Skip to content
TV

Tales Of The Jedi, odcinek 5, zawiera kameę „Mrugnięcie i przegapisz to” Kanan

26 de październik de 2022
l intro 1666817209

Głowa Kanana Jarrusa przekrzywiona

„Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi” to animowany serial antologiczny, który opowiada o życiu dwóch Jedi, którzy później porzucili zakon: Ahsoki Tano (Ashley Eckstein) i hrabiego Dooku (Corey Burton).

Sześć odcinków „Tales of the Jedi” animowanych w stylu uwielbianego serialu telewizyjnego „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” Dave’a Filoniego przedstawia różnorodne, nigdy wcześniej nie widziane historie z perspektywy Ahsoki i Dooku. Opisują zmagania Ahsoki jako padawan pod wodzą Anakina Skywalkera (Matt Lanter) i jej późniejsze życie poza zakonem. Seria zestawia jej historię z zejściem Dooku w ciemną stronę Mocy.

Chociaż wiele z tego, co widzimy w „Tales of the Jedi” dotyczy zupełnie nowego materiału, odcinek 5 (zatytułowany „Praktyka czyni mistrza”) powinien wydawać się znajomy fanom oryginalnej serii „Clone Wars”, ponieważ dotyczy przede wszystkim wyjątkowego ucznia – relacja nauczyciela między Anakinem i Ahsoką. Co więcej, odcinek zawiera również krótki epizod z niezwykle ważnej postaci z „Gwiezdnych wojen: Rebelianci”: Kanana Jarrusa (Freddie Prinze Jr).

Młody Kanan Jarrus ogląda pociąg Ahsoki

Fani „Gwiezdnych wojen: Rebelianci” zapamiętają Kanana Jarrusa jako zbiegłą padawankę Jedi, która uciekła z masakry Zakonu 66 po tym, jak jego mistrz, Depa Billaba, oddała życie, by go chronić. Po długim czasie na wygnaniu (w którym Kanan prawie porzucił swoją przeszłość Jedi), później został de-facto mistrzem i nauczycielem wrażliwego na siłę Ezry Bridgera (Taylor Gray) – i zaczął odgrywać istotną rolę w najwcześniejsze dni raczkującego Sojuszu Rebeliantów.

Na samym początku odcinka 5 „Tales of the Jedi” widzimy młodego Kanana Jarusa, obserwującego walkę Ahsoki Tano z kilkoma kulistymi droidami treningowymi. Siedzi na ławce obok swojego mistrza Billaby i uśmiecha się ze zdumieniem, gdy Ahsoka przecina powietrze, odbijając ogień blasterów pod każdym kątem. Chociaż w „Rebeliantach” jest kilka retrospekcji do młodości Kanana, z pewnością jest dość zaskakujące, gdy widzę go ponownie jako dziecko w Świątyni Jedi.

Rzeczywiście, chociaż ta seria antologii zawiera różne epizody z kultowych postaci z „Wojen klonów” i „Rebeliantów”, krótkie pojawienie się Kanana Jarrusa jest niewątpliwie najbardziej zaskakujące.

Czy ten post był pomocny?