Skip to content
TV

Teoria fanów Boba Burgers o Jimmym Pesto, która zmienia wszystko

29 de wrzesień de 2021
l intro 1632871112

Częścią zabawy w miłosnych programach telewizyjnych jest wymyślanie teorii fanów — czy są one zwariowane, prorocze, czy niewypowiedzianie mroczne. Istnieje kilka dość mrocznych teorii fanów „Futuramy”, które wyjaśniają trajektorie postaci; napędzany science-fiction „Rick and Morty” zrodził mnóstwo teorii fanowskich wyjaśniających jego skomplikowany wieloświat; a nawet klasyczny sitcom „Fraiser” mógłby zmienić całe swoje znaczenie, gdyby niektóre teorie fanów okazały się prorocze.

Jednym z najpopularniejszych seriali animowanych dla dorosłych jest „Bob’s Burgers”, który opowiada o zwariowanej rodzinie Belcherów w ich restauracji z burgerami. Chociaż serial jest uwielbiany za powiązane postacie i głupie wątki, istnieją pewne niewyjaśnione obszary serii, które są gotowe do teoretyzowania przez fanów. Relacja między patriarchą Belcher, Bobem (H. Jon Benjamin) a jego biznesowym rywalem Jimmym Pesto Sr. (Jay Johnston), który nieustannie przekracza i stara się udowodnić, że jest lepszy od Boba, jest jednym z głównych konfliktów w serialu. W rezultacie jest to żyzny grunt dla fan fiction.

Podczas gdy wielu fanów zakłada, że ​​rywalizacja wywodzi się z ich konkurencyjnych restauracji, jeden szczególnie kreatywny fan podzielił się swoją teorią na temat możliwej prawdy stojącej za nienawiścią Jimmy’ego Pesto do Belcherów — i jest to mroczne, więc weź ze sobą latarkę.

Jimmy Pesto Sr. może mieć tragiczną historię

Czy spór między Bobem i Jimmym dotyczy tylko restauracji? Według użytkownika Reddita o nazwie u/Dark_Prism sprawy mogą nie być takie proste. Ich niezwykle mroczna teoria fanów skupia się na życiu rodzinnym Pesto. Po pierwsze, Redditor zauważa kilka prostych faktów, zanim zagłębi się w ich teorię: Podczas gdy Pesto wspomniał o swojej żonie, nigdy jej nie widzieliśmy; nienawidzi Boba z pasją; aw odcinku 6 sezonu 1 dowiadujemy się, że Pesto jest stałym bywalcem klubu dla fetyszystów o nazwie Desire Dungeon, gdzie jest określany jako Baby Num-Num, miłośnik pieluch.

Co te wszystkie pozornie niepowiązane fakty mają wspólnego z sporem Pesto vs. Belcher? Zgodnie z teorią u/Dark_Prism, „żona Jimmy’ego Pesto zmarła podczas porodu bliźniaków, Andy’ego i Ollie. Jimmy nienawidzi teraz Boba, ponieważ jest zmuszony patrzeć, jak Bob, po drugiej stronie ulicy, ma kochającą i całą rodzinę. idź do klubu fetyszystycznego ze swoją żoną, ponieważ ona nie żyje, i dlatego przystosował się do raczej tabu, aby się bawić”.

Jeśli Pesto rzeczywiście doświadczył traumatycznego zdarzenia — takiego jak tragiczna śmierć jego żony — jest całkiem możliwe, że aby poradzić sobie z traumą, opracował metodę radzenia sobie z tabu. A jeśli weźmiesz pod uwagę mroczną oryginalną koncepcję „Bob’s Burgers”, ta teoria fanów nie jest zbyt daleko idąca. Z drugiej strony, inni użytkownicy wątku zauważyli, że uważają, że Pestos są po prostu rozwiedzeni, dlatego Jimmy Sr. jest tak zgorzkniały. Tak czy inaczej, umysł wędruje.

Czy ten post był pomocny?