Skip to content
TV

Szokująca inspiracja Tytanów w ataku na Tytana

9 de październik de 2021
l intro 1633749231

Ze wszystkich przerażających potworów, demonów i złoczyńców w tysiącach ukochanych anime, w których fani mogą się zanurzyć — tytani z „Ataku na Tytana” są z pewnością najstraszniejsi. Ich rozmiary powodują masowe zniszczenia w miastach i miasteczkach, a nie zapominajmy o mrożącym krew w żyłach sposobie, w jaki porywają ludzi i zjadają ich żywcem. W rzeczywistości nie muszą jeść ludzi, ponieważ nie mają układu trawiennego. Sezon 3 ujawnia, że ​​Tytani instynktownie chrząszczą ludzi, próbując odzyskać swoje człowieczeństwo – co za ironia. Wysokie bestie są podświadomie świadome, że jeśli zjedzą jednego ze Zmiennokształtnych Tytanów (ludzi, którzy mogą kontrolować ich przemiany), powrócą do swoich normalnych postaci.

Nawet jeśli Tytani są całkowicie przerażający, są fascynującą rasą stworzeń. Istnieje kilka różnych typów Tytanów, w tym Dziewięciu Tytanów, którzy są znacznie więksi niż typowe bezmyślne brutale, które wędrują po Wyspie Paradis (gdzie rozgrywa się większość serii). Kolosalny Tytan jest najbardziej niesławnym z całej grupy, ponieważ jego pojawienie się rozpoczyna przygodę w 1. sezonie, kiedy przebija się przez Mur Maria. Jest szybka Tytanka Żeńska, która powoduje wiele zniszczeń, gdy pojawia się w sezonie 1, odcinek 17, „57. zewnętrzna misja skautingowa, część 1.”.

W serialu i mandze o tej samej nazwie pojawiają się inne przerażające potwory, takie jak Tytan Bestii, Tytan Szczękowy i Tytan Młota Wojennego. Historia staje się dość pomysłowa dzięki temu, co potrafi każdy Tytan, ale zaskoczy Cię szokująca inspiracja tych kultowych stworzeń.

Tytani inspirowali się pijaną osobą

Zarówno anime „Atak na Tytana”, jak i seria manga, odnoszą się do tego, że ludzkość nie szukała innego — a także do politycznych skutków czegoś tak niszczącego, jak gigantyczne potwory szalejące po świecie. Zasadniczo Tytani są przerażający, ale rasa ludzka może być czasami bardziej przerażająca. To nie jest subtelny temat, ale nie musi nim być. Zapytany o to, co zainspirowało serię, twórca mangi Hajime Isayama powiedział Nihon TV w 2013 roku (za pośrednictwem Anime News Network), że wpadł na pomysł Tytanów po spotkaniu z pijaną osobą w kafejce internetowej.

Według publikacji, Isayama został zainspirowany „brakem umiejętności komunikowania się, mimo że osoba była z tego samego gatunku”. Uważał też, że ze wszystkich stworzeń w królestwie zwierząt ludzie stali się nie tylko najbardziej wszechobecnym, ale także najstraszniejszym gatunkiem. Cóż, myśl o gigantycznych pijanych ludziach szalejących po ulicach jest zdecydowanie przerażająca. Mimo to, ciekawie byłoby zobaczyć, skąd Isayama czerpał inspirację dla Dziewięciu Tytanów, ponieważ wszyscy czują się dość wyjątkowi obok innych.

Czy ten post był pomocny?