Skip to content

Star And Stripe kontra Shigaraki: Kto wygrał? (i czy jest naprawdę silniejszy)

27 de sierpień de 2022
bate vs shigaraki

Jednym z najważniejszych wydarzeń w mandze My Hero Academia była bitwa między Star and Stripe a Shigaraki w czasie, gdy społeczeństwo bohaterów w Japonii znajdowało się w jednym z najgorszych wydarzeń w swojej historii. Właśnie wtedy Star and Stripe przybyli z pomocą Japonii, ponieważ uwielbiała All Might przez jej awans jako pro-bohaterka w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście walczyła z Tomurą Shigaraki. Więc kto wygrał bitwę między Star, Stripe i Shigaraki?

Tomura Shigaraki pokonał Star i Stripe, kiedy wahała się poświęcić swojego przyjaciela, aby pokonać złoczyńcę. To było wtedy, gdy Shigaraki wykorzystał okazję, by złapać Star and Stripe i użyć na niej rozkładu, jednocześnie kradnąc jej dziwactwo. Jednak Star i Stripe użyli jej dziwactwa, aby upewnić się, że Shigaraki nie będzie w stanie go użyć.

Star and Stripe została obdarzona niezwykle potężnym dziwactwem, ale ostatecznie nie wystarczyło jej to, by pokonać Tomurę Shigaraki, który miał wiele dziwactw, które był w stanie wykorzystać na swoją korzyść. Niemniej jednak wciąż była w stanie zadać ciężki cios Shigaraki, który stracił kilka dziwactw z powodu jego efektów. Przyjrzyjmy się teraz tej bitwie bardziej szczegółowo.

Dziwactwa i umiejętności gwiazdy i paska

Podczas gdy My Hero Academia skupia się na japońskiej scenerii świata bohater kontra złoczyńca, cały świat jest pełen różnych społeczności bohaterów. Oczywiście Stany Zjednoczone mają własne społeczeństwo bohaterów. A na szczycie drabiny profesjonalnych bohaterów w Ameryce stoi Star and Stripe, która urodziła się jako Cathleen Bate.

Dorastając, Cathleen Bate przeżyła zmieniające życie wydarzenie, w którym uczestniczył All-Might, który zainspirował ją do zostania bohaterką. Kiedy zamanifestowała swoje dziwactwo, wstąpiła do wojska USA i zaczęła rozwijać własne dziwactwo, aby zostać pro bohaterem. Wraz z innymi żołnierzami Star and Stripe stali się wystarczająco silni, aby stać się czołową bohaterką w Ameryce, ponieważ rozumiała, jak wykorzystać swoje zdolności w pełni, jednocześnie dobrze współpracując z żołnierzami, z którymi trenowała w wojsku.

Sposób, w jaki działa dziwactwo Cathleen Bate, jest dość wyjątkowy, ponieważ jest to dziwactwo, które może na nowo zdefiniować, czym może być dziwactwo i jak silne może być. To jest powód, dla którego w swojej walce Tomura Shigaraki był tak zdeterminowany, by ukraść dziwactwo Star and Stripe, których dziwactwo mogło potencjalnie pozwolić złoczyńcy stać się najbardziej niepowstrzymaną istotą na świecie.

Nazywany Nowym Porządkiem Świata, dziwactwo Bate pozwoliło jej ustanowić dwie zasady dotyczące rzeczy w jej najbliższym otoczeniu. Musiała dotknąć rzeczy, którą chciała ustanowić regułą, jednocześnie wypowiadając jej nazwę. New World Order ma limit dwóch zasad, który pozwala Bate na narzucenie dwóch nowych zasad jednocześnie, ale musi wyłączyć jedną z zasad, aby narzucić nową zasadę.

ZWIĄZANE Z:

Czy Bakugo jest martwe w My Hero Academia? (Anime kontra manga)

Na przykład w walce z Tomurą Shigaraki, Star i Stripe byli w stanie ustalić zasadę, która sprawiła, że ​​powietrze wokół złoczyńcy zniknęło. Była również w stanie stworzyć gigantyczną wersję siebie, używając otaczającego ją powietrza, jednocześnie tworząc miecz laserowy z laserów, które wystrzelili jej ludzie w ich odrzutowcach bojowych. Biorąc pod uwagę, że Bate jest trudno narzucić regułę żywemu stworzeniu, ponieważ musi go dotknąć (co było niezwykle trudne w przypadku Shigaraki z powodu jego dziwactwa Rozkład), często używała nieożywionych przedmiotów wokół siebie, takich jak powietrze.

W rzeczywistości Cathleen Bate mogłaby również użyć swojego dziwactwa, aby nadać sobie nowe umiejętności lub poprawić ogólne możliwości fizyczne. Jednak Nowy Porządek Świata nie jest wszechmocny i ma swoje ograniczenia. Dlatego Star and Stripe było trochę smutne, że nie była w stanie wzmocnić się do poziomu siły All Mighta.

Niemniej jednak była w stanie udoskonalić użycie swojego dziwactwa, ponieważ rozumiała, jak działał Nowy Porządek Świata i jak mogła go wykorzystać na swoją korzyść w większości sytuacji. Dlatego rząd Stanów Zjednoczonych utrzymywał w tajemnicy charakter jej dziwactwa, aby upewnić się, że ich wrogowie nigdy nie znajdą sposobu na przeciwstawienie się Star and Stripe.

Dziwactwa i umiejętności Shigaraki

Wszyscy wiemy, że Tomura Shigaraki został pierwotnie przedstawiony jako złoczyńca, który miał jedną specjalną cechę, którą był Decay. To dziwactwo pozwoliło mu natychmiast zniszczyć wszystko, czego dotknął, czy to żywe, czy nieożywione. Shigaraki był również w stanie poprawić siłę swojego dziwactwa, gdy przeszedł przez ponowne przebudzenie, ponieważ mógł teraz użyć go przeciwko rzeczom, których nie dotyka bezpośrednio, o ile był zaangażowany jakiś efekt domina.

