Skip to content

Tak, Sogeking to Usopp! Oto dlaczego Luffy wciąż tego nie wie!

16 de marzec de 2023
UsoKing

Spośród wszystkich członków załogi Słomianego Kapelusza Jeden kawałek, Usopp jest znany jako komiczna ulga i zdecydowanie najbardziej tchórzliwy członek. Teraz, podczas gdy tchórzostwo Usoppa mogło nie odzwierciedlać jego prawdziwych mocy, z pewnością nie widzieliśmy zbyt wiele tego ostatniego z powodu tego pierwszego. Dlatego wybraliśmy się w podróż, aby odkryć, jak silny jest Usopp w naszych wcześniejszych artykułach, ale ten artykuł, wciąż skupiając się na Usoppie, przedstawi zupełnie inny aspekt jego historii. W tym artykule dowiesz się, kim był Sogeking Usoppa i dlaczego Chopper i Luffy jako jedyni nadal nie wiedzą, że Sogeking i Usopp to jedno i to samo.

Monkey D. Luffy jest, podobnie jak Chopper, jedynym członkiem załogi, który nigdy nie zdawał sobie sprawy, że Sogeking był Usoppem, chociaż było to oczywiste od samego początku i wszyscy inni natychmiast przejrzeli maskę Usoppa. Dzieje się tak po prostu dlatego, że obaj są bardzo nieuważni i nie zauważają nawet tak oczywistych rzeczy. Później wszyscy po prostu przestali o tym mówić, więc nigdy się to nie pojawiło.

Dalsza część tego artykułu skupi się na postaci Usoppa w Jeden kawałek. Opowiemy wam o jego osobowości Sogekinga i o tym, jak do tego doszło, ale także o tym, dlaczego Luffy i Tony Chopper pozostają jedynymi postaciami, które nie przejrzały oczywistego przebrania Usoppa. Ten artykuł może zawierać mniejszą liczbę spoilerów, więc bądź ostrożny podczas czytania.

Kto jest w Sogekingu Jeden kawałek?

Kiedy Luffy mówi mu, że zamierzają odłączyć się od Going Merry, ponieważ stało się to nieodwracalne, Usopp nie akceptuje tej decyzji i decyduje się opuścić załogę, wyzywając Luffy’ego na pojedynek z Going Merry w nagrodę. Początek starcia Luffy’ego z Usoppem jest bardzo interesujący, ponieważ Usopp pokonuje Luffy’ego. Mimo to zostaje pokonany przez swojego byłego przyjaciela jednym ciosem, ponieważ był już bardzo słaby przed walką.

Po swojej porażce Usopp zostaje sam na Going Merry i zostaje porwany przez rodzinę Fanky, która chce użyć go jako przynęty, aby zwabić Luffy’ego. W związku z tym Usopp wyjaśni Franky’emu, że nie jest już częścią załogi z powodu konfliktu o Going Merry. Ta historia wzruszy Franky’ego i da mu przypływ sympatii do Usoppa.

Później Usopp odmawia pomocy załodze w uratowaniu Robina, ale chwilę później wraca z maską Sogekinga, twierdząc, że jest przyjacielem Usoppa i chce uratować Robina. Tylko Chopper i Luffy nie rozpoznają Usoppa, kiedy ma na sobie maskę Sogekinga. Gdy dotrą przed duże drzwi Enies Lobby, Sogeking bierze udział w walce z dwoma gigantami.

Gdy ten ostatni zostaje pokonany, Sogeking zauważa ich łzy i mówi im, że nie mieli powodu, by walczyć dla Światowego Rządu, ponieważ ich przywódcy, których uważali za uwięzionych, są w rzeczywistości na Little Garden Island. Następnie dwaj giganci decydują się dołączyć do sprawy załogi. Po przejściu przez wyspę sądową Sogeking wspina się wraz z resztą załogi na dach gmachu sądu.

Wkrótce potem, na rozkaz Luffy’ego, podpala flagę Światowego Rządu na szczycie wieży sprawiedliwości. Po wejściu do Wieży Sprawiedliwości Sogeking udaje się na własną rękę, aby znaleźć jeden z kluczy do uwolnienia Robina z kajdanek z granitu morskiego. Zmierzy się z Jaburą, który za kilka chwil go pokona. Sogeking nie przetrwałby bez interwencji Zoro, który spada z piętra wyżej wraz ze swoim przeciwnikiem, Kaku.

