Skip to content
TV

Stranger Things właśnie cementuje dwa główne rekordy oglądalności dla Netflix

8 de lipiec de 2022
l intro 1657319487

Dr Brenner rozważa Stranger Things

Jak zapewne słyszeliście, hit Netflixa „Stranger Things” powraca w wielkim stylu. Ukochana seria zakończyła straszliwie długą nieobecność fanów w maju, wydając pierwszy tom swojego superwymiarowego czwartego sezonu. Można śmiało powiedzieć, że rekordowa oglądalność pierwszego uruchomienia odcinków (na odmianę) jest dowodem na to, że „Stranger Things” nie straciło zbyt wielu fanów – jeśli w ogóle – w ciągu trzech lat pandemii. hiatus.

Równie bezpiecznie można powiedzieć, że nowy sezon „Stranger Things” również był wart czekania, z toczącą się walką z bestialskimi złoczyńcami z Upside Down i prawą stroną nadal ekscytującą krytyków i fanów transmisji strumieniowych na całym świecie ( przez Rotten Tomatoes). Minął tydzień odkąd druga połowa sezonu 4 trafiła do Netflix, a „Stranger Things” nadal jest uzasadnioną potęgą ratingową dla Netflix. Aby udowodnić, jak popularna jest seria w czwartym sezonie, Variety poinformowało, że dwuczęściowy finał „Vol. 2” faktycznie zawiesił witrynę, gdy został wydany 1 lipca. A gdy cały sezon 4 jest już dostępny na świecie „Stranger Things” oficjalnie pobiło dwa rekordy oglądalności streamera.

Stranger Things stało się jednym z największych hitów streamingowych w historii

Netflix nie jest oczywiście obcy bicie takich rekordów, a Variety zauważa, że ​​​​zarówno „Tiger King”, jak i „Ozark” zgłosiły swoje w 2020 r., Kiedy każdy z nich uzyskał ponad 5 miliardów minut oglądania w ciągu jednego tygodnia. Chociaż te liczby mogły zostać zawyżone przez widzów, którzy osiedlili się we wczesnych dniach blokady związanej z pandemią, tak nie było w przypadku „Stranger Things 4”. W pierwszym tygodniu po premierze siedem odcinków „Vol. 1” spowodowało, że oglądalność serialu osiągnęła zdumiewającą liczbę 7,2 miliarda minut.

Według tego samego artykułu Variety, dzięki temu „Stranger Things 4” jest nowym, tygodniowym mistrzem oglądalności w dziedzinie streamingu. Nawet po zauważalnym spadku ocen w drugim tygodniu, „Vol. 1” również pomógł programowi zająć 4. miejsce na tej liście. Nic dziwnego, że właśnie wydany dwuczęściowy finał sezonu już zdobywa duże liczby, plasując się na 5. miejscu, dając w ten sposób „Stranger Things” naprawdę imponujące trzy z pięciu najlepszych miejsc wszechczasów.

To nie jedyny rekord, jaki „Stranger Things” ustanowił dla Netflix wraz z premierą nowego sezonu. Jak wynika z wcześniejszego artykułu Variety opublikowanego 14 czerwca, te zadziwiające liczby sprawiają, że jest to najczęściej oglądany anglojęzyczny program w historii. Jednak w chwili pisania tego tekstu „Stranger Things” pozostaje na drugim miejscu za koreańskojęzyczną sensacją Netflix „Squid Game” jako najczęściej oglądany oryginalny program streamera i według Forbesa prawdopodobnie nie osiągnie tego pierwszego miejsca. Ale kto wie, może gang Hawkinsów może wjechać na to konkretne wzgórze w sezonie 5.

Czy ten post był pomocny?