Star And Stripe kontra Shigaraki: Kto wygrał?  (i czy jest naprawdę silniejszy)

Oczywiście później w fabule mangi Shigaraki odziedziczył All For One po samym All For One. To pozwoliło mu odziedziczyć wszystkie dziwactwa, które All For One już miał w swoim ciele, zanim został pokonany przez All Mighta. Nabył także kilka innych dziwactw po tym, jak nauczył się kraść dziwactwa za pomocą All For One.

Podczas bitwy z Cathleen Bate lub Star and Stripe, Tomura Shigaraki użył działa powietrznego, fal radiowych i ciężkiego ładunku w ofensywie, łącząc te dziwactwa, aby stworzyć potężne wyładowanie energii elektrycznej. W obronie polegał na połączeniu Reflect i Scatter, aby mógł bronić się przed atakami z myśliwców Cathleen Bates, jednocześnie rozpraszając ich ataki z powrotem na nich.

Używając tej kombinacji ofensywy i obrony, Shigaraki był w stanie wytrzymać większość ataków Star and Stripe. Co więcej, wiedział, jak dość kreatywnie wykorzystać swoje dziwactwa, aby upewnić się, że są wystarczająco dobrze połączone, aby zmaksymalizować ich efekty.

Star And Stripe kontra Shigaraki: Kto wygrał?

W bitwie między Star, Stripe i Shigaraki Cathleen Bate faktycznie miała przewagę nad potężnym złoczyńcą. To dlatego, że była w stanie wykorzystać swoje dziwactwo na tyle dobrze, że Shigaraki miał problemy ze znalezieniem sposobu, aby temu przeciwdziałać. Jedynym sposobem, w jaki był w stanie temu przeciwdziałać, było to, że Bate nie znał poczucia własnej tożsamości Shigarakiego, ponieważ linie między Tomurą Shigaraki i All For One szybko zanikały, aby połączyć obie tożsamości w jedną. Jako taki, New World Order nie miał na niego wpływu, gdy Star i Stripe próbowali użyć go bezpośrednio na Shigaraki.

ZWIĄZANE Z:

20 najsłodszych postaci z My Hero Academia (w rankingu)

Niemniej jednak Cathleen Bate kontynuowała swój atak, wiedząc, jak wykorzystać swoje myśliwce do przeprowadzania skoordynowanych ataków na Shigaraki. Co więcej, była w stanie wykorzystać swój ostateczny atak, który pozwolił jej stworzyć gigantyczny konstrukt samej siebie za pomocą powietrza. Używając laserów z myśliwców, była w stanie skonstruować duży miecz laserowy, który prawie zabił Shigarakiego. Użyła również ciężkiego ładunku potężnych pocisków rządu USA, aby spróbować zabić Shigaraki, chociaż złoczyńca znalazł sposób na uniknięcie eksplozji, tworząc dziurę w dnie oceanu.

Po tym Shigaraki wskoczył na jeden z myśliwców, zanim wykorzystał okazję, by wskoczyć na Star and Stripe i złapać ją. To właśnie w tym momencie zaczął używać na niej Decay, jednocześnie wchłaniając jej dziwactwo.

Star And Stripe kontra Shigaraki: Kto wygrał?  (i czy jest naprawdę silniejszy)

Bate próbowała użyć na sobie Nowego Porządku Świata, aby zapobiec skutkom Decay. Ale jej dziwactwo nie było wystarczająco silne, aby zapobiec skutkom rozpadu, ponieważ było w stanie jedynie spowolnić proces rozpadu. W związku z tym użyła Nowego Porządku Świata, aby zasadzić wirusa w Shigaraki, ponieważ narzuciła zasadę, która zapewniała, że ​​to dziwactwo nigdy nie będzie używane razem z innym dziwactwem Shigaraki. Nowy Porządek Świata uległ samozniszczeniu w Shigaraki, aby wyrządzić mu krzywdę, jednocześnie zabierając mu niektóre z jego dziwactw, podczas gdy Star i Stripe gniły.

Czy Shigaraki jest naprawdę silniejszy niż gwiazda i pasek?

Gdyby była to walka jeden na jednego bez myśliwców, Shigaraki był rzeczywiście silniejszy niż Star and Stripe, ponieważ miał więcej dziwactw i był niesamowicie trudny do zabicia ze względu na wiele różnych dziwactw, których używa do utrzymania się. Niemniej jednak posiadanie sojuszników jest częścią arsenału bohatera i dlatego Cathleen Bate miała pomoc swoich ludzi, którzy byli w myśliwcach, które mogły strzelać laserami.

Jeden z ludzi Bate’a wierzył, że byliby w stanie zabić Shigarakiego, kiedy wskoczył na jeden z myśliwców, gdy namawiał Star i Stripe, aby użyli jej konstruktu powietrznego do zniszczenia odrzutowca i użycia eksplozji do zabicia złoczyńcy. To prawdopodobnie wystarczyłoby, by zabić Shigarakiego lub przynajmniej go obezwładnić.

Jednak to wahanie Cathleen Bate ją pokonało. Wahała się poświęcić jednego ze swoich ludzi, ponieważ była to okazja, że ​​Shigaraki musiał wskoczyć na nią i użyć Decay, jednocześnie kradnąc jej dziwactwo za pomocą All For One. Gdyby Star i Stripe nie zawahali się, mogła wygrać tę walkę.

Czy ten post był pomocny?