Skip to content

The Saga of Tanya the Evil Obejrzyj zamówienie: seriale i filmy anime

4 de kwiecień de 2023
TAnya

Saga o Tanyi Złej to japońska seria lekkich powieści napisana przez Carlo Zena i zilustrowana przez Shinobu Shinotsuki. Ukazuje się od października 2013 roku i obecnie dostępnych jest 12 tomów. Seria została zaadaptowana do mangi autorstwa Chika Tōjō, której publikacja rozpoczęła się w magazynie Monthly Comp Ace Kadokawa Shoten 26 kwietnia 2016 r. Adaptacja serialu telewizyjnego anime studia NuT wyemitowana między 6 stycznia a 31 marca 2017 r.

Film anime będący kontynuacją serialu telewizyjnego został wydany 8 lutego 2019 roku w Japonii. Drugi sezon został ogłoszony 19 czerwca 2021 roku, ale od tego czasu nie ujawniono żadnych informacji z nim związanych. Podczas gdy czekamy na więcej odcinków i sezonów The Saga of Tanya the Evil, postanowiliśmy przedstawić ci pełną i szczegółową kolejność oglądania serialu, abyś wiedział, jak sobie z tym poradzić.

Uwaga redaktora: Ten post jest regularnie aktualizowany, aby zawierał najnowsze odcinki i odzwierciedlał wszystkie zmiany wprowadzone w oficjalnej kolejności oglądania

Saga o Tanyi Złej kolejność oglądania według daty premiery

W tej sekcji przedstawimy przegląd Saga o Tanyi Złej działa we właściwej kolejności wydania:

  1. Saga o Tanyi ZłejSezon 1 (anime, 2017)
  2. Saga o Tanyi Złej: Film (film, 2019)
  3. Saga o Tanyi ZłejSezon 2 (anime, TBC)

W kolejnej części tego artykułu podpowiemy, jak chronologicznie oglądać serial.

POWIĄZANY:

30 najlepszych mang Isekai, które musisz przeczytać w 2023 roku

Ile Saga o Tanyi Złej są sezony i odcinki?

W chwili pisania tego artykułu, Saga o Tanyi Złej składa się z jednego 12-odcinkowego sezonu anime, odcinka specjalnego będącego częścią pierwszego sezonu oraz kontynuacji filmu anime. Drugi sezon został ogłoszony w 2021 roku, ale nie wiadomo, kiedy miałby mieć premierę. Więc, Saga o Tanyi Złej ma jeden sezon, 13 odcinków i powiązany film anime od kwietnia 2023 r.

W jakiej kolejności oglądać Saga o Tanyi Złej?

Saga o Tanyi Złej fani będą musieli zacząć od pierwszego sezonu Saga o Tanyi Złej aby rozpocząć historię, przechodząc przez numeryczny postęp odcinka aż do zakończenia sezonu. Następnie mogą przejść do kontynuacji filmu anime i kontynuować drugi sezon anime, gdy już się to stanie.

Saga o Tanyi Złej chronologiczna kolejność oglądania:

Saga o Tanyi Złej Sezon 1 (12 odcinków + 1 specjalny)

W czasie pisania, Saga o Tanyi Złej Sezon 1 dobiegł końca i składa się z 12 odcinków emitowanych między 6 stycznia a 31 marca 2017 r.; specjalny odcinek został wydany 19 czerwca 2021 roku jako część pierwszego sezonu. Poniżej znajduje się lista wszystkich odcinków w Saga o Tanyi Złej Sezon 1 w porządku chronologicznym:

NIE. Tytuł odcinka Oryginalna data emisji
1 „Diabeł znad Renu”
Transkrypcja: „Rain no Akuma” (jap. ラ イ ン の 悪 魔)
6 stycznia 2017 r
2 „Prolog”
Transkrypcja: „Purorōgu” (jap. プ ロ ロ ー グ)
13 stycznia 2017 r
3 „Deus Vult”
Transkrypcja: „Kami ga Sore o Nozomareru” (jap. 神 が そ れ を 望 ま れ る)
20 stycznia 2017 r
4 „Życie w kampusie”
Transkrypcja: „Kyanpasu Raifu” (jap.キャンパス・ライフ)
27 stycznia 2017 r
5 „Mój pierwszy batalion”
Transkrypcja: „Hajimari no daitai” (jap. は じ ま り の 大 隊)
3 lutego 2017 r
6 „Początek szaleństwa”
Transkrypcja: „Kyōki no makuake” (jap. 狂 気 の 幕 開 け)
10 lutego 2017 r
6.5 „Raport wojenny”
Transkrypcja: „Senkyō hōkoku” (jap. 戦況報告)
17 lutego 2017 r
7 „Bitwa nad fiordem”
Transkrypcja: „Fiyorudo no kōbō” (jap. フ ィ ヨ ル ド の 攻 防)
24 lutego 2017 r
8 „Próba ognia”
Transkrypcja: „Hi no Shiren” (jap. 火 の 試 練)
3 marca 2017 r
9 „Przygotowania do natarcia”
Transkrypcja: „Zenshin Junbi” (jap. 前進準備)
10 marca 2017 r
10 „Droga do zwycięstwa”
Transkrypcja: „Shōri e no michi” (jap. 勝 利 へ の 道)
17 marca 2017 r
11 „Opór”
Transkrypcja: „Teikōsha” (jap. 抵抗者)
24 marca 2017 r
12 „Jak wykorzystać zwycięstwo”
Transkrypcja: „Shōri no tsukaikata” (jap. 勝利 の 使 い 方)
31 marca 2017 r
13
(Odcinek specjalny)
„Operacja Pustynny Makaron”
Transkrypcja: „Sabaku no pasuta dai sakusen” (jap. 砂漠 の パ ス タ 大 作 戦)
19 czerwca 2021 r

