Skip to content
TV

The Simpsons sezon 34 ma cały odcinek do parodiowania tego klasycznego filmu Stephena Kinga

21 de sierpień de 2022
l intro 1660974002

Homer Simpson w parodii serialu Lśnienie

Przez ponad trzy dekady na antenie uwielbiany animowany sitcom „Simpsonowie” stał się znany z parodiowania materiałów z całej popkultury. Serial często wyśmiewa popularne filmy, programy telewizyjne i postacie – czasami nawet przedstawiające satyryczne wersje prawdziwych celebrytów.

Niektóre z najbardziej znanych odcinków parodii serialu to „Bart The Murderer” z sezonu 3, który bezpośrednio parodiuje scenę z „Ojca chrzestnego: Część II” i przedstawia fanom bossa mafii o imieniu Gruby Tony (głos Joe Mantegna) oraz Odcinek 9 sezonu „Das Bus”, parodia „Lord of the Flies” z udziałem grupy uczniów szkoły podstawowej Springfield. Program często parodiuje popularne horrory w ramach długiej serii odcinków antologii o tematyce Halloween, znanych jako „Treehouse of Horror” – w tym kilka fragmentów, które parodiują twórczość uznanego pisarza Stephena Kinga.

Rzeczywiście, nowy raport dotyczący 34. sezonu „Simpsonów” wskazuje, że serial będzie eksplorował jedną z najbardziej kultowych książek Kinga w nadchodzącym odcinku specjalnym „Domek grozy na drzewie”, choć tym razem jako pełny odcinek, a nie tylko segment.

Sezon 34 będzie zawierał pełny odcinek, który jest parodią It . Stephena Kinga

Podczas wywiadu dla Deadline, współtwórca serialu „Simpsonowie”, Matt Selman, ujawnił, że sezon 34 będzie zawierał dwa odcinki „Domek grozy na drzewie”, z których jeden będzie pełnym odcinkiem parodiującym jedną z klasycznych powieści Stephena Kinga. „Pełny odcinek jest parodią „To” Stephena Kinga, z Krusty jako Pennywise, przygotuj się na to – wyjaśnił Selman. Świadomość, że ta szczególna parodia dostanie cały dedykowany odcinek, jest z pewnością ekscytującą wiadomością, podobnie jak ujawnienie, że niesławny klaun Krusty (Dan Castellaneta) będzie grał demoniczną istotę znaną jako Pennywise.

Jak wcześniej wspomniano, nie będzie to pierwszy raz, kiedy „Simpsonowie” odwołują się do pracy Kinga. „Treehouse of Horror V” z sezonu 6 zawierał parodię „Lśnienia” – choć była to bezpośrednia parodia filmu Stanleya Kubricka, którego sam King nie jest fanem – a „The Blunder Years” z sezonu 13 bezpośrednio sfałszował „Ciało”, najbardziej znany ze swojej filmowej adaptacji „Stand By Me”. Nie ma wątpliwości, że „To” do dziś pozostaje jedną z najbardziej kultowych powieści Kinga wszechczasów i jako takie jest całkowicie zrozumiałe, dlaczego Selman jest tak podekscytowany możliwością parodiowania tej historii poprzez w pełni dopracowany odcinek.

Czy ten post był pomocny?