Skip to content
TV

The Last Of Us: Podsumowanie odcinka 3 – Bill i Frank Swanson(g)

30 de styczeń de 2023
l intro 1674852237

Bill wyglądający podejrzanie

Zawiera spoilery dotyczące odcinka 3 „The Last of Us” – „Long Long Time”

Nie chcemy tego nazywać zbyt wcześnie, ale „The Last of Us” HBO mogło właśnie osiągnąć swój szczyt. Trzeci odcinek cieszącego się uznaniem krytyków serialu jest nie tylko najlepszym z dotychczasowych seriali — jest to prawdopodobnie także najlepszy fragment niezależnej telewizji, jaki widzieliśmy do tej pory w 2023 roku. Najbardziej imponujące jest to, że siła tego odcinka nie pochodzą od naszej czołowej pary Joela i Ellie (Pedro Pascal i Bella Ramsey). Zamiast tego „Long Long Time” pogrąża widzów w świecie dwóch kluczowych postaci z gry, których wersja programu telewizyjnego Ellie nigdy nie spotyka. W imponującym 75-minutowym odcinku w końcu zostajemy przedstawieni Billowi i Frankowi (Nick Offerman i Murray Bartlett) i spędzamy większość tego czasu, obserwując, jak znajdują w sobie drugie szanse w świecie, który poszedł do piekła.

Ale w tym odcinku jest coś więcej niż tylko przedstawienie nowej ulubionej pary telewizyjnej. W tym miejscu łączymy historyczne punkty od pierwszego dnia wybuchu kordycepsu do teraźniejszości i dowiadujemy się, jak niektórzy walczyli i rozkwitali w tym, co nastąpiło później. Zaśmiecony ukłonami w stronę materiału źródłowego, a jednocześnie odbiegający od pierwotnego planu gry, trzeci odcinek „The Last of Us” pozostanie jednym z najlepszych momentów serialu przez długi, długi czas.

Zabójcze składniki

Po pozostawieniu stosu kamieni upamiętniających Tess (Anna Torv) po jej poświęceniu pod koniec drugiego odcinka „The Last of Us”, Joel i Ellie wyruszają w drogę po pełnej napięcia porannej pogawędce. Jadą na spotkanie z Billem i Frankiem, tak jak poradziła Tess podczas ostatniej rozmowy z Joelem. To podróż, która byłaby o wiele łatwiejsza, gdyby Ellie nie zadawała tak wielu pytań, ale mimo to wspaniale jest widzieć, jak twarda powierzchowność Joela jest stopniowo odpryskiwana. Jednak z niezręcznej rozmowy wynika kolejna lekcja historii, która w dużym stopniu odwołuje się do dwóch poprzednich odcinków.

Kiedy Ellie twierdzi, że infekcję wywołały małpy, Joel wyjaśnia ją, dzieląc się plotką, która zawiera część prawdy. Domyślając się, że w rzeczywistości pochodzi z fabryki ryżu lub mąki, jak opisano w odcinku z zeszłego tygodnia, mówi dziecku po infekcji, że świat się skończył w weekend. Uderza również do domu, jak blisko Joel był zarażony, ponieważ na początku serii odmawia jedzenia wielu produktów na bazie mąki z powodu bycia na diecie Atkinsa ograniczającej węglowodany w tamtym czasie, co fani serialu szybko zauważyli .

Szlak, na którym idą Joel i Ellie, jest usiany fragmentami przeszłości, w tym masowym grobem, którego Joel próbuje ukryć przed Ellie. Zamiast tego dowiaduje się o niewypowiedzianych wysiłkach podjętych w celu powstrzymania infekcji.

Kiedy Bill poznał Franka

Franek uśmiecha się lekko

Wracając do Outbreak Day, spotykamy Billa, teoretyka spiskowego, który unika łapanki, ukrywając się w swoim bunkrze i pozostając w swoim ewakuowanym mieście. Jak wszyscy, którzy pojawili się do tej pory w tej adaptacji, Nick Offerman jest doskonałym aktorem. Podczas gdy Offerman uderza we wszystkie elementy postaci, które mają kluczowe znaczenie dla ożywienia Billa, czyni również tę wersję paranoicznego sprzymierzeńca Joela swoją własną.

Ten Bill nie jest tak porywczy ani tak agresywny jak ten z gry. Chociaż nienawidzimy typowania, ujęcie Offermana ma więcej niż kilka odcieni jego kultowej postaci Rona Swansona z „Parks and Recreation”, prawie tak, jakbyśmy widzieli Rona po tym, jak zrezygnował z pogoni za Tammy i zdecydował się iść sam. Na szczęście działa to doskonale, a tym bardziej, gdy Frank dosłownie wpada w jego życie.