Podczas tego pojedynku dwa na dwóch Sogeking zostaje przykuty kajdankami do Zoro przez niefortunny wypadek. Następnie poproszą Choppera o znalezienie klucza, który pozwoli im się uwolnić. Po uwolnieniu Sogeking musi ponownie walczyć z Jaburą, który był bliski zabicia go, gdyby Sanji nie interweniował. Później Sogeking jest na dachu Wieży Sprawiedliwości i strzela do wszystkich marines, aby osłaniać Robina i Franky’ego na Moście Wahania.

Następnie wysyła wszystkie klucze odzyskane od agentów CP9. Na Moście Wahania cała załoga musi poradzić sobie z Buster Call, a także z elitarną jednostką piechoty morskiej, gdy Luffy kończy walkę z Lucci. Gdy zostanie pokonany, Luffy nie będzie już mógł się ruszyć, to Usopp będzie z nim rozmawiał, aby zmotywować go do ruchu, niestety na próżno. Usopp będzie jednym z pierwszych, którzy usłyszą głos Going Merry, który ich ocali.

Usopp jest obecny jako Sogeking podczas pogrzebu Going Merry. Po powrocie do Water 7 Sogeking odchodzi na własną rękę, biorąc pod uwagę, że nie jest już członkiem załogi. Przez cały czas szuka kwestii, które mógłby powiedzieć swoim byłym towarzyszom, aby ponownie dołączyć do załogi. Niemniej jednak będzie zaskoczony przez Sanjiego, który ostrzega innych o swoich zamiarach. Wszyscy są podekscytowani, że Usopp może wrócić, z wyjątkiem uwagi Zoro, że nie będzie mógł wrócić do kolegów z drużyny, dopóki nie przeprosi.

Gdy Thousand Sunny, nowy statek Słomianych Kapeluszy, ma wyruszyć w rejs, załoga czeka tylko na Usoppa. Zostaną jednak zmuszeni do podniesienia kotwicy, ponieważ wiceadmirał Garp próbuje ich powstrzymać. Widząc, jak łódź odpływa, Usopp martwi się i ze łzami w oczach biegnie przeprosić. Luffy wtedy wyciągnie do niego rękę, aby mógł wrócić między nich.

Jak to się stało, że Luffy i Chopper nigdy nie dowiedzieli się, że Sogeking to Usopp?

Gdyby to zależało od Usoppa, załoga nie zaszłaby daleko z przebraniami. Pojawienie się Sogekinga, jak również jego czas, były tak oczywiste, że każdy, kto go widział, przez cały czas wiedział, że to Usopp, pomimo tego, że Sogeking gwałtownie temu zaprzeczał. Nico Robin wiedział, Sanji wiedział, Zoro wiedział, Nami wiedziała… to było całkiem oczywiste! Maska była okropna, a ogólny wygląd nie mógł zmylić nawet ślepca. Ale to oszukało Luffy’ego i Choppera. Sogeking był przyjacielem Usoppa i kiedy zobaczył go po raz pierwszy, Chopper zapytał go, czy wie, gdzie jest Usopp. Z drugiej strony Luffy po prostu zaakceptował ten fakt i nie zawracał sobie głowy zastanawianiem się nad tym.

POWIĄZANY:

Wszyscy piraci Słomianego Kapelusza, którzy opuścili załogę: uszeregowani według ważności

W dalszej części historii Sogeking okazał się sojusznikiem, a Luffy’emu i Chopperowi po prostu nie przeszkadzała jego obecność, a kiedy nadszedł czas, Usopp po prostu zdjął przebranie i ponownie pojawił się jako Usopp. W tym momencie Luffy i Chopper nadal nie mieli pojęcia, że ​​Sogeking i Usopp to jedno i to samo; nie dlatego, że byli głupi, ale raczej dlatego, że są nieuważni. Nie zauważają rzeczy zbyt dobrze i bardziej chodzi o to, że tak naprawdę nie obchodziło ich i akceptowało rzeczy takimi, jakie są, niż cokolwiek innego. Później, gdy Usopp wrócił do załogi, nikt już nie mówił o Sogekingu i tak mijał czas. Sogeking powoli popadał w zapomnienie i – wierzcie lub nie – Luffy i Chopper pozostali jako jedyni dwaj członkowie Słomkowych, którzy nadal nie znają prawdziwej tożsamości Sogekinga.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?