Skip to content

Szefowie „sprzątaczki” o „resetowaniu tablicy” z 2 kluczowymi zgonami i nową misją dla Thony’ego w finale drugiego sezonu

13 de grudzień de 2022
TCL S2 212 8 JN 00565

UWAGA SPOILER: Ten post zawiera spoilery dotyczące finału drugiego sezonu serialu Fox’s Sprzątaczka.

Sezon 2 Sprzątaczka zakończył się w poniedziałkowy wieczór dwuczęściowym finałem, który zabił dwie kluczowe postacie i pozostawił Thony’emu (Elodie Yung) pozbieranie się.

Pomimo ostrzeżeń, by trzymać się z daleka od Roberta Kamdara (Naveen Andrews), gdy FBI zbliżało się do niego, Thony ponownie wzięła sprawy w swoje ręce. Podczas gdy Arman (Adan Canto) w końcu był w stanie go obalić, agent FBI Garrett Miller (Oliver Hudson) również został zabity w trakcie – niszcząc powiązania Thony’ego z organami ścigania i rujnując jej szanse na uratowanie jej siostry Fiony (Martha Millan) przed deportacją po tym, jak obaj zostają przyłapani na kradzieży sprzętu medycznego i podawaniu eksperymentalnego leku synowi Thony’ego, aby uratować mu życie.

Arman i Thony będą musieli współpracować, aby sprowadzić Fionę z powrotem do Stanów Zjednoczonych, ale Arman chce ukryć swój plan przed Nadią (Eva De Dominici) — która właśnie odziedziczyła całe bogactwo Roberta.

„To naprawdę resetuje tablicę w interesujący sposób” — powiedziała współprowadząca show, Melissa Carter.

Carter i jej współprowadząca show Miranda Kwok rozmawiali z Wszykina o decyzji o podjęciu wielkiej huśtawki poprzez zabicie dwóch głównych postaci za jednym zamachem oraz o tym, jak stworzy to efekt domina o konsekwencjach dla tych, którzy pozostaną.

DEADLINE: Opowiedz mi o decyzji o zabiciu dwóch wielkich postaci w tym odcinku finałowym.

MELISA CARTER: Zawsze wiedzieliśmy, że postać grana przez Naveena Andrewsa będzie kimś, kto po prostu będzie [in the series] jeden sezon i chcieliśmy, aby była to ekscytująca przejażdżka. Chcieliśmy, żeby naprawdę położył Armana na karku. Jest taka możliwość romansu z Nadią, więc chcieliśmy poczuć tę satysfakcję, że w końcu, [the story] ponownie łączy Armana i Nadię, aby się na nim zemścić. Myślę, że inspiracją do usunięcia Garretta była nieprzewidywalność tego świata. Chcemy po prostu pokazać, jak niebezpieczny jest świat przestępczości i że czyjeś życie jest w niebezpieczeństwie w dowolnym momencie. Więc to był duży, ważny powód i chęć urwiska na koniec sezonu. Ale druga część motywacji jest taka, że ​​​​po deportacji Fiony Thony nie ma już tego prawa po swojej stronie. Nie miała już tej zdolności, by odzyskać Fionę, więc ostatecznie popchnie ją głębiej w przestępstwo.

MICHELLE KWOK: Absolutnie kochamy Olivera. Był wielkim zwolennikiem serialu i myślę, że częścią tej decyzji jest to, że utrata jednego z naszych tropów byłaby tak bolesna, tak druzgocąca. [It’s about] znaczenie pokazania nie tylko nieprzewidywalności, ale i konsekwencji [of Thony’s actions]. Thony to postać, która zawsze jest najmądrzejszą osobą w każdym pokoju. Jest taka zaradna. Ma wszystkie szachy w ruchu i [Garrett’s death] naprawdę pokazuje jej, że nie może kontrolować wszystkiego przez cały czas. Ona nie ma kontroli i że będzie popełniać błędy. Thony przez ostatnie dwa sezony balansował na linie moralności między prawem a światem przestępczym i próbował poruszać się po obu. Zawsze się w tym wahała iw końcu podjęła te decyzje, które nie zadziałały ani dla Fiony, ani dla Garretta.