Kolejnym ogromnym odstępstwem od gry jest podejście HBO do „The Last of Us”, które pozwala nam spędzić czas z Frankiem, postacią, która już nie żyje, zanim gracze spotkają go w grze. Wspomniana relacja Billa i Franka z gry jest również bardziej widoczna w tej adaptacji, co daje Murrayowi Bartlettowi dużo więcej miejsca na rozwój postaci. Idealnie pasuje do siebie, współpracując z Offermanem i jego powściągliwym alter ego. Obserwujemy rozwijającą się w czasie wspaniałą historię miłosną, pracując bez wysiłku na tyle, aby nie przegapić Joela i Ellie. Jedynym mile widzianym powrotem jest oczywiście niedawno upadły towarzysz Joela, który pozostawia trwały efekt na więcej niż jeden sposób.

Bądź naszą Tess, bądź naszą Tess

Bill z kieliszkiem wina

Biorąc pod uwagę, jak bardzo Anna Torv zabiła go podczas swojej stosunkowo krótkiej kadencji jako Tess, cudownie jest zobaczyć, jak powraca w tym tygodniu, nawet jeśli jest to retrospekcja. Kiedy Frank w pełni zadomowił się w Billu, postanawia powitać nieznajomych spoza linii ogrodzenia, z którymi może handlować. Frank i Tess rozkoszują się nowym towarzystwem, podczas gdy Joel i Bill przyglądają się sobie z drugiego końca stołu, obaj walcząc o wzajemne zaufanie.

To otwierające oczy spotkanie na wszystkich frontach. Ta scena naprawdę pokazuje, jak dobroduszną duszą był Frank, a także daje widzom decydujące spojrzenie na Joela na etapie jego życia po Sarah, ale przed Ellie. Doradzając Billowi w sprawie jego ograniczeń w zakresie bezpieczeństwa, Joel zaskakująco nie jest tak zimny, jak można by się spodziewać, a nawet Tess jest mniej znużoną duszą, którą poznaliśmy na początku serii. W płonącym świecie podmiejski raj Billa i Franka jest wytchnieniem dla odwiedzających. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że jest to „The Last of Us”, nic dobrego nie może trwać wiecznie.

Ostatnia Wieczerza

Bill i Frank zaniepokojeni

Jak można się spodziewać, w każdym odcinku „The Last of Us” może być tylko ułamek szczęścia, aw odcinku 3 ten limit zostaje osiągnięty, gdy widzimy, jak Bill śmieje się z truskawki. Po tej niezaprzeczalnie czystej chwili wracamy do szarpania za struny serca jak jedna z pułapek Billa. Po inwazji na dom, która, choć odstraszona, pozostawia Billa z trwałym utykaniem, zmieniamy się lata później, aby odkryć, że Frank ma raka, a lekarstwo, które Bill musi zdobyć, już go nie powstrzymuje. Na jego prośbę Frank prosi miłość swojego życia, aby spędziła ostatni dzień na ślubie, zjedzeniu wspaniałego posiłku, a następnie przedawkowaniu na ostatni, długi sen.

Jak wiele momentów w serialu, jest to wyjątkowa scena między dwoma najwyższej klasy wykonawcami. Nick Offerman jest niesamowicie dynamiczny, gdy jego samotnik stara się puścić jedyną osobę, przed którą się otworzył, która wita śmierć z uśmiechem i całym sercem. To staje się jeszcze bardziej wstrząsające, gdy Bill decyduje, że dołączy do Franka w uwolnieniu śmiertelnej cewki. „Jestem stary, jestem usatysfakcjonowany” — mówi przez powściągliwe łzy — „a ty byłeś moim celem”. Krzyczymy, trzęsiemy się i płaczemy wszędzie.

Pierwszy statek kosmiczny Ellie

Ellie w swoim statku kosmicznym w The Last of Us Part II

Cofając nas do teraźniejszości, Joel i Ellie w końcu docierają do posiadłości Billa i Franka, tylko po to, by znaleźć ją bez opieki. Strach Joela urzeczywistnia się, gdy Ellie znajduje list od Billa siedzący obok zepsutych resztek ostatniego posiłku jego i Franka. „Dlatego tacy ludzie jak ty i ja są tutaj” – pisze Bill, który nawet w ostatnich chwilach okazuje szacunek Joelu. ”. Zostawia broń Joelowi, by chronił Tess, i choć to przegrana sprawa, Ellie z pewnością będzie jej potrzebować w przyszłości. Jednak podróż jest długa, ale na szczęście mają teraz przejażdżkę, aby ją zabrać.

Jakkolwiek smutne jest zakończenie historii Billa i Franka, powrót w trasę z Joelem i Ellie jest przypomnieniem, że ich związek dopiero zaczyna się rozwijać. Zaopatrywani, zamknięci i gotowi do szaleństwa, wskakują do ciężarówki Billa, czym Ellie jest zdumiona. Porównuje to do statku kosmicznego, gdy zapytano ją, czy nigdy wcześniej nie była w samochodzie. To odpowiedni opis, biorąc pod uwagę, że w „The Last of Us Part II” obaj włamują się do muzeum nauki, a Ellie wsiada do wahadłowca i marzy o locie w kosmos. Jeśli ten moment trafi do adaptacji, prawdopodobnie nie nadejdzie do niedawno ogłoszonego sezonu 2. Na razie jednak uderz, Lindo Rondstadt.

Czy ten post był pomocny?