Skip to content
TV

The Good Doctor – data premiery 6. sezonu, obsada i fabuła — co wiemy do tej pory

26 de czerwiec de 2022
l intro 1656256362
Dramat medyczny ABC „Dobry lekarz” był już od pięciu sezonów w telewizji kablowej. Producentem wykonawczym przez wykonawcę „Lost” i „Hawaii Five-O” Daniela Dae Kima jest seria podążająca za pracownikami szpitala St. Bonaventure Hospital w San Jose w Kalifornii. David Shore, który wcześniej był autorem dramatu medycznego „House”, jest showrunnerem w „Dobrym doktorze”.

Piąty sezon serialu zakończył się wieloma wzlotami i upadkami, a najbardziej radosnym momentem było to, że dr Murphy (Freddie Highmore) w końcu poślubił Leę Dilallo (Paige Spara) na dachu szpitala w obecności ich przyjaciół. Jednak podczas ponownego wejścia do szpitala, aby uzupełnić zapasy na uroczystość, dr Lim (Christina Chang) znajduje pielęgniarkę Villanueva (Elfina Luk) dźgniętą i wykrwawioną. Siostra Villanueva ostrzega dr Lim, że została dźgnięta przez swojego agresywnego byłego chłopaka, ale zanim dr Lim może zareagować, zostaje dźgnięta dwukrotnie, pozostawiając jej życie w niebezpieczeństwie z przyjaciółmi w pobliżu, pozornie nieświadomymi jej stanu.

Odnowienie szóstego sezonu serialu zostało ogłoszone przed finałem piątego sezonu, a producentka Liz Friedman dołączyła do Davida Shore’a, aby zostać współshowrunnerem (za terminem). Oto, co wiemy o szóstym sezonie „Dobrego doktora”.

Kiedy jest data premiery 6 sezonu The Good Doctor?

W połowie czerwca ABC ujawniło, że „Dobry Doktor” będzie miał premierę szóstego sezonu o 22:00 czasu wschodniego w poniedziałek, 3 października (przez TVLine). Sieć wcześniej ogłosiła, że ​​szósty sezon będzie miał 22 odcinki — wyraźna różnica w porównaniu z poprzednimi sezonami, które zwykle miały 18 lub 20 odcinków (przez TVLine). W szóstym sezonie serial również przekroczy 100-odcinkowy kamień milowy.

Data premiery jest również ściśle zgodna z oknami premier z poprzedniego sezonu, które miały miejsce pod koniec września. Wyjątkiem od tego schematu jest sezon 4, który został opóźniony z powodu pandemii COVID-19 i miał swoją premierę na początku listopada 2020 r. Oznacza to również, że sezon 6 prawdopodobnie będzie podążał za harmonogramem transmisji, który podążały poprzednie sezony. Widzowie mogą spodziewać się nowych odcinków do końca listopada lub na początku grudnia, zanim serial zostanie przerwany na ferie zimowe, powracając w połowie stycznia 2023 r. na prawie nieprzerwany bieg, co doprowadzi do wyemitowania finału sezonu, który prawdopodobnie zostanie wyemitowany pod koniec maja.

Jednak w piątym sezonie stacja ABC dała „Dobremu lekarzowi” dłuższą zimową przerwę, ponieważ zamiast tego ABC wypuściła dramat rodzinny „Ziemia obiecana” pod koniec stycznia, w tym samym przedziale czasowym, co „Dobry lekarz” (per Express). Dramat medyczny w końcu powrócił, gdy ABC przeniosło „Ziemię obiecaną” do Hulu w połowie swojego pierwszego sezonu, ale jest również prawdopodobne, że ABC może wypróbować tę samą strategię w nowym serialu w środku sezonu w sezonie 2022-2023.

Kto jest w obsadzie 6 sezonu The Good Doctor?

Dr Murphy nosi smoking

Oczekuje się, że wielu członków głównej obsady „Dobrego doktora” powróci w sezonie 6. W tym Freddie Highmore jako główny bohater serialu, dr Shaun Murphy, a także Hill Harper jako dr Marcus Andrews, Richard Schiff jako dr. Aaron Glassman, Will Yun Lee jako dr Alex Park i Paige Spara jako Lea Dilallo. Po przerażającym finale piątego sezonu nie było jasne, czy Christina Chang, która gra dr Audrey Lim, i Fiona Gubelmann, która gra dr Morgan Reznick, powrócą w szóstym sezonie. Showrunner David Shore potwierdził jednak w swoim wywiad z TVLine zaraz po finale wyemitował, że obie postaci powrócą, co oznacza, że ​​Chang i Gubelmann będą widziani w obsadzie również w sezonie 6.

Według Deadline dramat medyczny doda także dwóch nowych członków obsady: Brandona Larracuente i Savannah Welch. Larracuente, który pojawił się gościnnie w czwartym sezonie innego serialu ABC „The Rookie” (na IMDb), zagra Daniela, członka nowej klasy stażystów, który jest enigmatyczny, ale woli latać w pojedynkę. Daniel bez wątpienia potarga pióra z powodu swoich niezwykłych opinii medycznych. Welch, najbardziej znana z roli Barbary Gordon w serialu o superbohaterach HBO Max „Tytani”, zagra Danicę, kolejną uczestniczkę świeżo upieczonej klasy stażysty. Danica jest, według raportu Deadline, absolwentką Akademii Marynarki Wojennej Annapolis. Choć woli być jak najbardziej sprawiedliwa na służbie, nie boi się łamać zasad dla większego dobra.

Jaka jest fabuła sezonu 6 The Good Doctor?

Pielęgniarka Villanueva w różowej sukience

W wywiadzie kończącym sezon 5 dla TVLine, showrunner David Shore mówił o tym, czego fani mogą się spodziewać w sezonie 6, mówiąc, że pierwsze odcinki skupią się na następstwach dwukrotnego dźgnięcia dr Audrey Lim (Christina Chang). przez Owena (David Cubitt). Shore potwierdził również, że dr Lim nie umrze od ataku, ale też nie będzie łatwo wyzdrowieć. Jak to ujął: „Nie robimy niczego, co nie ma sensu. Jako pisarze chcemy mieć pewność, że każda historia jest znacząca. To nie znaczy, że ją stracimy. Kochamy ją. Ale są wyzwania przed nami.” Dodał również, że danie dr Limowi fizycznego wyzwania do pokonania było interesującym sposobem na poznanie postaci, biorąc pod uwagę siłę charakteru, jaką wykazała się w obliczu innych wyzwań w trakcie „Dobrego Doktora”.

Shore opowiedziała również o ofercie pracy, którą otrzymała dr Morgan Reznick (Fiona Gubelmann), co wiązałoby się z jej przeprowadzką do Nowego Jorku, zagrażając jej związkowi z dr Parkiem (Will Yun Lee). Podczas gdy Shore powiedział, że dr Reznick nie opuści serialu, nowy sezon będzie badał problemy w relacjach między dwoma lekarzami.

Showrunner „Dobrego doktora” dodał również, że na początku sezonu nastąpi skok czasu, aby dr Murphy (Freddie Highmore) i dr Park zostali chirurgami, a nie starszymi rezydentami. Program zagłębi się w wyzwania, przed którymi stoi dr Murphy, i w jaki sposób bierze na siebie odpowiedzialność za swoją nową rolę. Jednym z miejsc, które Shore zapewnił, że nie będzie żadnych problemów, jest małżeństwo doktora Murphy’ego z Leą Dilallo (Paige Spara), mówiącą, że nie będzie dla nich „nic prócz błogości małżeńskiej”.

Czy ten post był pomocny?