Saga o Tanyi Złej: Film

Ostatni odcinek serii anime, czyli wydarzenia w nim przedstawione, ma bezpośrednią kontynuację w fabule kontynuacji. Jakiś czas po bitwie film zaczyna się w kościele. Adelheid von Schugel rozmawia z osobą chodzącą do kościoła i mówi jej, że uważa, że ​​Imperium jest w stanie wojny z całym światem, ponieważ boją się tego wszystkie inne kraje. Adelheid von Schugel jest teraz księdzem. W poprzednim starciu sił Wolnej Republiki z 203. batalionem magów powietrza w Afryce, 203. batalion pomógł stronie imperialnej zdobyć znaczącą przewagę taktyczną i całkowicie zniszczył kwaterę główną Wolnej Republiki.

Gdy konflikt dobiega końca, Tanya radośnie ogłasza, że ​​jednostka wróci do domu na reanimację, co wywołuje radość ludzi 203. Dywizji. Niemniej jednak, gdy tylko 203 Dywizja wyląduje w Imperium, Rerugen wysyła ich z awaryjną misją zwiadowczą do granicznej Federacji Rosyjskiej na wschodzie Imperium. 203. dokładnie monitoruje działania żołnierzy Federacji wzdłuż granicy, zwłaszcza gromadzenie zapasów wojskowych.

Jednak 203 Dywizja dowiaduje się z transmisji radiowych z Dowództwa Strategicznego, gdy ma się wycofać, jak Federacja ogłosiła oficjalne wypowiedzenie wojny Imperium. Tanya następnie daje 203. zielone światło do rozpoczęcia ataku, który niszczy cały obóz wroga.

Po głębokim namyśle Tanya proponuje frontalny atak na Moskwę, stolicę Federacji, co całkowicie szokuje Weissa. Tanya jednak rozwiewa jego obawy i zapewnia Go, że obrona przeciwlotnicza Moskwy jest tak słaba, że ​​nawet mały samolot mógłby wylądować na Placu Czerwonym bez bycia zaatakowanym. Tanya kpi z komunizmu, radośnie wyrażając w milczeniu chęć przysporzenia Federacji kłopotów.

Później kwatera główna zatwierdza atak. W międzyczasie chorąży Mary Sioux, powietrzny mag, który wstąpił do armii amerykańskiej, podróżuje do Moskwy pociągiem z innymi międzynarodowymi ochotnikami wojskowymi z 42 Dywizji Lotniczej. Mary pisze list do swojej matki, w którym planuje poinformować ją o swoich doświadczeniach związanych ze szkoleniem rekrutacyjnym i dać jej znać, że wszystko w porządku, ale tęskni za nią.

POWIĄZANY:

20 najlepszych anime o podróżach w czasie, które musisz dzisiaj obejrzeć

Wyjaśnia również, dlaczego stała się częścią 42. Dywizji: aby obalić Imperium, które było odpowiedzialne za śmierć jej ojca, Antona Sioux. Kiedy dowódca Mary, podpułkownik William Drake, przybywa do Moskwy, spotyka jej wuja, który informuje Drake’a o różnych wydarzeniach w Federacji. Drake prowadzi 42. do koszar.

W międzyczasie 203 Dywizja wkroczyła do innej części Moskwy i rozpoczyna się potężny atak. Filmują napaść w celu stworzenia propagandy. Kiedy Loria, pedofilski członek Gabinetu Federacji, słyszy śpiew Tanyi, zakochuje się w niej po uszy. Atak spowodował ofiary wśród 42 osób, które w tym czasie odbywały ćwiczenia. Maria jest wściekła, gdy słucha, jak 203. gra hymn cesarski nad Moskwą.

Pozostali żołnierze 42. Dywizji są zmuszeni walczyć po tym, jak sprzeciwia się instrukcjom Drake’a i odchodzi do 203. Dywizji. 203 ponosi niewielkie straty, podczas gdy 42. ponosi znaczne straty. Tanya ma broń swojego ojca, co doprowadza Mary do furii. Wyzywa Tanyę na pojedynek, ale przegrywa. Jednak olśniewające światło pada na Mary, gdy uderza w ziemię — 203. wkrótce po odwrocie. Maria zostaje odkryta poważnie ranna w kraterze. Jej oczy żółkną, gdy prosi Boga o możliwość zamordowania Tanyi, gdy traci przytomność.

Saga o Tanyi Złej Sezon 2 (?? odcinki)

W chwili pisania tego tekstu drugi sezon Saga o Tanyi Złej został dopiero ogłoszony. Obecnie nie wiadomo, kiedy sezon zostanie wyemitowany, ani ile będzie miał odcinków.

***

To tyle dla kompletu Saga o Tanyi Złej obejrzyj kolejność do tej pory, a sprawy dopiero zaczynają się nagrzewać dla postaci Saga o Tanyi Złej wszechświat. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci być na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi odcinkami, więc wszystko jest gotowe Saga o Tanyi Złej twórcy mają w zanadrzu!

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?