Skip to content
TV

The Mosquito Coast Sezon 2 – Co wiemy do tej pory

20 de październik de 2022
l intro 1666253778

Allie patrzy przed siebie

Po jego opublikowaniu w 1981 roku, autor Paula Theroux „Wybrzeże Moskitów” badał niezadowolenie wielu Amerykanów z ówczesnego konsumpcjonizmu (według The New York Times). Pozytywne recenzje powieści doprowadziły ostatecznie w 1986 roku do filmowej adaptacji tego samego w reżyserii Petera Weira. Harrison Ford, który później nazwał „Wybrzeże Moskitów” swoją najlepszą rolą, zagrał główną rolę Allie Fox, z Helen Mirren i River Phoenix w rolach Margot i Charliego Foxa.

Ponieważ filmy mogą zrobić tylko tyle, aby dostosować wszystkie zawiłości książki, długoletni fani powieści mogą wreszcie liczyć na wierną adaptację, gdy wiosną 2021 roku pojawi się zwiastun serialu „Wybrzeże Moskitów”. opracowany przez Neila Crossa i Toma Bissella i emitowany przez siedem odcinków na AppleTV+. Justin Theroux (bratanek autora powieści) został obsadzony jako Allie, a główną obsadę dopełnili Melissa George (Margot), Logan Polish (Dina Fox) i Gabriel Bateman jako Charlie. Variety poinformowało o odnowieniu serialu wkrótce po zakończeniu debiutanckiej części, a oto wszystko, co do tej pory wiemy o 2. sezonie.

Jaka jest data premiery drugiego sezonu The Mosquito Coast?

Prasa AppleTV+ ujawniła, że ​​pierwszy odcinek drugiego sezonu „The Mosquito Coast” będzie miał premierę w piątek, 4 listopada 2022 roku. Program będzie również odbywał się zgodnie z cotygodniowym schematem wydawania, w którym nowy odcinek będzie pojawiał się na streamie w każdy piątek, aż do zakończenia drugi bieg. Jest to zgodne z harmonogramem wydań pierwszego sezonu, który zawierał pierwsze dwa odcinki w dniu premiery 30 kwietnia 2021 r., a następnie jeden odcinek tygodniowo w pozostałej części debiutanckiej partii odcinków.

W przeciwieństwie do sezonu premierowego, który zawierał tylko siedem odcinków, drugi sezon będzie zawierał 10 godzin treści, które prawdopodobnie zagłębią się w złożone tematy powieści.

Rozmawiając z Colliderem o tym, co może obejmować druga część, Melissa George skomentowała: „Wiem, czego nie pokazaliśmy, co mogliśmy pokazać, a jeszcze nie pokazaliśmy i to świetnie. Ledwo dotarliśmy do gdzie musieliśmy się udać. Nawet jeszcze tam nie dotarliśmy. Wiem, że jest o wiele więcej”. Dziesięć odcinków powinno pozwolić na o wiele bardziej przekonujące opowiadanie historii.

Jaka jest fabuła drugiego sezonu The Mosquito Coast?

Margot wygląda na zaniepokojoną

Pierwszy sezon „Wybrzeża Moskitów” podążał za podstawowym zarysem powieści i skupiał się na Allie Fox (Theroux), wynalazczyni, która postanawia przenieść swoją żonę (George) i dwoje dzieci (Polkę i Bateman), aby żyć prostszym życiem odcinek meksykańskiego wybrzeża. Przez cały pierwszy sezon rodzina Foxa musi radzić sobie z nowym życiem w oparciu o umiejętności przetrwania w porównaniu do względnych wygód, jakich doświadczyli w Ameryce. Od pierwszego odcinka „Light Out” do finału zatytułowanego „The Glass Sandwich” większość głównych elementów fabuły jest eksplorowana, co kończy się tym, że Allie, Margot, Dina i Charlie żeglują po rzece w Meksyku w poszukiwaniu ich nowy dziewiczy raj w Gwatemali (przez IndieWire).

Gdy Apple odnowiło „Wybrzeże Mosquito” na sezon 2, stało się jasne, że program zajmie trochę czasu na zbadanie całej książki Theroux i konfliktów międzyludzkich między bohaterami. Zgodnie z oficjalnym streszczeniem Apple, oczekuje się, że drugi sezon będzie podążał za rodziną po dotarciu do gwatemalskiej dżungli, gdzie spotkają się ze starym przyjacielem, który mieszka w obozie podobnych „uchodźców” ze społeczeństwa kapitalistycznego. Wkrótce pojawiają się nowe problemy, gdy Allie i Margot wplątują się w lokalnego handlarza narkotykami, co powoduje rozłam w ich związku, ponieważ każdy z rodziców ma inne pomysły na to, jak najlepiej posunąć swoją rodzinę do przodu.

