inny”. To wnikliwa obserwacja. Chociaż Percy nie znał Iris od dawna, ona – być może bardziej niż jakakolwiek inna postać – przeszła znaczącą przemianę w krótkim czasie. Iris 2.0 jest luźniejszy i bardziej pewny siebie organicznie. Jednak nadal jest tak samo zdeterminowana i wciąż jest kimś, kto lubi mieć swoje kaczki z rzędu.

Ich rozmowa naturalnie przenosi się na wydarzenia, które miały miejsce w zeszłym sezonie. Zrozumiałe jest, że Percy wciąż jest zawieszony na fakcie, że Huck zamordował swojego wuja, wrobił Silasa w zbrodnię i próbował również zabić Percy’ego. Iris chwyta się wrogości, którą widzi w nim narastającą. „Po prostu zabierają” – mówi. „Mój tato, Hope, Silas… ale ty i Elton znaleźliście nas. To druga szansa. Musimy tylko sprawić, żeby to się liczyło”.

Jeśli Iris naprawdę chce iść na wojnę z CRM, będzie potrzebować do tego armii, aw Percy ma lojalnego żołnierza. Mimo że wciąż może być daleko od zdobycia drugiej szansy, o której mówi, już poczyniła duże postępy w realizacji tego celu w sezonie 2.

Życie osobiste Hucka znalazło się w centrum uwagi

W „Exit Wounds” Huck/Jennifer ponownie spotykają się z Dennisem (Maximilian Osinski), kierownikiem pustego obiektu zagłady, którego spotkaliśmy w „Foothold”. Wydaje się, że oboje byli małżeństwem (Dennis można zobaczyć bawiącego się obrączką), ale zostali rozdzieleni po jakimś katastrofalnym błędzie ze strony Dennisa. Dokładnie to, co się stało, nie zostało wyjaśnione, ale było to coś tak złego, że Dennis został odsunięty od aktywnego dyżuru CRM i sprawił, że Jennifer poczuła, że ​​nie ma wyboru, jak tylko przyjąć tajne zadanie w Campus Colony.

„Wyjechałam z powodu tego, co zrobiłeś, żeby spróbować z tego wrócić”, mówi Dennisowi podczas jednej z ich rozmów. „Kiedy mnie nie było, też musiałem zrobić kilka rzeczy. Niektórych rzeczy nienawidziłem robić. Ale ponieważ odszedłem, żyje pięć osób, które byłyby martwe”.

Dalej mówi, że na razie nie może znaleźć sposobu na pogodzenie tego, co zrobił, z konsekwencjami (dobrymi lub złymi), więc uważa, że ​​najlepiej, żeby zerwali. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Jennifer/Huck jest tak enigmatyczną postacią, jest to, że jej lojalność jest często podzielona. Jest wierna CRM i swojej matce, ale wyraźnie ma też moralny kompas, który czasami prowadzi ją do nieposłuszeństwa wobec rozkazów, które jej zdaniem nie są sprawiedliwe. Dowiedzieliśmy się tego w zeszłym sezonie, kiedy retrospekcja ujawniła, że ​​zabiła swój oddział Marines, aby zapobiec zamordowaniu grupy cywilów. I pokazała to w tym sezonie, kiedy pomogła ukryć Iris i Felix na Perimeter.

W przypadku Dennisa jasne jest, że jest jakaś część niej, która go kocha, ale w tym momencie jej życia nie można jej skompromitować, pozwalając tym uczuciom przejąć kontrolę.

Nadzieja jest skonfliktowana teraz, gdy mieszka w obiekcie CRM

Nadzieja pojawia się również jako postać, która może mieć podzieloną lojalność. Odcinek z tego tygodnia po raz kolejny pokazuje, jak wpasowuje się w rytm życia w ośrodku badawczym CRM. Dla Hope jest to głęboko niepokojące, biorąc pod uwagę, jak bardzo gardzi organizacją z zasady.

Po pochwale za jej nieszablonowe myślenie na zajęciach z chemii i otrzymaniu zaproszenia od Masona (Will Meyers) do przyłączenia się do studenckiego miksera, Hope wydaje się nieco tracić czujność. Początkowo odrzuca zaproszenie, ale potem pojawia się, gdzie spotyka swoich rówieśników, dowiaduje się więcej o tym, jak działa sama Republika Obywatelska, a nawet bierze udział w grze Jenga.

Ale sumienie Hope nie jest czyste. W całym odcinku ma przebłyski scen z zeszłego sezonu, w szczególności te z ekipy Campus Colony, która zmaga się z podróżą po kraju. Zaczyna czuć się winna, że ​​czuje się komfortowo w ośrodku badawczym CRM. Chociaż zaczęła dostrzegać, że część prac tam wykonywanych jest naprawdę niezwykła, nie może też zapomnieć, przez co CRM przeszedł jej przyjaciół i rodzinę.

Odcinek kończy się tym, że Hope zmusza Hucka, by zabrał ją na Perymetr, aby zobaczyć Iris i innych. Po trzech odcinkach to spotkanie z pewnością będzie intensywne. Podczas gdy Hope rozwija sprzeczne uczucia dotyczące CRM, Iris coraz bardziej się wobec niego radykalizuje. Nie wspominając już o tym, że Iris odkryła, że ​​CRM stał za zniszczeniem Campus Colony, czego Hope nie ma. Dodaj do tego fakt, że Percy’ego chce się zemścić na Hucku, a masz przepis na wybuchowy następny odcinek.

Czy ten post był pomocny?