Skip to content
TV

Skandal wokół teorii Wielkiego Wybuchu, o którym nie wiedziałeś

27 de wrzesień de 2021
l intro 1632699486

„Teoria wielkiego podrywu” była ogromnym hitem podczas dwunastosezonowej emisji na antenie CBS. Przez lata fani obserwowali, jak Leonard Hofstadter (Johnny Galecki), Sheldon Cooper (Jim Parsons), Howard Wolowitz (Simon Helberg) i Raj Koothrappali (Kunal Nayyar) przeobrażają się z bezdatnych idiotów w nerdów, dystyngowanych mężczyzn w poważnych związkach. Cóż, wszyscy oprócz Raja, który zakończył singiel serii. Po części osiągnęli to, zaprzyjaźniając się z niedoszłą aktorką Penny (Kaley Cuoco), która służyła jako kelnerka. Wylądowała na ramieniu Leonarda, będąc w ciąży z jego dzieckiem i pracując jako przedstawiciel handlowy farmaceutyków dla żony Howarda, Bernadette (Melissa Rauch).

Jednak bardzo niewielu widzów programu było wtajemniczonych w mroczny skandal czający się tuż pod powierzchnią. Utrzymywał się w amerykańskim systemie sądowym przez wiele lat, podczas gdy program był nadal emitowany. Ten tajny skandal „Teoria wielkiego podrywu” dotyczy książek i rozpoczął się od odcinka pierwszego sezonu.

Soft Kitty spowodowała poważne problemy dla Warner Bros.

W odcinku 1 sezonu „The Pancake Anomaly” Penny śpiewa piosenkę „Soft Kitty” Sheldonowi, próbując go uspokoić, gdy jest chory. Piosenka stała się podstawą programu i była śpiewana kilka razy podczas jego trwania. Jednak to „Soft Kitty” spowodował pewne problemy prawne w serialu.

Według The New York Times, w 2015 roku Ellen Newlin Chase i Margaret Chase Perry pozwały CBS i jej spółkę macierzystą Warner Brothers. Siostry oskarżyły „The Big Bang Theory” o odebranie słów i muzyki do „Soft Kitty” ich matce, Edith Newlin. Powiedzieli, że nauczyciel szkoły podstawowej opublikował wiersz zatytułowany „Ciepła kotka” w książce z 1937 roku zatytułowanej „Piosenki dla przedszkola” z niezwykle podobnym sformułowaniem i twierdzili, że producenci serialu zaangażowali się w naruszenie praw autorskich.

Co ciekawe, Willis Music – który jest właścicielem praw autorskich do „Songs for the Nursery School” – twierdził w tym czasie, że wypracował umowę na wykorzystanie wiersza z gigantem medialnym przed wyemitowaniem „The Pancake Anomaly”. „Pisarze chcieli tę piosenkę, ponieważ jeden z nich pamiętał ją jako dziecko. Chcieli też nieco zmienić słowa i naprawdę nie jestem pewien powodu tej zmiany” – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej firmy.

Według Reutersa, pozew przeszedł przez system prawny jeszcze przez dwa lata, zanim został zwolniony w 2017 roku. Sędzia okręgowy USA Naomi Reice Buchwald ustaliła, że ​​Chase i Perry nie udowodnili, że są właścicielami praw autorskich swojej matki do „Warm Kitty”.

Chociaż sprawa już dawno się rozwiązała, to zdecydowanie jest to najbardziej interesujący i w dużej mierze niespotykany skandal z „Teorii Wielkiego Wybuchu”.

Czy ten post był pomocny?