Skip to content

Dlaczego Usopp walczył z Luffym w One Piece? Wyjaśniono!

17 de listopad de 2022
UvMDL

Eiichiro Oda Jeden kawałek manga przyniosła nam serię niesamowitych i niezapomnianych walk. Większość z nich dotyczyła Luffy’ego walczącego z wrogami, ale jedna z nich wyróżniała się, ponieważ była naprawdę łamiąca serce, zarówno ze względu na powody, które za nią stoją, jak i biorące w niej udział postacie. Mianowicie, w pewnym momencie historii, Usopp decyduje się walczyć z Luffy’m, wiedząc, że nie był nawet w pobliżu poziomu mocy Luffy’ego. Walka zakończyła się tak, jak można się było tego spodziewać, dlatego w tym artykule nie będziemy porównywać tych dwóch postaci, a raczej wyjaśnić, dlaczego doszło do tej walki.

Kiedy Luffy mówi mu, że załoga oddzieli się od Going Merry, ponieważ stała się nie do naprawienia, Usopp nie akceptuje tej decyzji i decyduje się opuścić załogę, wyzywając Luffy’ego na bitwę z Going Merry w nagrodę. Na początku Usopp pokonuje Luffy’ego, ale ostatecznie zostaje pokonany jednym ciosem. Po swojej porażce Usopp zostaje sam na Going Merry i zostaje porwany przez rodzinę Franky.

Dalsza część tego artykułu odpowie na kilka kluczowych pytań. Dowiecie się wszystkich szczegółów związanych z walką pomiędzy Usoppem a Monkey D. Luffym, którą zobaczycie przedstawioną w formie powtórki wydarzeń, które doprowadziły do ​​walki, jak i samej walki. Wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o tej walce, będzie dostępne w naszym artykule i dlatego ten artykuł będzie zawierał wiele spoilerów, więc uważaj, jak do tego podchodzisz.

Dlaczego Usopp walczył z Luffym? Jeden kawałek?

Historia walki między Usoppem a Monkey D. Luffym dotyczy pierwszego statku Słomianych Kapeluszy, Going Merry, statku, który wszyscy uwielbiali, ale także statku, który w pewnym momencie musiał zostać zastąpiony obecnym statkiem, Tysiąc Słoneczny. Co więc stało się z Going Merry, co spowodowało takie pęknięcie w relacji między Usoppem i Luffym? Pozwól nam zobaczyć!

Podczas łuku Skypiea statek dociera do Morza Białego, gdzie zostaje zaatakowany przez Wipera. Klabautermann ze statku pojawia się w ciągu jednej nocy, aby naprawić statek. Usopp i Chopper później wracają do Going Merry, niosąc Robina, zamrożonego przez Aokijiego i próbują stopić lód, używając gorącej wody w łazience. Nami również wchodzi na pokład wkrótce potem i pomaga rozmrozić Robina, co robią po tym, jak Zoro i Sanji również topią lód na ich kończynach do morza. Następnie obaj biegną na ratunek Luffy’emu, pozostawionemu samotnie, by stawić czoła admirałowi. Później obaj wracają na statek, przywożąc kapitana, który również jest całkowicie zamrożony.

Statek pozostaje zakotwiczony w Long Ring Long Land przez cztery dni przed wypłynięciem. Rankiem trzeciego dnia żeglugi statek zmienia kurs, gdy Luffy, Zoro, Usopp i Chopper zamierzają ścigać pływającą ropuchę. Jednak zatrzymują się, gdy słyszą dziwny dźwięk, ponownie zmieniając kurs w samą porę, gdy pociąg przejeżdża obok statku. Ten ostatni jest następnie zacumowany na stacji zmianowej, aby umożliwić części załogi zejście na ląd i uzyskanie informacji. Wkrótce potem wznowiła żeglowanie, docierając do Water Seven.

Przybywając na cypel, załoga rzuca kotwicę, ale podczas opuszczania żagli główny maszt pęka. Wszyscy członkowie załogi wysiadają wokół statku, z wyjątkiem Zoro, który pozostaje na statku, aby odpocząć. Wkrótce potem kilku członków rodziny Franky wchodzi na pokład, ale szermierz z łatwością pokonuje ich wszystkich. Później Kaku wsiada na statek, aby sprawdzić uszkodzenia, z których wysiada po wywnioskowaniu, że nie da się go naprawić, zgłaszając to Zoro.

