Skip to content

Teoria Gwiezdnych Wojen: Gatunki Yody wywodzą się z Mocy

5 de maj de 2023
l intro 1683322520

Filmy science-fiction

Yoda trzyma zielony miecz świetlny

Moc to tajemniczy i ciągle zmieniający się aspekt mitu „Gwiezdne wojny”. Podczas gdy galaktyka jest wypełniona wojownikami w wielu różnych systemach z różnych gatunków, jedna rzecz jest niezmienna w całej przestrzeni: Moc jest silna z niektórymi istotami. Oczywiście fanom zmieniającej branżę serii science-fiction przedstawiono obraz Mocy jako światła i ciemności, Jedi i Sithów. Ale gdy franczyza rozszerzyła się na książki, komiksy i seriale telewizyjne, zyskaliśmy znacznie lepszy wgląd w mistyczną moc.

Jednym z tematów Mocy, który rozwijał się przez lata, jest równowaga, w tym proroctwo, że Anakin Skywalker będzie tym, który przywróci równowagę Mocy. Oczywiście ten pomysł wydaje się trochę podejrzany, wiedząc, że Jedi przetłumaczyli to w ten sposób, że zniszczy Sithów, pozbawiając galaktykę jakiejkolwiek równowagi między stronami. Moc była przedmiotem spekulacji, teorii, debat i filozoficznych rozmów przez dziesięciolecia. Mimo to jeden z Redditorów uważa, że ​​jest czymś więcej niż religią lub magiczną mocą dzierżoną przez wojowników, ale że faktycznie może tworzyć istoty.

u/Levon226 stwierdził: „Może to szalona teoria, ale zastanawiam się, czy” gatunek Yoda ”nie pochodzi w rzeczywistości z” systemu ”, ale jest ucieleśnieniem samej mocy. Yoda, Yaddle i Grogu prawdopodobnie urodzili się wrażliwi na Moc i niezwykle potężny. Biorąc pod uwagę ideę, że siła otacza wszechświat i tworzy życie w sposób naturalny, być może ich gatunek jest tworem samej siły.

Czy Grogu może być odpowiedzią Mocy na Anakina?

Jeśli oryginalny plakat jest poprawny, a Moc umieszcza wysoce wrażliwych użytkowników Mocy pośród ludzi, aby ich popychali i prowadzili, czy to oznaczałoby, że faktycznie pociąga za sznurki galaktyki? Yoda jest jednym z najpotężniejszych Jedi, jaki kiedykolwiek żył, niemal gwarantując, że zasiądzie na czele Rady Jedi lub w jej pobliżu. Anakin jest podobnie potężny, może bardziej, i niezależnie od tego, czy pójdzie dobrze, czy źle, prawie na pewno wpłynie na galaktykę. Ale jeden z respondentów na ten post porusza kwestię, która nadaje tej teorii zupełnie nowy poziom intrygi.

u/ComfortablyBalanced dodał swój własny pomysł do teorii, kiedy przywołał dość ważną datę dla postaci „The Mandalorian” w gatunku: „Grogu urodził się w tym samym roku co Anakin, 40 BBY” – powiedział. „Zbieg okoliczności, nie sądze.” Jeśli ta mała informacja połączy się z ideą, że gatunek pochodzi od samej Mocy, to każe nam się zastanawiać, jakie inne konsekwencje może mieć ta teoria. Na przykład, czy Moc wiedziała, że ​​Anakin Skywalker zamierza poddać się ciemnej stronie Mocy? Jeśli tak, czy stworzenie Grogu w tym samym czasie oznaczałoby, że Moc użyła go jako przeciwwagi?

Wreszcie, czy to oznacza, że ​​Anakin Skywalker nigdy nie był wybrańcem, który miał przywrócić równowagę Mocy, ale że przez cały czas był to Grogu? Jeśli tak się stanie, w przyszłości możemy spodziewać się znacznie więcej Grogu.

Czy ten post był pomocny?