Skip to content
TV

Star Trek: Złoczyńca z trzeciego sezonu Picarda bierze przykład z Gniewu Khana

24 de lipiec de 2022
l intro 1658683657

Picard patrzący na kontemplację

Jedną z najbardziej lubianych postaci w serii „Star Trek” jest kapitan Jean-Luc Picard. Grany przez Patricka Stewarta, Picard zostaje po raz pierwszy przedstawiony jako kapitan USS Enterprise w „Star Trek: The Next Generation”. Wystąpił we wszystkich siedmiu sezonach serialu, a także w czterech filmach fabularnych i kilku grach wideo (przez IMDb).

Tak więc wiadomość o powrocie postaci spotkała się z entuzjazmem fanów serii. Zatytułowany „Star Trek: Picard” w pierwszym sezonie serialu Picard wraca do Gwiezdnej Floty, gdy zostaje poproszony o pomoc w zapewnieniu praw syntetycznym istotom, takim jak córka jego byłego członka załogi Data (Brent Spiner). W drugim sezonie powraca boska istota Q, a John de Lancie ponownie wciela się w rolę z „The Next Generation”.

W trzecim sezonie wiele postaci z „The Next Generation” pojawi się w „Picard”. Niektórzy, jak William Riker (Jonathan Frakes) i Deanna Troi (Marina Sirtis), pojawili się już w nowym serialu, podczas gdy inni, jak Worf (Michael Dorn) i Beverly Crusher (Gates McFadden), wrócą po raz pierwszy. Przed trzecim sezonem producent Alex Kurtzman mówił o złoczyńcy, którego fani mogą spodziewać się w trzecim sezonie serialu, oraz o konkretnym aspekcie, który zaczerpnęli z „Star Trek II: Gniew Khana” podczas pisania sezonu.

Dynamika między Kirkiem i Khanem kierowała trzecim sezonem Picarda

Podczas panelu „Star Trek”, który obejmował relację z „Star Trek: Picard” na SDCC 2022 (za pośrednictwem dźwięku uzyskanego przez siostrzaną stronę Jacoba Halla ze Static Media /Film), współtwórca serialu, Alex Kurtzman, mówił o tym, czego fani mogą się spodziewać po trzeci sezon serialu, który wcześniej potwierdził Patrick Stewart, ogłosił jako ostatni. „Terry [Matalas] był bardzo podekscytowany pomysłem zrobienia ostatniego filmu „Next Gen””, zaczął Kurtzman, kontynuując, że ekipa scenarzystów chciała zagłębić się w to, jak wyglądaliby członkowie załogi USS Enterprise z „Star Trek: The Next Generation” po tych wszystkich latach.

Dyskusja na temat filmów doprowadziła Kurtzmana do przejścia do „Star Trek II: Gniew Khana”, uznając jego przełomowy status w historii „Star Trek”, zanim wyjaśnił, dlaczego zespół skłaniał się ku temu. „Jedną z rzeczy, które najbardziej kochamy w „Wrath of Khan”, są gry umysłowe między Kirkiem i Khanem i dominacja. I to była, jak sądzę, prawdziwa gwiazda północy dla nas w tym sezonie w złoczyńcy, którego stworzyliśmy ,” powiedział. Dodał, że trzeci sezon będzie miał jednego złoczyńcę, kończąc słowami: „Nie powiem zbyt wiele, poza tym, że powiem, że jest niesamowita”, ku podekscytowaniu publiczności.

Biorąc pod uwagę wzmiankę o „Gniewu Khana”, który widział obecność złoczyńcy, który wcześniej pojawił się w „Star Trek: The Original Series” i miał osobisty związek z Kirkiem, a także powrót wielu Picard’s Enterprise Członkowie załogi, prawdopodobnie złoczyńca trzeciego sezonu „Picarda” będzie również znajomą twarzą.

Czy ten post był pomocny?