Skip to content

„Strażnicy Galaktyki cz. 3′ Jeszcze wyżej z otwarciem 118 mln $ +; MCU James Gunn Threequel miał globalną kampanię promocyjną o wartości 90 milionów dolarów

8 de maj de 2023
Screen Shot 2022 12 01 at 2.05.23 PM

Odśwież, aby zobaczyć więcej szczegółów…Trzyquel MCU Jamesa Gunna, Strażnicy Galaktyki vol. 3, był nawet wyższy, niż przewidywał Disney, źródła dystrybucyjne informują nas o tej godzinie. Mieliśmy przeczucie, że w sobotni wieczór było to 116 milionów dolarów. Zdjęcie ma teraz 118 mln USD +, co słyszymy po niedzieli o wartości 31 mln USD (wczoraj prognozowano jako 27 mln USD). Disney wkrótce poda ich oficjalny numer.

Disney dokonał tego wyczynu w ramach globalnej kampanii promocyjnej o wartości 90 mln USD, jak podają źródła reklamowe. Rozumiem, że ta kwota jest ponad dwukrotnie wyższa niż wydatki na dwa poprzednie strażnicy Galaktyki filmy połączone.

Zgodnie z tematem filmu, wielu partnerów udzieliło licencji na popularne piosenki z lat 80. i 90. w celu umieszczenia ich w reklamach pod wspólną marką w celu nawiązania do kluczowych tematów (np. rodzina, zabawa, komedia). Partnerami tymi byli McDonald’s, King’s Hawaiian, General Mills, Enterprise, Microsoft, Realtor.com i Cisco.

McDonald’s zadebiutował programem Happy Meal w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Chinach, w połączeniu z ośmioma zabawkami przedstawiającymi postacie filmowe, które łączą się ze sobą. Zostało to dodatkowo wsparte ofertą UberEats US BOGO. Aby ożywić film, ujawniono niestandardową reklamę telewizyjną „in-world”, której akcja toczy się w „Knowhere” (nowej bazie Guardians) i zawiera potańcówkę z Grootem.

King’s Hawaiian Chleb Co. rozpoczął sezon grillowania niestandardowym miejscem na rodzinne grillowanie z kilkoma nowymi gośćmi, w tym Rocketem i Grootem, a także ofertą filmową w 13 tys.

NASCAR również włączył się do akcji dzięki opakowanemu samochodowi o tematyce filmowej, prowadzonemu przez Brada Keselowskiego, który zadebiutował podczas wyścigu AdventHealth 400 NASCAR Cup Series.

HelloFresh uruchomiła nową, limitowaną serię Guardians Recipe Adventure z sześcioma przepisami inspirowanymi filmem oraz zestawami Guardians Snack Adventure Kit, dzięki którym fani mogli tworzyć wersje HelloFresh dwóch smacznych międzygalaktycznych przekąsek – Zarg Nut Bites i Mango Milky Fizz, wraz z kolekcjonerskimi kartonami i słoikami mleka . W niestandardowym spocie widzimy, co sprowadziło „kosmitów” do biura. Kampania była powiązana z loterią z obwodem nr 3 Cinemark.

Płatki General Mills miały GOTG3 przejęcia pudełek Cinnamon Toast Crunch, Lucky Charms, Reese’s Puffs, Trix i Cookie Crisp, Groot-Gurt Go-Gurt oraz limitowanych zestawów płatków śniadaniowych z zestawami przypinek o tematyce filmowej dostępnych na początek w Walmart.

Enterprise zaplanował swoją kampanię na początek letniego sezonu podróżniczego, związanego z motywem eksploracji filmu, ze wsparciem telewizyjnym/cyfrowym i społecznościowym, sponsoringiem światowej premiery i niestandardowym spotem.

Firma Microsoft, wieloletni partner MCU, wykorzystała integrację filmu Zune MP3, składając hołd oryginalnemu, nieudanemu urządzeniu i współpracując z firmą Redwire, aby dać mu drugą szansę na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dzięki technologii druku 3D. Microsoft uruchomił całą stronę internetową poświęconą swojemu gadżetowi, zawierającą krótką reklamę ze Strażnikami, którzy promowali edukację wśród uczniów, tworząc różne działania o tematyce kosmicznej na stronie dla młodych odkrywców.

Kampania Realtor.com została zainspirowana międzygalaktycznymi lokacjami znanymi z filmów Guardians i dała fanom szansę na „posiadanie własnego miejsca w kosmosie”. Fani mogli wziąć udział w quizie, aby zdobyć cyfrowe „jednostki” i odblokować współrzędne swojego własnego kawałka galaktyki, z lokalizacjami obejmującymi sześć międzygalaktycznych ustawień z MCU, w tym Knowhere, Morag i Sovereign.

