Skip to content
TV

Tendencja Law & Order do recyklingu aktorów nie pasuje do fanów

16 de marzec de 2023
l intro 1678933655

Elliot Stabler i Olivia Benson patrzą na komputer

Saga „Prawo i porządek” Dicka Wolfa szybko się rozrosła w ciągu lat, odkąd oryginalna seria trafiła na fale radiowe. Tytuł po tytule pojawiał się na małym ekranie i prosperował, a ulubiony przez fanów „Law & Order: Special Victims Unit” trwał przez setki odcinków. W tym czasie niemal niezliczona liczba postaci dołączyła do serii, występując w epizodach lub jako główni gracze. Niektórzy z tych ludzi byli nawet grani przez tego samego aktora – trend, który wywołał mieszane reakcje społeczności fanów „Prawa i porządku”.

W subreddicie „Prawo i porządek: SVU” użytkownik u/Tyedye1997 rozpoczął rozmowę na temat recyklingu aktorów w serialu. Podczas gdy niektórzy w wątku wyrażali irytację tym trendem, wielu — w tym oryginalny plakat — powiedziało, że uważa to za zabawne. „Lubię znajome twarze. To całkiem zabawne, że to robią. Czasami oglądam odcinki typu „Gdzie je już widziałem?”, skomentował u/StillBigLex. Inni komentatorzy włączyli się, podając przykłady aktorów z „Prawa i porządku”, podwójny obowiązek, co daje dość obszerną listę.

Oczywiście to ponowne wykorzystanie nie dotyczy wyłącznie świata „Prawa i porządku”. Inna franczyza telewizyjna z dołączonym nazwiskiem Dicka Wolfa również to zrobiła.

Seria One Chicago ma również kilku aktorów pełniących podwójną rolę

Dick Wolf zbudował imperium telewizyjne pod szyldem „Law & Order” i zaczął to robić od nowa. Seria One Chicago – składająca się z „Chicago Fire”, „Chicago PD”, „Chicago Med” i „Chicago Justice” – zaczęła przejmować mały ekran w ciągu ostatnich kilku lat. Te tytuły zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby odróżnić się od tych z uniwersum Wolfa „Law & Order”, ale od czasu do czasu podobieństwa stają się widoczne. Co najbardziej trafne, seria One Chicago ponownie wykorzystuje niektórych swoich aktorów, tak jak od lat seria „Prawo i porządek”.

Na przykład Brian Tee, długoletni członek „Chicago Med”, który słynnie ożywił dr Ethana Choi w programie, pełnił podwójną funkcję. W odcinku „Chicago PD” „The Three G’s” z sezonu 2 Tee wcielił się w rolę przestępcy Jesse Konga — był to jednorazowy występ, którego łatwo zapomnieć. Daniel Kyri zagrał także dwie postacie ze świata One Chicago: Darrena Rittera w „Chicago Fire” i Lane’a Tuckera w odcinku 3. sezonu „Chicago Med” „Devil in Disguise”. Guy Lockard dołącza do Tee i Kyri, grając dr. Dylana Scotta w „Chicago Med” i Lewisa w odcinku „Chicago Fire” „Light Things Up” z sezonu 8.

Widząc, że zrobiły to zarówno „Prawo i porządek”, jak i One Chicago, jest zrozumiałe, że fani będą musieli nadal radzić sobie z recyklingiem aktorów Dicka Wolfa we wszystkich jego programach.

Czy ten post był pomocny?