Kto zagra w 2. sezonie Wybrzeża Moskitów?

Charlie patrzy przed siebie

„Wybrzeże Moskitów” zaostrzyło decyzje dotyczące obsady drugiego sezonu. Theroux, George, Polish i Bateman powrócą na drugi występ wraz z postacią Williama „Billa” Lee (Ian Hart), który teraz dołącza do głównej obsady po nawrocie przez cały 1 sezon. Ponieważ ta seria skupia się wyłącznie na obsadzie i różnej dynamice między graczami w odniesieniu do działań Allie, należy się spodziewać dodania nowych postaci z książki lub w inny sposób. Oprócz uaktualnienia Harta do regularnego serialu, Natalia Cordova-Buckley i Ariyon Bakare również dołączą do programu w dwóch tajemniczych rolach. Bakare zagrał w „His Dark Materials”, brytyjskim serialu fantasy, który był emitowany w BBC One, a później w HBO w Stanach Zjednoczonych.

Cordova-Buckley zyskała sławę na początku 2010 roku, grając Yo-Yo Rodrigueza z „Agent of Shield’s”. Po ogłoszeniu jej dodania do serialu w lutym 2022 roku aktorka udostępniła na swoim Instagramie: „Z przyjemnością dołączam do rodziny #themosquitocoast @appletvplus. Zainspirowana wspaniałą książką Paula Theroux THE MOSQUITO COAST. Warto przeczytać”. Chociaż nic nie wiemy o tym, kogo zagrają aktorzy, ich talent, wraz z groźnym zabójcą Harta, Billem Lee, z pewnością zwiększy napięcie i dramat w drugim sezonie.

Kto jest showrunnerem drugiego sezonu The Mosquito Coast?

Neil Cross na premierze

„Wybrzeże Mosquito” zostało opracowane i wprowadzone na ekran przez brytyjskiego pisarza i scenarzystę Neila Crossa oraz amerykańskiego pisarza i dziennikarza Toma Bissella. Cross jest głównym showrunnerem i współautorem pierwszego odcinka „Light Out” wraz z Bissellem. Oprócz kariery pisarza, autor stworzył także program telewizyjny „Luter” z Idrisem Elbą w roli tytułowej, a także krótkotrwały serial kryminalny „Twarde słońce” o Hulu. Bissell jest znany przede wszystkim ze swojej pracy jako scenarzysta gier wideo, w tym takich tytułów jak „Gears 5”, „The Vanishing of Ethan Carter” i „Battlefield Hardline”.

Podczas wywiadu z RadioTimes.com w 2021 r. Cross mówił o tym, jak serial odnosi się do oryginalnej powieści i stwierdził: „Chodzi o to, że robimy coś przeciwnego do tego, co zrobiła „Opowieść podręcznej”, czyli zaczęli od powieści, a potem rozszerzają się – zmierzamy w kierunku powieści, zmierzamy w kierunku „Wybrzeża Moskitów” – wyjaśnił”. To wyjaśnia, jak duża część pierwszego sezonu jest całkowicie niezwiązana z materiałem źródłowym i obejmuje jedynie podróż rodziny Fox do tytułowego wybrzeża.

Czy jest zwiastun drugiego sezonu The Mosquito Coast?

AppleTV+ opublikowało oficjalny zwiastun drugiego sezonu „Wybrzeża Moskitów” 12 października 2022 r., a klip pokazuje, co stało się z rodziną Fox, gdy dotarli do wybrzeża, którego szukali. Podgląd zaczyna się od pokazania rodziny przybywającej do czegoś, co wydaje się być obozem w dżungli zamieszkałej przez innych misjonarzy i uchodźców. Po tym, jak Margot niechętnie mówi Allie, że „chce zrobić z tego dom, a raczej oni… [she and the kids] Czy ci się to podoba, czy nie”, widzimy wtedy Allie rozmawiającą z tajemniczą Iselą, która ma nadzieję, że nie będzie żałować, że wprowadziła rodzinę do swojego kompleksu.

Reszta zwiastuna jest intensywna w tym, jak buduje rozpadający się związek między mężem i żoną, a także wskazówki, że Margot może w końcu przekazać Allie FBI, aby uciec od niego wraz z ich dziećmi. Sezon 2 „Wybrzeża Moskitów” zapowiada się na intensywną walkę między małżeństwem, która z pewnością będzie zawierała niesamowitą grę aktorską odpowiednio Theroux i George’a.

Czy ten post był pomocny?