Skip to content
TV

Ten słynny aktor horroru prowadził pokaz lifestylowy

29 de wrzesień de 2021
l intro 1632954126

Wyobraź sobie Hannibala Lectera dzielącego się swoimi ulubionymi przepisami lub Freddy’ego Kruegera oferującego porady na temat robienia na drutach. Chociaż łatwo jest sobie wyobrazić niektóre ikony horroru, takie jak Elvira, opowiadające o kiczowatym sprzęcie domowym, czy Patrick Bateman polecający produkty do pielęgnacji skóry, niektóre są bardziej zaskakujące.

Weźmy na przykład Micka Taylora z australijskiego slashera „Wolf Creek” z 2005 roku. Film, znany z wstrząsającego realizmu i nieustannej przemocy graficznej, śledzi gładko mówiącego sadystycznego złoczyńcę z leśnych ostępów, granego przez Johna Jarratta, który śledzi, porywa i brutalizuje turystów.

Podczas gdy postać była inspirowana prawdziwym seryjnym mordercą Ivanem Milatem, reżyser Greg McLean chciał obsadzić kogoś z czystym postrzeganiem. W wywiadzie dla Assignment X, McLean opisał Jarratta jako „faceta od Tima Allena do majsterkowania” i pomyślał, że obsadzenie go zaszokuje publiczność.

Nie był Toolmanem, ale było to poważne odejście od jego poprzedniej roli w serialu, który faktycznie wymagał poprawy w domu.

Jaki program lifestylowy prowadził aktor „Wolf Creek”?

Od lepszych domów i ogrodów po Wolf Creek

Od debatowania nad najlepszymi lokalizacjami dla krzewów po porywania turystów i torturowanie ich w ciągu życia — filmowa podróż Johna Jarratta wywołuje spięcie kręgosłupa. Zanim był Mickiem Taylorem w „Wolf Creek” i jego kontynuacjach, aktor horroru był gospodarzem „Better Homes and Gardens” (przez Buzzfeed).

W latach 1995-1998 pracował nad australijskim programem lifestylowym ze współgospodarzem Noni Hazlehurst, udzielając porad na temat takich rzeczy, jak miejsca na grilla i jak dbać o kwitnące ogrody. Jeden z klipów z serialu zawiera wesołą piosenkę przewodnią „Getting Better” i zaczyna się od Jarratta i Hazlehursta, którzy rozmawiają o krajobrazie, wieszając pranie na sznurku.

Oczywiście fanów horrorów bawił wyraźny kontrast między rolami. „To właśnie robił Mick, zanim się załamał” – czytamy w górnym komentarzu pod filmem. Czy możesz sobie wyobrazić okrutnego zabójcę, który piecze „uwodzicielski sernik z kawy i czekolady” lub buduje „ramkę na zdjęcia, która nie rozbije banku”?

Poza „Wolf Creek” Jarratt jest znany z ról w „Pikniku pod wiszącą skałą”, „Następnym krewnym” i „Łotrze”.

Czy ten post był pomocny?