DEADLINE: Czy śmierć Garretta i deportacja Fiony pomogą Thony’emu uświadomić sobie, że czasami musi zrobić krok w tył i pójść w ślady kogoś innego?

KWOK: To jest najważniejsze pytanie. Którą drogą ona pójdzie? Wyciągnęła wnioski z lekcji, czy nie? Garrett to ktoś, kto próbował wyciągnąć ją z tego przestępczego życia i odciągnąć ją od tych złych decyzji, które wciąż podejmuje. Teraz, kiedy go nie ma, co ona zamierza zrobić? W tym samym czasie, po deportacji Fiony, musi teraz podejmować jeszcze bardziej ryzykowne decyzje i popełniać więcej potencjalnie szkodliwych błędów, próbując ją odzyskać. Będzie to push-pull, ale jeszcze bardziej intensywne, jeszcze bardziej wzniosłe i jeszcze bardziej skomplikowane.

DEADLINE: Naveen Andrews gra tak wspaniałego złoczyńcę. Jak myślisz, co wniósł do tej postaci?

FURMAN: Kiedy zobaczyliśmy Naveena w środku Porzucenie, Byłem naprawdę podekscytowany, ponieważ naprawdę wniósł tak wiele warstw do Sunny Balwani. Jego postać naprawdę mnie zaskoczyła. Szukaliśmy tego niuansu, a on obejmuje złoczyńcę z takim zapałem, takim zapałem i naprawdę mu się to podoba. Jest tuż przy krawędzi, jak prawie trochę campy, ale nie. Jest uziemiony. Praca z nim była przyjemnością i po prostu zawsze na nim. Po prostu chciał spróbować wszystkiego, więc fajnie było stworzyć tę postać, która jest naprawdę nihilistyczna.

KWOK: Robert jest kimś, kto zdecydowanie gromadzi pieniądze dla władzy, i zrobił to, więc teraz jest nietykalny. Albo myślał, że jest. To po prostu ta naprawdę urocza, pełna niuansów postać, ktoś, kto jest tak nieprzewidywalny i inny rodzaj złoczyńcy. Ktoś, kto potrafił być tak spokojny, a potem nagle jak pstryk, jest tym, czego szukaliśmy, a co naprawdę nam dostarczył.

DEADLINE: Czego szukasz w przyszłych przeciwnikach, których możesz dodać do późniejszych sezonów?

KWOK: Myślę, że zawsze jesteśmy zainteresowani kimś, kto może rzucić wyzwanie Thony’emu i Armanowi i popchnąć ich trochę poza ich strefę komfortu, aby zrobili rzeczy, których normalnie nie chcieliby robić. Ale w tym samym czasie trzymaj również lustro w ich stronę. Arman i Thony stoją przed sobą w lustrze i pokazują sobie nawzajem, wiesz, kim są w głębi duszy. Myślę więc, że z każdym złoczyńcą, którego wprowadzamy, chcemy, aby wniósł coś, co pozwoli również naszym bohaterom na autorefleksję.

DEADLINE: Więc Arman i Nadia są znowu razem, ale Thony i Arman wyruszają teraz razem na tę misję. Co to sygnalizuje o tym, jak to trio będzie sobie radzić?

KWOK: Myślę, że nadal będziemy mieć naprawdę interesujący trójkąt miłosny, a właściwie teraz stawka jest wyższa dla wszystkich. Cóż, jeśli chodzi o Thony’ego, ona zawsze próbowała ratować syna. Teraz próbuje uratować Fionę. A Arman jest z nią jeszcze bardziej związany niż wcześniej i czuje się odpowiedzialny, chociaż wie, że Kamdar musiał umrzeć, aby byli bezpieczni. Wie, że to także jego odpowiedzialność. To postawi całą trójkę w sprzeczności, co jest po prostu zabawną rzeczą do zagłębienia się.

FURMAN: Ponadto Nadia jest teraz w miejscu mocy. Arman i Nadia nie są prawnie małżeństwem. Odziedziczyła wszystko po Robercie. Czuję, że nie ma nic lepszego niż afrodyzjak władzy i pieniędzy, który utrzyma Armana blisko niej.

Czy ten post był pomocny?