Sanji i Chopper później wracają na pokład, a szermierz informuje ich o tej sprawie. W tym momencie Nami wraca i informuje towarzyszy, że Rodzina Franky’ego ukradła ich 200 000 000 Jagód po pokonaniu Usoppa, wskazując, gdzie znaleźć tego ostatniego i Dom Franky’ego. Nawigator pozostaje wtedy sam na statku, aby chronić pozostałe 100 000 000 Jagód. Luffy, Zoro, Chopper i Sanji wracają, niosąc Usoppa.

Odzyskany, Luffy mówi mu, co się stało i decyzję o zmianie statku, co prowadzi do kłótni. Snajper schodzi ze statku, a Chopper podąża za nim, ale potem wraca, gdy Usopp go przegania. O dziesiątej wieczorem Luffy schodzi na ląd, by walczyć z Usoppem, który wyzwał go, by zdobył statek. Po pokonaniu załoga usuwa wszystkie rzeczy z Going Merry, które Słomkowy Kapelusz zostawia snajperowi, który wraca do niego po wyleczeniu. Następnie zaczyna go naprawiać.

Biorąc pod uwagę rychłe przybycie Acqua Laguna, Franky postanawia przetransportować statek do magazynu pod mostem. Tutaj Usopp kontynuuje naprawy, ale cyborg wyrywa kawałek kadłuba właśnie naprawiony, aby wyjaśnić piratowi, że statek nie może już płynąć. Jednak snajper nie poddaje się, jednak wkrótce po tym, jak Kaku rozbija statek do morza. Going Merry osiada na mieliźnie na wybrzeżu Water Seven.

Klabautermann ze statku udaje się skontaktować z Iceburgiem, pytając, czy pozwolą mu popłynąć po raz ostatni. W ten sposób Going Merry dociera do Enies Lobby, gdzie zabiera załogę i Franky’ego w bezpieczne miejsce, aby nie zostali schwytani przez Marynarkę Wojenną. Dziób statku urywa się w drodze powrotnej do Water Seven. Luffy dziękuje jej za doprowadzenie ich do tego punktu, a następnie podpala go.

Usopp kontra Luffy: Kto wygrał?

Usopp wraca na miejsce spotkania o 22:00, zgodnie z obietnicą walki z Luffym. Bez względu na to, co się stanie, Luffy radzi mu, aby nie oglądał się z żalem. Usopp odpowiada, że ​​jest gotów pokonać Luffy’ego, ponieważ w przeciwieństwie do ich poprzednich przeciwników jest w pełni świadomy swoich umiejętności. Zaprasza Luffy’ego, aby przyszedł przygotowany na wszystko.

Usopp używa swojego arsenału ketchupu do symulacji plucia krwią, gdy Luffy strzela w niego z Gomu Gomu no Pistol. Zaniepokojony Luffy zatrzymuje się na tym. Usopp kpi z niego za okazywanie współczucia swoim przeciwnikom, oślepia go tarczą, a następnie strzela z procy zgniłymi jajami w swojego byłego kapitana. Luffy nakłania Usoppa do poważnego potraktowania ich walki.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych walk jednoczęściowych wszechczasów (ranking)

Gdy Usopp rzuca w niego shurikenami, oplatając je łańcuchami i mówiąc Luffy’emu, że nie da mu szansy na zemstę, Luffy jest zmuszony cofnąć się, aby uniknąć uderzenia. Jest otoczony dymem. Z powodu zepsutych jaj Usopp twierdzi, że dym wydobywa się z tarczy oddechu. Duża eksplozja spowodowana wybuchową kulą Usoppa powoduje, że statek zostaje odrzucony z powrotem na ląd. Luffy zatrzymuje się, by kontemplować krajobraz, przypominając sobie poprzednie spotkania z Usoppem.

Kiedy Luffy próbuje użyć Gomu Gomu no Bazooka, Usopp blokuje go uderzeniem w tarczę, obracając go przeciwko niemu, jednocześnie absorbując ciosy Luffy’ego i raniąc go w odrzucie. Usopp oddał ostatni strzał. Pozostaje tam z powodu czystej głupoty i używa Gomu Gomu no Bullet, aby uderzyć go w klatkę piersiową, powalając go i odnosząc zwycięstwo.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?