Skip to content

Suzume no Tojimari Data wydania w USA i Wielkiej Brytanii oraz gdzie oglądać!

15 de listopad de 2022
Suzumeno

Później Twoje imię. oraz Wietrzenie z tobąMakoto Shinkai powraca kiedyś do swoich fanów z nowym filmem anime, który miał premierę w Japonii 11 listopada 2022 roku, zatytułowany Suzume no Tōjimari. Chociaż nie jest to bezpośrednia kontynuacja, Suzume no Tōjimari jest duchowym następcą obu poprzednich filmów Shikai i będzie zawierał podobnie dziwną i piękną historię, a także podobne podejście estetyczne. Ponieważ film stał się wielkim hitem w Japonii, postanowiliśmy powiedzieć, kiedy i gdzie można go zobaczyć w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Suzume no Tōjimari miał swoją premierę w Japonii 11 listopada 2022 roku i jest obecnie wielkim hitem kinowym w japońskich kinach. Crunchyroll i Sony będą dystrybuować film w Ameryce Północnej, natomiast Sony i Wild Bunch będą odpowiedzialne za europejską dystrybucję filmu. Jak dotąd nie podano stałej daty premiery, ale film będzie miał premierę poza Japonią na początku 2023 roku.

Pozostała część tego artykułu przedstawi wszystkie znane i nieznane informacje związane z zachodnim wydaniem Suzume no Tōjimari film anime. Dowiesz się o oficjalnej dacie premiery, czy jest zwiastun, o czym będzie ta historia i wiele więcej na temat tego niedawno wydanego filmu anime.

Suzume no Tōjimari Data wydania w USA i Wielkiej Brytanii

Film został wyprodukowany przez studio CoMix Wave Films i wyreżyserowany przez Makoto Shinkai, który miał udane występy ze swoimi dwoma poprzednimi filmami, Twoje imię. oraz Wietrzenie z tobąz którego Suzume no Tōjimari jest duchowym następcą. Projektem postaci zajął się Masayoshi Tanaka, animacją Kenichi Tsuchiya, a kierownictwo artystyczne Takumi Tanji.

Faza planowania projektu trwała od stycznia do marca 2020 roku. Następnie od kwietnia do sierpnia tego samego roku studio poświęciło swój czas i środki na pisanie scenariuszy, a następnie na tworzenie storyboardów między wrześniem 2020 a grudniem 2021 roku. animacja rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. Produkcja oficjalnie zakończyła się 21 października 2022 roku. Siedem dni później pierwsze dwanaście minut filmu wyemitowano w japońskiej telewizji ntv.

Muzykę do serialu skomponował RADWIMPS, który pracował już nad obydwoma nasze imię. oraz Wietrzenie z tobą, dwa inne filmy wyreżyserowane przez Makoto Shinkaia, o których wspomnieliśmy, we współpracy z japońskim kompozytorem Kazumą Jinnouchi. Muzyka przewodnia filmu „Suzume” została zinterpretowana przez Toakę.

Film został oficjalnie wydany w japońskich kinach przez Toho 11 listopada 2022 roku, w ramach regularnych pokazów i IMAX. Film miał również specjalny przedpremierowy pokaz IMAX w dniu 7 listopada dla grupy wybranych fanów, którzy zostaną wyłonieni w drodze loterii. Prawa do dystrybucji filmu na całym świecie zostały nabyte przez Crunchyroll, Sony Pictures i Wild Bunch. Podczas gdy Sony i Wild Bunch będą współdystrybuować w Europie, Crunchyroll zajmie się dystrybucją w Ameryce Północnej i będzie współpracować z Sony w innych regionach poza Azją.

ZWIĄZANE Z:

100 najlepszych filmów anime wszech czasów

Dobra, wiemy już, kto zajmie się dystrybucją, ale czy wiemy kiedy? Cóż, oboje robimy i nie. Mianowicie potwierdzono, że światowa dystrybucja Suzume no Tōjimari rozpocznie się na początku 2023 r., ale dokładna data nie została określona. Spodziewamy się, że nastąpi to gdzieś w styczniu lub lutym, ale nie możemy powiedzieć tego na pewno, zwłaszcza jeśli w przyszłości będą jakieś opóźnienia. Ale w obecnej sytuacji film będzie dostępny na zachodzie na początku 2023 roku.

Suzume no Tōjimari przyczepa

Jeśli zastanawiałeś się, czy jest przyczepa do Suzume no Tōjimari, mamy dla Was dobrą wiadomość – jest ich nie jedna, a trzy. Pierwszy z nich został wydany 11 maja 2022 roku:

Drugi został wydany 28 września 2022 roku:

A trzeci ukazał się 10 listopada 2022 roku, tuż przed premierą filmu:

Suzume no Tōjimari intrygować

Suzume no Tōjimari to oryginalna historia napisana przez Shinaki, więc zanim zobaczymy film, nie możemy zdradzić zbyt wielu szczegółów na temat fabuły filmu. Poniżej znajduje się krótki przegląd fabuły, który powie Ci, czego możesz się ogólnie spodziewać po filmie.

Suzume to 17-letnia dziewczyna, która mieszka w sennej wiosce w rejonie Kiusiu w południowo-zachodniej Japonii i jest główną bohaterką filmu. Suzume spotyka pewnego dnia młodego mężczyznę, który szuka „drzwi”. Oboje kontynuują wspólną podróż i odkrywają stare drzwi w górzystym opuszczonym domu. Suzume zostaje wciągnięta do środka, gdy tylko sięga do drzwi.

W rezultacie „drzwi zagłady” zaczynają kiełkować w całej Japonii, wywołując łańcuch katastrof. Film, jak opisali japońscy dystrybutorzy, jest w rzeczywistości podróżą po Japonii, w której Suzume musi zamknąć wszystkie „drzwi katastrofy”, aby powstrzymać nieszczęścia, ale jest to także doświadczenie współczesnej epoki, które pomaga młodej dziewczynie rosnąć w górę i zdobądź jej niezależność.

ZWIĄZANE Z:

Ostateczna lista filmów anime, które pojawią się w 2022 roku

Suzume no Tōjimari Angielski obsada głosowa

W tej chwili niewiele wiemy o anglojęzycznej obsadzie głosu w filmie, z wyjątkiem faktu, że film, jak najbardziej, doczeka się dubbingu. Teraz, ponieważ jest to całkowicie oryginalny projekt, właściwie nie mamy żadnych wcześniejszych projektów, z którymi można by go porównać, co oznacza, że ​​dopóki nie otrzymamy oficjalnych informacji, nie będziemy wiedzieć, kto będzie udzielał głosów bohaterom w pytaniu. Oczywiście zaktualizujemy ten artykuł, gdy tylko pojawi się więcej informacji. Jeśli chodzi o głosy japońskie, oto lista aktorów, których aktorskie talenty usłyszysz w filmie:

Postać Japoński aktor głosowy Angielski aktor głosowy
Suzume Iwato Nanoka Hara TBC
Suzume Iwato (dziecko) Akari Miura TBC
Sota Munakata Hokuto Matsumura TBC
Tamaki Iwato Eri Fukatsu TBC
Minoru Okabe Shota Sometani TBC
Rumi Ninomiya Sairi Ito TBC
Chika Amabe Kotone Hanase TBC
Tsubame Iwato Kana Hanazawa TBC
Hitsujirō Munakata Matsumoto Hakuō II TBC
Tomoya Serizawa Ryūnosuke Kamiki TBC
Daijin Ann Yamane TBC
Miki Aimi TBC

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?