Nawiązano również współpracę między Disney Marvel Studios i Cisco, która skupiła się na ochronie dzięki nowemu produktowi bezpieczeństwa marki opartemu na uwierzytelnianiu wieloskładnikowym. Obejmowało to miejsce, które celebrowało paralele Strażników (siły działającej na rzecz dobra w całej galaktyce) i Cisco Duo (strażnika dobra firm na całym świecie), a także ofertę biletów Fandango, która daje szansę wygrania wejściówek na zobaczenie film.

W Chinach molochy Alipay i JD wsparły pic reklamą kinową, a firmy technologiczne Samsung, Netease i Razer wniosły swój wkład w reklamę zewnętrzną i cyfrową/społecznościową. Inne rynki, które uczestniczyły, to Indonezja, Malezja, Filipiny, Singapur, Tajlandia, Korea i Wietnam z aktywacjami, takimi jak specjalne oferty biletów, POS w sklepach, instalacje w centrach handlowych o tematyce filmowej i upominki przy zakupie.

W Brazylii program nagród Visa wspierał Threequel reklamami kinowymi i nie tylko. Kia zorganizowała w Meksyku loterię na wycieczkę dla czterech osób, a Motorola dostała prezent przy zakupie. Virgin Plus był partnerem w Kanadzie.

Wszykina był obecny na Comic-Conie w San Diego w lipcu zeszłego roku, kiedy Gunn po raz pierwszy wszedł na scenę z obsadą, pokazał pierwszy materiał filmowy, a High Evolutionary rozbił Hall H. GOTG3 kampania oficjalnie ruszyła.

Na brazylijskim Comic Con w grudniu zadebiutował zwiastun, który doprowadził do równoczesnego debiutu online wraz z plakatem zwiastuna. Debiut zwiastuna miał miejsce w wyższych rankingach, generując 121 milionów wyświetleń w ciągu 24 godzin, a zwiastun zyskał popularność na Twitterze i osiągnął trend nr 2.

Wśród niektórych wyczynów kaskaderskich, które miały na celu popchnięcie zdjęcia, prezenterzy SportsCenter, Jason Fitz i Arda Ocal, spuchli jak Groot w niestandardowym materiale, w którym występuje gwiazda obrazu, Chris Pratt. W Adult Swim „Grootologist” zepsuł znaczenie „Jestem Grootem” w niestandardowych treściach. W ABC trzy były momentami w odcinku, w których znalazły się wzmianki o filmach z otaczającym je specjalnym wyglądem dla obu Rekrut I Connerowie. Na Freeform obsada odpowiadała na palące pytania fanów, podczas gdy na Univision, podczas meczu Santos Laguna vs Cruz Azul, była funkcja w grze z Zoe Saldaną i Prattem.

1 kwietnia nowy spot telewizyjny zadebiutował w grze NCAA Final 4, ogłaszając, że bilety trafią do sprzedaży 3 kwietnia. W ramach wsparcia komunikatów dotyczących sprzedaży, dzień był wypełniony nową treścią i grafiką, w tym okrągłym stołem obsady Fandango z Prattem, Karen Gillan, Seanem Gunnem i Gunnem; wyłączny partner jeden arkusz (IMAX, Dolby, RealD, ScreenX, 4DX i Fandango). Gunn ogłosił również w mediach społecznościowych ścieżkę dźwiękową i plakat z listą utworów.

GOTG3Kampania muzyczna była największą w serii i zawierała muzykę z kilku dekad w zwiastunach, spotach telewizyjnych i aktywacjach cyfrowych. 17-utworowy album ze ścieżką dźwiękową został wydany na winylu, CD i kolekcjonerskich kasetach z dziewięcioma unikalnymi projektami postaci. Kampania obejmowała promocje, takie jak Target Media Wall w ponad 1800 lokalizacjach, spoty telewizyjne, reklamy internetowe i outdoor na nowojorskim Time Square. Dodatkowo podczas specjalnego wydarzenia dla fanów w Amoeba Music odbył się występ na żywo Roystona Langdona ze Spacehog.

Jedna wielka muzyczna atrakcja: aktywacja „Knowhere Depot” Coachella, która wpisała się w ducha festiwalu, zachęcając uczestników do zatrzymywania się w wyskakującym okienku podczas jazdy. Billboardy wzdłuż autostrady wskazywały lokalizację, a Knowhere Depot oferował możliwość robienia zdjęć i darmowe gadżety dla festiwalowiczów. Radio K-GOTG zostało również uruchomione jako oficjalne Strażnicy Galaktyki vol. 3 Program radiowy Spotify.

Na pustyni? 🌵 Knowhere czeka na Ciebie.

Wpadnij dziś przed 18:00 🕕, aby mieć ostatnią szansę na wizytę.

13033 Malki Road
Zakaz, CA 92220 #GotGVol3 pic.twitter.com/Zx5v4ZQ8tH

— Strażnicy Galaktyki (@Strażnicy) 15 kwietnia 2023 r

WIĘCEJ…

Czy ten post był pomocny?